Menu


 Najpopularniejsze

Zwiedzanie i wypoczynek sezon letni dojazd własny
Chorwacja Zobacz
Chorwacja; Pomiędzy 9.08.10 i 18.08.10 Zobacz
Chorwacja; Pomiędzy 1.07.10 i 15.07.10 Zobacz

Kraje i regiony
Chorwacja Zobacz
Egipt Zobacz
Polska Zobacz
Tunezja Zobacz
Włochy Zobacz

 Polecamy strony
 
ZIEMIA ŚWIĘTA I EGIPT objazd + wypoczynek
 
 
Informacje podstawowe:
Kraj/Region:Miejscowość:
EgiptSharm el Sheikh
Opis oferty:Jerozolima - święte miasto! - Betlejem, Nazaret i Kafarnaum - Jordan - Morze Martwe i Massada - tydzień w Sharm el Sheikh!

Program imprezy:
Dzień 1: Zbiórka przy stanowiskach odpraw na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Odprawa paszportowo-celna a następnie transfer do hotelu 3* w Sharm el Sheikh. Kolacja i nocleg.
Dzień 2: Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd na przejście graniczne pomiędzy Egiptem a Izraelem (Taba-Eilat). Po załatwieniu formalności wizowych (trwają od 2 do 4 godzin) spotkanie z izraelskim przewodnikiem. Uwaga! Na granicy zmiana autokaru z egipskiego na izraelski. Następnie transfer przez pustynię Negev do Jerozolimy.
Dzień 3: Po śniadaniu zwiedzanie: bazyliki Gethsemani i Góra Oliwna, następnie stare miasto w Jerozolimie: spacer od bramy Jaffa poprzez Dzielnicę Chrześcijańską do Bazyliki Grobu Świętego, a następnie Golgota i Grób Jezusa. Następnie udamy się przez Dzielnicę Ormiańska i Muzułmańską do Dzielnicy Żydowskiej i Wzgórza Świątynnego ze słynną Ścianą Płaczu, (która wg tradycji jest częścią świątyni Salomona) oraz Meczetem Kopuła Skały. Dalej udamy się przez odrestaurowane zabytki rzymskiego forum i bazar arabski do Drogi Krzyżowej (Via Dolorosa). Kolacja i nocleg w Jerozolimie.
Dzień 4: Po śniadaniu wycieczka do Betlejem - miejsca narodzin Jezusa - wizyta w Grocie Narodzenia i wybudowanym na niej kościele. Następnie zwiedzanie „nowej Jerozolimy”: Instytut Yad Vashem - swoistym muzeum upamiętniającym Holokaust, witraże Chagalla w Szpitalu Hadassah (przedstawiające 12 plemion Izraela), Góra Hertzla, wioska Ein Karem z kościołem Jana Chrzciciela (wg. tradycji tu się urodził). Kolacja i nocleg w hotelu.
Dzień 5: Po śniadaniu wyjazd nad Morze Martwe, gdzie zwiedzimy słynne jaskinie Qumran, w których odnaleziono starożytne teksty biblijne oraz zatrzymamy się przy Massadzie - twierdzy Zelotów (dla chętnych wjazd kolejką górską do twierdzy 15 USD/osoba), następnie postój nad Morzem Martwym - 400 m poniżej poziomu morza!!! Dalej udamy się wzdłuż Jordanu przez Pustynie Judzką do Tyberiady. Kolacja i nocleg w hotelu w Tyberiadzie lub Nazarecie.
Dzień 6: Po śniadaniu wycieczka łodzią po Jeziorze Galilejskim a następnie udamy się do Tabgha (wg, tradycji biblijnej miejsce rozmnożenia chleba i ryb), na Górę Błogosławieństw (miejsca tzw. Kazania na Górze oraz wyboru apostołów) oraz Kafarnaum, wielokrotnie wspominanego w Biblii miejsca zamieszkania Jezusa. Zatrzymamy się w kilku kościołach związanych z ważnymi dla chrześcijan wydarzeniami. Kolejnym etapem wycieczki będzie Kana (miejsce pierwszego cudu - przemienienia wody w wino), Seforis - wspaniałe mozaiki z czasów bizantyjskich i ruiny twierdzy krzyżowców oraz Nazaret, w którym zwiedzimy Kościół Zwiastowania i kościół Św. Józefa (jeśli wystarczy czasu możliwość fakultatywnego odwiedzenia Hajfy lub Cezarei). Kolacja i nocleg w kibutzu w okolicach Morza Martwego.
Dzień 7: Po śniadaniu wyjazd z Tyberiady w kierunku Eljatu. Po drodze zwiedzimy teren wykopalisk w Bet Shean, zobaczymy miedzy innymi teatr rzymski, bizantyjska ulica, antyczne świątynie oraz łażnie. Następnie udamy się przez Pustynie Negev na granicę izraelsko-egipską. Odprawa paszportowa i transfer autokarem do Sharm el Sheikh. Wieczorem przyjazd do Sharm el Sheikh, kolacja i nocleg w hotelu 3*.
Dzień 8 - 14: Wypoczynek w hotelu.
Dzień 15: Rano wykwaterowanie z hotelu (najpóźniej do godziny 10) i transfer na lotnisko w Sharm el-Sheikh.

UWAGA! Z uwagi na specyfikę wielowyznaniowego kraju kolejność zwiedzania może ulec całkowitej zmianie. Do urządzeń elektrycznych z „grubymi bolcami” potrzebne są adaptory. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
Uwaga! Godziny wylotów/powrotów mogą ulec zmianie!

Zakwaterowanie na objeździe: Część objazdowa (7 nocy) - Hotele 3* o średnim standardzie (wg. programu), pokoje 2-osobowe (możliwość dostawki), wszystkie klimatyzowane z łazienkami oraz najczęściej TV-sat. W hotelu restauracja oraz bar. Wyżywienie: śniadania oraz kolacje (wg. opisu w programie).

Zakwaterowanie podczas pobytu: Hotel Creative Badawia 3*
Położenie
: Na klifie Om El-Sid, w południowej części Sharm El Sheikh, ok. 15 km od lotniska, i 5 km od Naama Bay i 1 km od centrum handlowego. Na prywatną, piaszczystą plażę oddaloną o 4 km dowozi darmowy bus hotelowy.
Pokoje: 2-os. z widokiem na basen lub ogród, klimatyzacja, łazienka z WC, telefon, TV-sat.
Do dyspozycji gości: Restauracja, lobby w stylu arabskim, basen, basen dla dzieci, grill bar, bar przy basenie, cafe, prywatna plaża, plac zabaw dla dzieci, amfiteatr, boisko do siatkówki.
Wyżywienie (HB): śniadania i obiadokolacje w formie bufetu.


Zniżki:
- trzecia osoba w pokoju dwuosobowym - 10%/os./tydz.
- trzecia osoba w pokoju dwuosobowym -100zł/os./cz. objazdowa

Dopłaty:

- do pokoju 1 os. + 710zł/os./tydz.
- do kolacji Świątecznej + 270zł/os./tydz.
- do kolacji Sylwestrowej + 380zł/os./tydz.
- do pokoju 1 os. + 280zł/os./cz. objazdowa

- do kolacji Świątecznej + 160zł/os./cz. objazdowa
- do kolacji Sylwestrowej + 240/os./cz. objazdowa

Cena obejmuje: Przelot samolotem czarterowym do Sharm El Sheikh, zakwaterowanie w hotelach (14 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie śniadania i obiadokolacje (lub lunche), transfery klimatyzowanym autokarem, przeprawy promowe, opieka polskiego pilota oraz lokalnych przewodników i ubezpieczenie TU Europa SA (KL, NNW i bagaż).

Cena nie obejmuje: Opłat lotniskowych + 250zł/os., wizy egipskiej (wjazd do Egiptu 2 razy - zatem 2 x 15 USD), opłat granicznych (razem ok. 40 USD), kosztów realizacji programu zwiedzania (bilety wstępu, przewodnicy: Izrael ok. 70 USD), napoi do obiadokolacji, wycieczek fakultatywnych, zwyczajowych napiwków dla obsługi (Izrael: ok. 35 USD, Egipt 10 USD) oraz innych wydatków osobistych.Terminy wyjazdu
Cena za osobę.

* Podane ceny są cenami informacyjnymi aktualizowanymi co jakiś czas i nie stanowią oferty w sensie handlowym.
 
Brak dostępnych ofert

Wydrukuj zaznaczone terminy « Powrót
 
 
 Code and design by new4mat.com  Organizator  |  Administrator  

STRONA GŁÓWNA | BIURO PODRÓŻY | AGENCI | DOKUMENTY | KONCESJE | GALERIA | WKRÓTCE | TAPETY | INFO | KONTAKT

 Wyszukiwanie ofert   Strefa dla agenta   Oferty dnia   Oferty First-time   Oferty Last-minute   Opisy krajów   Hotele - wczasy   Hotele - zwiedzanie   Ośrodki studenckie   Ośrodki młodzieżowe   Opisy wycieczek   Konferencje i szkolenia   Wycieczki objazdowe   Wycieczki szkolne   Zielone szkoły   Pielgrzymki   Bilety lotnicze   Plany lotnisk   Bilety autokarowe   Wynajem autokaru   Ubezpieczenia   Warunki ubezpieczenia   Warunki uczestnictwa   Przewodniki   Pogoda na WP   Informacje dla Polaków za granicą