Menu


 Najpopularniejsze

Dla młodzieży sezon letni autokar
kategoria kolonia/obóz młodzieżowy Zobacz
Porticcio-Ruppione, Francja/Korsyka; kategoria *** Zobacz
Blanes/Costa Brava, Hiszpania Zobacz

Kraje i regiony
Chorwacja Zobacz
Egipt Zobacz
Polska Zobacz
Tunezja Zobacz
Włochy Zobacz

 Polecamy strony
 
PERŁY MEKSYKU objazd + wypoczynek
 
 
Informacje podstawowe:
Kraj/Region:Miejscowość:
Meksyk
Opis oferty:

Cancun-Chcichen Itza-Merida-Uxmal-Campeche-Palenque-Villahermosa-Puebla-Tenotihuacan-Mexico City-Cancun

PROGRAM IMPREZY:
Dzień 1: Zbiórka na lotnisku na dwa dni przed datą wylotu. Wylot samolotu do Cancun.
Dzień 2: Powitanie na lotnisku w Cancun. Transfer z lotniska do hotelu. Zakwaterowanie, czas wolny i nocleg w hotelu.
Dzień 3: Śniadanie. Przejazd do Chichen Itza - jednego z siedmiu cudów Świata, najbardziej intrygującego i majestatycznego miasta Majów na całym półwyspie Jukatan. Zwiedzanie m. in. Świątyni Wojowników, El Castillo, Świątyni Tysiąca Kolumn, Obserwatorium. Możliwość popływania w Cenote - słynnych podwodnych jaskiniach. Przejazd do Meridy. Kolacja, nocleg.
Dzień 4: Śniadanie. Zwiedzanie miasta Merida - „Białego Miasta”, gdzie będzie można zobaczyć m.in. Pałac Rządowy, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, najstarszą katedrę na kontynencie amerykańskim oraz przespacerować się po słynnym pasażu Montejo. Przejazd do miasta Uxmal (nazwę tłumaczy się jako „budowany po trzykroć”), jednego z najbardziej romantycznych miast Majów, otoczonego przez piramidy. Zwiedzanie Casa del Adivino (Piramida Maga), zwaną też Piramidą Karła, Casa de las Monjas (Dom Mniszek), Palacio del Gobenador. Możliwość skorzystania z lunchu. Przejazd do miasta Campeche, które jest żywym muzeum architektury doby kolonialnej i republikańskiej. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.
Dzień 5: Śniadanie. Przejazd do Palenque - zachwycający park archeologiczny wpisany na listę światowego dziedzictwa narodowego UNESCO, otoczony lasem tropikalnym, który w idealny sposób harmonizuje się z otoczeniem i architekturą. Jest jednym z pierwszych i najważniejszych miejsc archeologicznych w Meksyku. Wśród ruin największą sensacją jest tak zwana Świątynia Inskrypcji, zbudowana na piramidzie schodkowej o wysokości 16 metrów, złożonej z 9 stopni, w której znajduje się grobowiec władcy Pakala Wielkiego. Zwiedzanie Świątyni Słońca, gdzie na tarczach majowskich wojowników widnieje twarz boga - jaguara; Świątyni Krzyża, na której widnieje motyw Drzewa Świata oraz tzw. Pałacu, królewskiej rezydencji i jednocześnie miejsca ceremonii. Przejazd do miasta Villahermosa. Kolacja, nocleg w hotelu.
Dzień 6: Śniadanie. Zwiedzanie miasta Villahermosa, stolicy stanu Tabasco oraz archeologicznej strefy La Venta, gdzie pod gołym niebem pośród bujnej tropikalnej roślinności można podziwiać kolekcję ponad 30 wielkich olmeckich rzeźb. Zwiedzanie Colmalcalco, ruin miasta położonych na zachód od Villahermosy. Powrót do hotelu. Kolacja, Nocleg.
Dzień 7: Śniadanie. Przejazd do Puebla - „Miasta Aniołów” założonego w 1531 roku w zielone dolinie między trzema najwyższymi górami Meksyku. Zwiedzanie świątyni „Santa Maria Tonantzintla”, „Capilla del Rosario”, najpiękniejszej w mieście kaplicy poświęconej Matce Boskiej, katedry, głównego rynku oraz historycznego centrum miasta. Przejazd na nocleg do miasta Merida. Nocleg w hotelu.
Dzień 8: Śniadanie. Przejazd do Teotihuacan, „miejsca w którym ludzie stają sie bogami”. Jest to jedno z najbardziej ekscytujących i największych prekolumbijskich miast na kontynencie Amerykańskim. W 1987 roku wpisane zostało na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. W mieście wznosi się kompleks pałaców i świątyń „La Ciudadela”, będący centrum administracyjnym i religijnym ówczesnego świata, gdzie najważniejszym obiektem jest Piramida Quezalcoatla - „Pierzastego Węża”, jednego z najważniejszych bogów Mezoameryki. W Teotihuacanie znajduje się Piramida Słońca, trzecia pod względem rozmiarów na ziemi oraz Piramida Księżyca - królewski grobowiec z pochówkami datującymi się na I wiek n.e. Na uwagę zasługuje również Palacio de Quetzalpapalotl, gdzie zachowały się malowidła i stylizowane płaskorzeźby pół ptaków, pół motyli. Przejazd do Meksyku. Zwiedzanie Świątyni w Guadalupe, najczęściej odwiedzanego i znanego katolickiego sanktuarium na świecie. Wizyta w fabryce rzemiosła. Kolacja, nocelg w hotelu.
Dzień 9-14: Transfer na lotnisko w Meksyku. Przelot wewnetrzny do Cancun i zakwaterowanie w hotelu. Podczas pobytu możliwość korzystania z wycieczek fakultatywnych.
Dzień 15: Śniadanie, transfer na lotnisko w Cancun, wylot do Polski.

UWAGA! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie, również kolejność realizacji imprezy (7-dniowego zwiedzania i 7-dniowego pobytu) może być realizowana zamiennie i jest uzależniona od Organizatora. Obywatele RP wyjeżdżający na imprezy organizowane na terytorium Meksyku nie mają obowiązku posiadania wizy wjazdowej.

Zakwaterowanie podczas pobytu: Hotel Solymar Beach Resort 4*
Hotel położony w turystycznej części miasta Cancun, ok. 30 min autobusem od lotniska i 15 km do centrum Cancun, bezpośrednio przy plaży.
Położenie: Obiekt spełniający według organizatora standard hotelu****, niesklasyfikowany według oficjalnej kategorii lokalnej. Kompleks hotelowy składający się z trzech budynków. Posiada recepcję, pasaż handlowy, kort tenisowy, basen o pow. 80 m kw. i gł. 1,2 m, (leżaki i parasole bezpłatne), restauracje „La isla”, bar przy plaży i przy basenie oraz Lobby bar.
Pokoje: 1-, 2-osobowe z możliwością dostawki z balkonem lub tarasem, klimatyzowane, nowocześnie urządzone z łazienką, telefonem, TV.
Wyżywienie (AI): System all Inclusive obejmuje trzy posiłki dziennie: śniadania, lunche, kolacje w restauracji „La Isla” oferująca dania kuchni meksykańskiej, włoskiej oraz karaibskiej, liczne przekąski między posiłkami, lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe w barze przy basenie i barze przy plaży. Do późnych godzin nocnych do dyspozycji klienta Lobby bar.
Dla dzieci: Brodzik o pow. 40 m kw i gł. 50 cm, opiekunka oraz specjalne jedzenie dla dziecka za dodatkową opłatą.
Sport i rozrywka: Bezpłatnie: kort tenisowy, miejsce do siatkówki plażowej. Dodatkowo płatne: możliwość uprawiania sportów wodnych takich jak: skutery, windsurfing, wypożyczalnia kajaków, sprzętu do nurkowania. W pobliskiej okolicy znajduje się pole golfowe. W ciągu dnia program animacyjny. W pobliżu hotelu liczne puby, bary, restauracje, dyskoteki, sklepy.
Plaża: Piaszczysta, szeroka, leżaki i parasole bezpłatne.

Dopłaty:
- obowiązkowa do kolacji świątecznej +250 zł/os.
- obowiązkowa do kolacji sylwestrowej +250 zł/os.

Cena obejmuje: przelot samolotem, transfery, 7 noclegów na objeździe w hotelach spełniających wg. organizatora wymogi hoteli 3* niesklasyfikowanych wg. ogicjalnej kategorii lokalnej, 7 noclegów w hotelu w Cancun, 7 śniadań i 7 obiadokolacji podczas objazdu, wyżywienie all inclusive podczas pobytu, opiekę polskojęzycznego pilota i rezydenta, ubezpiecznei KL, NW i bagażu.

Cena nie obejmuje: opłaty lotniskowej +440 zł/os., biletów wstępu - ok. 80 USD, przewodników lokalnych ok. 30 USD, napiwków - ok. 35 USD , przelotu wewnętrznego na trasie Mexico City - Cancun - 500 PLN (płatne przy zakupie imprezy w biurze), dodatkowych posiłków i wydatków osobistych.Terminy wyjazdu
Cena za osobę.

* Podane ceny są cenami informacyjnymi aktualizowanymi co jakiś czas i nie stanowią oferty w sensie handlowym.
 
Brak dostępnych ofert

Wydrukuj zaznaczone terminy « Powrót
 
 
 Code and design by new4mat.com  Organizator  |  Administrator  

STRONA GŁÓWNA | BIURO PODRÓŻY | AGENCI | DOKUMENTY | KONCESJE | GALERIA | WKRÓTCE | TAPETY | INFO | KONTAKT

 Wyszukiwanie ofert   Strefa dla agenta   Oferty dnia   Oferty First-time   Oferty Last-minute   Opisy krajów   Hotele - wczasy   Hotele - zwiedzanie   Ośrodki studenckie   Ośrodki młodzieżowe   Opisy wycieczek   Konferencje i szkolenia   Wycieczki objazdowe   Wycieczki szkolne   Zielone szkoły   Pielgrzymki   Bilety lotnicze   Plany lotnisk   Bilety autokarowe   Wynajem autokaru   Ubezpieczenia   Warunki ubezpieczenia   Warunki uczestnictwa   Przewodniki   Pogoda na WP   Informacje dla Polaków za granicą