Menu


 Najpopularniejsze

Wycieczki sezon zimowy autokar
Włochy Zobacz
Francja Zobacz
Francja Zobacz

Kraje i regiony
Chorwacja Zobacz
Egipt Zobacz
Polska Zobacz
Tunezja Zobacz
Włochy Zobacz

 Polecamy strony
 
EGIPT - WZDŁUŻ NILU DLA WYGODNYCH 15 DNI objazd + wypoczynek
 
 
Informacje podstawowe:
Kraj/Region:Miejscowość:
EgiptHurghada
Opis oferty:

Giza - wspaniałe piramidy i sfinks - Muzeum Egipskie w Kairze - Pociąg sypialny Kair-Asuan - Rejs luksusowym statkiem po Nilu - Starożytne Teby - Świątynia Horusa w Edfu - Wypoczynek w słonecznej Hurghadzie.

Program imprezy:


Dzień 1: Zbiórka przy stanowiskach odpraw  na 2 godziny przed wylotem samolotu. Wylot do Hurghady w Egipcie. Po odprawie paszportowo-celnej transfer do hotelu (3* Empire lub podobny). Czas na odpoczynek po podróży. Kolacja.
Dzień 2: Śniadanie. Przed południem spotkanie organizacyjne. Następnie czas wolny na wypoczynek i aklimatyzację. Wieczorem kolacja w hotelu.
Dzień 3: Śniadanie. Czas wolny na plażowanie. Wieczorem kolacja.
Dzień 4: Nad ranem ok. godz 03:00 wyjazd w konwoju do Kairu (śniadanie w formie suchego prowiantu). Przyjazd ok. 09:30. Zwiedzanie okolic Kairu: Sakkara z pierwszą i jednocześnie najstarszą piramidą schodkową faraona Dżosera, Memfis - stolica imperium przez cały okres Starego Państwa ze słynnym kolosem Ramzesa II i alabastrowym Sfinksem oraz Giza, czyli piramidy Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa i majestatyczny Sfinks. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.
Dzień 5: Po śniadaniu dzień wolny na samodzielne zwiedzanie Kairu lub dla chętnych (za dodatkową opłatą ok.70 USD) wycieczka autokarowa do Aleksandrii, w programie: przejazd autokarem przez centrum miasta, cytadela Caytbay (oglądana tylko z zewnątrz) - zbudowana z bloków kamiennych pozostałych po słynnej latarni morskiej - Faros, rzymski amfiteatr, nowoczesna biblioteka Alexandrina (zbudowana ze stali i szkła niejako „w zamian” za wspaniałą bibliotekę spaloną w starożytności) oraz „prezydencki” Park Montaza z najładniejszą plażą , lunch wliczony w cenę. Ewentualnie (za dodatkowa opłatą 45 USD) wycieczka nad Kanał Sueski (krótki postój w mieście Ismailia, Most Pokoju, przejazd na azjatycką strone Egiptu-Synaj, Jezioro Gorzkie przejazd tunelem pod kanałem, zobaczymy port w Suezie. Cena nie zawiera lunchu, program może ulec zmianie ze względu na ograniczenia władz miejscowych związanych z bezpieczeństwem kanału). Kolacja i nocleg w hotelu w Kairze. Późnym wieczorem dla chętnych widowisko „światło i dźwięk” pod piramidami w Gizie (dodatkowa opłata ok. 40 USD). Kolacja i nocleg w hotelu.
Dzień 6: Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd na zwiedzanie Kairu: Muzeum Egipskie - zbiór ponad 120 tysięcy eksponatów ukazujących wspaniałą cywilizację starożytnego Egiptu, skarby Tutenchamona (złota maska, biżuteria i sprzęty użytkowe). Dalej udamy się w podróż w świat muzułmański: Cytadela Saladyna, alabastrowy meczet Mohameda Alego oraz stary Kair z bazarem Khan El-Khalily. Następnie zwiedzanie starego miasta koptyjskiego: wizyta w bogato dekorowanym kościele Al.-Mullaka (Marii Panny), kościół Abu Sarża (Św. Sergiusza), gdzie w grocie znalazła schronienie Święta Rodzina w trakcie ucieczki z Egiptu oraz najstarsza synagoga w Egipcie Bena Ezry. Wieczorem wyjazd pociągiem sypialnym z Kairu do Asuanu (w pociągu kolacja i śniadanie. Uwaga! Przedziały tylko 2 osobowe).
Dzień 7: Przyjazd do Asuanu. Zwiedzanie Asuanu autokarem: Wielka Tama Asuańska, wyspa File - przeniesiony z zalanych terenów na malowniczą wyspę zespół świątynny poświęcony bogini Izydzie. Następnie rejs feluką (tradycyjną łodzią z żaglem) po Nilu, zwiedzanie Ogrodów Kitchener’a - botanicznej wyspy, gromadzącej najbujniejsze i najbarwniejsze przykłady flory północnej Afryki. Po południu przyjazd na statek, zakwaterowanie i kolacja.
Dzień 8: Po śniadaniu czas wolny na statku lub dla chętnych (za dodatkową opłatą ok.75 USD/osoba) wycieczka autokarowa do Abu Simbel (wyjazd ok.4:00) gdzie zobaczymy świątynię poświeconą bóstwom Re-Horachte i Hathor. Wzniesiona przez Ramzesa II dla siebie i dla Nefretari świątynia do dziś zachwyca swym ogromem i bogactwem architektonicznym. Powrót po południu, obiad. Następnie rejs po Nilu do Kom Ombo. zwiedzanie Kom Ombo, gdzie zobaczymy zespół świątynny poświęcony bogom Sobkowi i Haroerisowi wznoszący się tuż nad brzegami Nilu. Kolacja i nocleg na statku.
Dzień 9: Po śniadaniu zwiedzanie Edfu (ok.2 godzin), czyli kompleksu świątynnego poświęconego bogowi Horusowi - jest to jedna z najlepiej zachowanych i najpiękniejszych świątyń Egiptu, wybudowana w III w p.n.e. Następnie wypłynięcie do Luksoru. Obiad i kolacja na statku.
Dzień 10: Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd na zwiedzanie Luksoru, czyli starożytnych Teb - „miasta o stu bramach”. Teby, podzielone Nilem na „miasto żywych” i „miasto umarłych”, były sanktuarium trójcy bóstw: Amona, Mut i Chonsu. Zwiedzimy grobowce w „Dolinie Królów” - zakamuflowane w skalnych rozstępach, drążone na niewiarygodnych wysokościach i niesamowicie długie chroniły ciała faraonów wraz z ich skarbami oraz sanktuarium i grobowiec królowej Hatszepsut. Zobaczymy też Kolosy Memnona. Dla chętnych za dodatkową opłatą - ok. 40 min lot balonem nad zachodnim brzegiem Luksoru (100 USD), Madinat Habu - najlepiej zachowana Świątynia Grobowa na Zachodnim Brzegu Luksoru, zbudowana przez Ramzesa III (ok. 30 USD). Ok. 18:00 wyjazd konwojem z Luksoru do Hurghady. Przyjazd do Hurghady i zakwaterowanie w wybranym hotelu.
Dzień 11-14: Pobyt w Hurgadzie - czas na odpoczynek, kąpiele morskie i słoneczne lub wycieczki fakultatywne.
Dzień 15: Rano wykwaterowanie z hotelu (najpóźniej do godziny 10) i transfer na lotnisko w Hurghadzie.
UWAGA! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
Dopłata za wersję All Inclusive w hotelach w trakcie części pobytowej obowiązuje dopiero po powrocie z objazdu w trakcie ostatnich 5 nocy w Hurghadzie.

Zakwaterowanie na objeździe: (5 nocy) Hotele 3* o średnim standardzie (3 noce w Hurghadzie - hotel Empire3* lub podobny, 2 noce w Kairze - hotel Mayorca3* lub podobny). Pokoje 2-osobowe (możliwość dostawki), wszystkie klimatyzowane z łazienkami oraz najczęściej TV sat. W hotelu restauracja oraz bar. Wyżywienie: śniadania oraz lunche lub kolacje (wg. opisu w programie). Jedna noc w pociągu (kolacja i śniadanie, przedziały tylko 2-osobowe). Uwaga! Pociągi w Egipcie różnią się znacznie od tych europejskich, dlatego też należy być przygotowanym na pewne niewygody i nie zawsze najczystsze warunki podróżowania.
Rejs po Nilu statkiem 4* (3 noce): Wygodne i klimatyzowane kabiny 2-osobowe (możliwe dostawki) z łazienką i WC. Do dyspozycji gości: restauracja, bar, mały basen oraz leżaki. Wyżywienie: śniadania, lunche i kolacje. Za dopłatą wersja All inclusive na statku: w tym lokalne napoje alkoholowe (piwo, wino) i bezalkoholowe (soki, woda, napoje gazowane) serwowane w głównym barze.
Uwaga!!! Napoje podawane są w plastikowych kubkach .

Zakwaterowanie na pobycie:  Hotel Empire 3*
Położenie: W samym centrum starej Hurghady, w kompleksie wypoczynkowym Three Corners. Do lotniska około 10 km. Do plaży ok. 250 m.
Pokoje: Obszerne, ale skromnie urządzone 2 i 3-osobowe (możliwość dostawek) z łazienkami i WC. W pokoju klimatyzacja, telefon, TV, lodówka oraz balkon.
Do dyspozycji gości: Recepcja, windy, restauracja, 2 bary (w tym doskonały Peanuts Bar), kawiarnia mauretańska, dyskoteka, kantor, sklepy z pamiątkami, salon fryzjerski, mini-market, sklep windsurfingowy, sklep fotograficzny i inne. Przy hotelu spory basen, brodzik dla dzieci oraz taras z leżakami i parasolami. Ponadto bilard i gry video. Bogaty program animacyjny (gry, konkursy, pokazy, muzyka na żywo). Na plaży centrum nurkowania i sportów wodnych.
Wyżywienie (HB): Śniadania i obiadokolacje w formie bufetu. Za dopłatą możliwa formuła All Inclusive.
Uwaga! Klienci mają możliwość dopłaty do pobytu w innym hotelu.

Zniżki:
- trzecia osoba w pokoju dwuosobowym -10%

Dopłaty:
- All Inclusive w Empire +200 zł/os./5 noce
- All Inclusive na statku +160 zł/os./3 noce
- pobyt w Magawish (AI) +540 zł/os.5 noce
- pobyt w Sea Star (AI) + 800 zł/os./5 noce
- pobyt w Grand Azur (AI) +800 zł/os./5noce
- pobyt Steingenberger (AI) +1760 zł/os./5 noce
- pokój jednoosobowy +1340 zł/os.
- do kolacji Świątecznej +220zł/os.
- do kolacji Sylwestrowej +300zł/os.

Cena obejmuje: Przelot samolotem czarterowym do Hurghady, zakwaterowanie w hotelach (razem 10 rozpoczętych dób hotelowych) i na statku (3 rozpoczęte doby hotelowe), wyżywienie śniadania i kolacje w hotelach oraz śniadania, obiady oraz kolacje na statku, transfery klimatyzowanym autokarem, nocny pociąg z Kairu do Asuanu (2 osobowe przedziały sypialne, klimatyzacja, kolacja i sniadanie), opieka polskiego pilota oraz lokalnych przewodników i ubezpieczenie TU Europa SA (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: Opłat lotniskowych + 250zł/os., wizy egipskiej (płatna na lotnisku ok. 15 USD), dewizowej części na realizacje programu: koszty biletów wstępu, usług przewodnickich, napiwki itp (ok. 175 USD), napoi do obiadokolacji oraz wycieczek fakultatywnych (ceny w programie).Terminy wyjazdu
Cena za osobę.

* Podane ceny są cenami informacyjnymi aktualizowanymi co jakiś czas i nie stanowią oferty w sensie handlowym
 
Brak dostępnych ofert

Wydrukuj zaznaczone terminy « Powrót
 
 
 Code and design by new4mat.com  Organizator  |  Administrator  

STRONA GŁÓWNA | BIURO PODRÓŻY | AGENCI | DOKUMENTY | KONCESJE | GALERIA | WKRÓTCE | TAPETY | INFO | KONTAKT

 Wyszukiwanie ofert   Strefa dla agenta   Oferty dnia   Oferty First-time   Oferty Last-minute   Opisy krajów   Hotele - wczasy   Hotele - zwiedzanie   Ośrodki studenckie   Ośrodki młodzieżowe   Opisy wycieczek   Konferencje i szkolenia   Wycieczki objazdowe   Wycieczki szkolne   Zielone szkoły   Pielgrzymki   Bilety lotnicze   Plany lotnisk   Bilety autokarowe   Wynajem autokaru   Ubezpieczenia   Warunki ubezpieczenia   Warunki uczestnictwa   Przewodniki   Pogoda na WP   Informacje dla Polaków za granicą