Menu


 Najpopularniejsze

Wczasy sezon letni samolot
Złote Piaski, Bułgaria Zobacz
Grecja/Kreta Zobacz
Tunezja Zobacz

Kraje i regiony
Chorwacja Zobacz
Egipt Zobacz
Polska Zobacz
Tunezja Zobacz
Włochy Zobacz

 Polecamy strony
 
EGIPT + JORDANIA/ Hotel Domina Gardenia Plaza 4* objazd + wypoczynek
 
 
Informacje podstawowe:
Kraj/Region:Miejscowość:
EgiptSharm el Sheikh
Opis oferty:

Sharm el Sheikh – Nuweiba/Taba - Petra – Amman - Jerash-Mount-Nebo-Madaba- Wadi Rum-Nuweiba/Taba - Sharm el Sheikh Taba - Sharm el Sheikh

Program imprezy:
1 Dzień:
Przylot do Sharm el Sheikh, powitanie na lotnisku, transfer do hotelu na zakwaterowanie w okolicy Nuweiby/Taby, kolacja, nocleg.
2 Dzień: Śniadanie, odprawa paszportowa w Tabie. Zmiana autokaru na izraelski, przejazd przez Elat. Odprawa paszportowa w Arawie. Transfer do Petry, po drodze zwiedzanie zamku krzyżowców Ash Shoubak znajdującego się niecałą godzinę jazdy na północ od Petry. Wznosi się na zboczu góry, w otoczeniu drzew owocowych, uznany jest za jeden z ważniejszych punktów, które warto zobaczyć podążając historyczną Drogą Królewską, biegnącą z Ammanu do Akaby. Zakwaterowanie w Petrze lub jego okolicach, kolacja, nocleg.
3 Dzień: Po śniadaniu zwiedzanie Petry - miasta Nabatejczyków, ludu arabskiego, ktory zdominował wszystkie główne szlaki starożytnej Arabii, stworzył królestwo, które zyskalo rozgłos również dzięki niepowtarzalnej kulturze i monumentalnej architekturze. Zakwaterowanie w Petrze lub jej okolicach, kolacja, nocleg.
4 Dzień: Po śniadaniu przejazd do Ammanu, zwiedzanie miasta: cytadeli, teatru rzymskiego i muzeum archeologicznego, w wolnym czasie możliwość zakupów na targu. Dla chętnych możliwość zwiedzania zamków na pustyni, m.in. Kusajr Amra, który został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Powrót do Ammanu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
5 Dzień: Po śniadaniu czas wolny. Dla chętnych możliwość uczestniczenia w fakultatywnej wycieczce nad Morze Martwe, kąpiele w soli, możliwość zakupu kosmetyków z Morza Martwego. Powrót do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
6 Dzień: Po śniadaniu przejazd do Jerash - najlepiej zachowanego na bliskim Wschodzie miasta grecko-rzymskiego. Zwiedzanie ruin miasta, placu z kolumnadą, rzymskiego teatru i kościoła bizantyjskiego z mozajkami podłogowymi. W drodze powrotnej zwiedzanie: Madaby - miasta mozaik, słynącego z mapy mozaikowej Ziemi Świętej w kościele Św. Jerzego, przejazd na Górę Nebo - miejsce do którego wg tradycji dotarł Mojżesz i skąd spoglądał na Ziemię Obiecaną. Na szczycie Góry Nebo papież Jan Paweł II podczas swojej Pilegrzymki Milenijnej zasadził drzewko oliwne. Przejazd i zwiedzanie zamku w Kerak. Przejazd do Aqaby, zakwaterowanie w Aqabie lub jej okolicach, kolacja, nocleg.
7 Dzień: Po śniadaniu dla chetnych możliwość uczestniczenia w fakultatywnej wycieczce do Wadi Rum, największego obszaru pustynnego w Jordanii. Popołudniu transfer do granicy z Izraelem, zmiana autokaru na izraelski i przejazd do Taby. Odprawa paszportowa i przejazd na nocleg w okolice Nuweiby. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
8 Dzień: Śniadanie. Przejazd do wybranego hotelu na wypoczynek, zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
9-14 Dzień: Pobyt wypoczynkowy w jednym z hoteli w Sharm el Sheikh, możliwość korzystania z wycieczek fakultatywnych.
15 Dzień: Śniadanie, transfer na lotnisko w Sharm el Sheikh, wylot do Polski.

Zakwaterowanie w Hotelu Domina Gardenia Plaza 4*:
POŁOŻENIE: Ok. 3 km od lotniska i 8 km do centrum w zatoce Naama Bay. W odległości ok. 30 m znajduje się market.
HOTEL: Składa się z 6 trzypiętrowych budynków otoczonych ogrodem. Hotel posiada ok. 380 pokoi. Do dyspozycji klientów pozostają: baseny: Gardenia Pool i Domina Pool o gł. 4m. Female Private Pool gł. 1,5/2m, basen dla dzieci 1m, restauracje: głowna Domina Restaurant, Vista Mare Restaurant serwująca dania włoskie i Flying Fish Restaurant ze specjałami kuchni morskiej. Ponadto lobby bar, Sun Shine Pool Bar, bar na plaży Caribbean Beach Bar, kącik orientalny, amfiteatr, kafeteria, wypożyczalnia samochodów
POKOJE: 1-, 2-osobowe z możliwością dostawki, z łazienką, toaletą, klimatyzacją indywidualnie sterowaną, TV, minibarem (dodatkowo płatny), telefonem, sejfem, suszarką. Wszystkie pokoje z widokiem na ogród. Większość z pokoi z balkonem lub tarasem.
WYŻYWIENIE: Śniadania w formie bufetu (napoje typu: kawa herbata) i obiadokolacje w formie bufetu (napoje dodatkowo płatne).

Cena zawiera:
- przelot samolotem
- ubezpieczenie KL, NW i bagażu
- opieka polskojęzycznego rezydenta i pilota
- 7 noclegów w hotelach *** na trasie objazdu
- 7 noclegów podczas wypoczynku na imprezie 7 + 7
- przejazd klimatyzowanym autokarem na trasie objazdu
- transfer z/na lotnisko
- 7 śniadań i obiadokolacji podczas objazdu
- wyżywienie all inclusive podczas pobytu

Cena nie zawiera:
- opłaty lotniskowej 240 zł
- dopłaty do All Inclusive podczas pobytu 300 zł
- dopłaty do pok. 1-os. 600 zł
- wizy egipskiej 15 USD

Zniżki:
- dla 3 os. dor. na dost. 300 zł

Uwagi:
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie, również kolejność realizacji imprezy (7-dniowego zwiedzania i 7-dniowego pobytu) może być realizowana zamniennie i jest uzależniona od Organizatora. Orientacyjna cena biletów wstępu w Jordanii, ochrony na terenie Egiptu, transferu autokarem na trasie Taba - Elat - Arawa podczas zwiedzania - ok. 125 USD/os. Ceny nie zawierają opłaty za przewodnika lokalnego - ok. 20 USD i napiwków - ok. 15 USD. Obowiązkowe dopłaty: - opłata wyjazdowa z terytorium Jordanii ok. 10 USD/os., - opłata wyjazdowa z terytorium Izraela ok. 18 USD/os. (płatne 2 razy), - taxa check point - Taba - Sharm ok. 9 USD/os.(lub równowartość 40 Le).Terminy wyjazdu
Cena za osobę.
 
Brak dostępnych ofert

Wydrukuj zaznaczone terminy « Powrót
 
 
 Code and design by new4mat.com  Organizator  |  Administrator  

STRONA GŁÓWNA | BIURO PODRÓŻY | AGENCI | DOKUMENTY | KONCESJE | GALERIA | WKRÓTCE | TAPETY | INFO | KONTAKT

 Wyszukiwanie ofert   Strefa dla agenta   Oferty dnia   Oferty First-time   Oferty Last-minute   Opisy krajów   Hotele - wczasy   Hotele - zwiedzanie   Ośrodki studenckie   Ośrodki młodzieżowe   Opisy wycieczek   Konferencje i szkolenia   Wycieczki objazdowe   Wycieczki szkolne   Zielone szkoły   Pielgrzymki   Bilety lotnicze   Plany lotnisk   Bilety autokarowe   Wynajem autokaru   Ubezpieczenia   Warunki ubezpieczenia   Warunki uczestnictwa   Przewodniki   Pogoda na WP   Informacje dla Polaków za granicą