Menu


 Najpopularniejsze

Dla młodzieży sezon zimowy autokar
Austria Zobacz
Austria Zobacz
Gerlitzen Alpe, Austria; kategoria obóz snowboardowy Zobacz

Kraje i regiony
Chorwacja Zobacz
Egipt Zobacz
Polska Zobacz
Tunezja Zobacz
Włochy Zobacz

 Polecamy strony
 
EGIPT - WZDŁUŻ NILU objazd + wypoczynek
 
 
Informacje podstawowe:
Kraj/Region:Miejscowość:
EgiptHurghada
Opis oferty:
Muzeum Egipskie w Kairze - Giza - wspaniałe piramidy i Sfinks - Starożytne Teby - Świątynia Horusa w Edfu - Rejs luksusowym statkiem po Nilu - Wypoczynek w słonecznej Hurghadzie.

Program imprezy:
Dzień 1:
Zbiórka przy stanowiskach odpraw. Wylot do Hurghady. Po odprawie paszportowo-celnej transfer do hotelu (3* Empire lub podobny). Czas na odpoczynek po podróży. Kolacja.
Dzień 2: Po śniadaniu dzień wolny na wypoczynek po podróży i aklimatyzację. Wieczorem kolacja w hotelu.
Dzień 3: Wcześnie rano transfer autokarowy do Luksoru. Następnie zwiedzanie Luxoru, czyli starożytnych Teb - „miasta o stu bramach”. Teby, podzielone Nilem na „miasto żywych” i „miasto umarłych”, były sanktuarium trójcy bóstw: Amona, Mut i Chonsu. Zwiedzimy grobowce w „Dolinie Królów” - zakamuflowane w skalnych rozstępach, drążone na niewiarygodnych wysokościach i niesamowicie długie chroniły ciała faraonów wraz z ich skarbami oraz sanktuarium i grobowiec królowej Hatszepsut. Wieczorem zakwaterowanie na statku 4*, kolacja.
Dzień 4: Dla chętnych za dodatkową opłatą - ok. 40 min lot balonem nad zachodnim brzegiem Luksoru (100 USD), Madinat Habu - najlepiej zachowana Świątynia Grobowa na Zachodnim Brzegu Luksoru, zbudowana przez Ramzesa III (ok. 30 USD). Dzienna przeprawa przez śluzę na Nilu i rejs do Edfu. Statek wypływa z Luxoru około 13:00. W trakcie rejsu po Nilu uczestnicy pozostają na statku.
Dzień 5: Po śniadaniu zwiedzanie Edfu (ok.2 godzin), czyli kompleksu świątynnego poświęconego bogowi Horusowi - jest to jedna z najlepiej zachowanych i najpiękniejszych świątyń Egiptu, wybudowana w III w p.n.e. Wczesnym popołudniem obiad na statku. Następnie rejs po Nilu do Kom Ombo. Zwiedzanie Kom Ombo, gdzie zobaczymy zespół świątynny poświęcony bogom Sobkowi i Haroerisowi wznoszący się tuż nad brzegami Nilu. Kolacja i nocleg na statku.
Dzień 6: Po śniadaniu czas wolny na statku lub dla chętnych (za dodatkową opłatą ok.75 USD/osoba) wycieczka autokarowa do Abu Simbel (wyjazd ok.4:00) gdzie zobaczymy świątynię poświeconą bóstwom Re-Horachte i Hathor. Wzniesiona przez Ramzesa II dla siebie i dla Nefretari świątynia do dziś zachwyca swym ogromem i bogactwem architektonicznym. Po południu rejs feluką (tradycyjną łodzią z żaglem) po Nilu, zwiedzanie Ogrodów Kitchener’a - botanicznej wyspy, gromadzącej najbujniejsze i najbarwniejsze przykłady flory północnej Afryki. Kolacja i nocleg na statku.
Dzień 7: Po śniadaniu wykwaterowanie (do dyspozycji grupy pozostaną 2-3 kabiny).Dla chętnych możliwość wycieczki fakultatywnej do wioski nubijskiej, małe krokodyle, szkoła nubijska, tradycyjna herbata w domu nubijskim (25 USD). Po lunchu zwiedzanie Asuanu autokarem: Wielka Tama Asuańska, wyspa File - przeniesiony z zalanych terenów na malowniczą wyspę zespół świątynny poświęcony bogini Izydzie. Transfer na dworzec kolejowy w Asuanie. Nocny pociąg sypialny z Asuanu do Kairu ( w pociągu kolacja i śniadanie. Uwaga! Przedziały tylko 2 osobowe).
Dzień 8: Rano przyjazd do Kairu (około godziny 8.00). Transfer do hotelu Mayorca 3* lub podobnego. Czas na odświeżenie (dostępnych kilka pokoi), zakwaterowanie nastąpi dopiero po zwiedzaniu. Śniadanie (płatne we własnym zakresie). Po śniadaniu zwiedzanie Kairu: Muzeum Egipskie - zbiór ponad 120 tysięcy eksponatów ukazujących wspaniałą cywilizację starożytnego Egiptu, skarby Tutenchamona (złota maska, biżuteria i sprzęty użytkowe). Dalej udamy się w podróż w świat muzułmański: Cytadela Saladyna, alabastrowy meczet Mohameda Alego oraz stary Kair z bazarem Khan El-Khalily. Następnie zwiedzanie starego miasta koptyjskiego: wizyta w bogato dekorowanym kościele Al.-Mullaka (Marii Panny), kościół Abu Sarża (Św. Sergiusza), gdzie w grocie znalazła schronienie Święta Rodzina w trakcie ucieczki z Egiptu oraz najstarsza synagoga w Egipcie Bena Ezry. Kolacja i nocleg w hotelu.
Dzień 9: Po śniadaniu zwiedzanie okolic Kairu: Sakkara z pierwszą i jednocześnie najstarszą piramidą schodkową faraona Dżosera, Memfis - stolica imperium przez cały okres Starego Państwa ze słynnym kolosem Ramzesa II i alabastrowym Sfinksem oraz Giza, czyli piramidy Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa i majestatyczny Sfinks. Kolacja i nocleg w hotelu.
Dzień 10: Po śniadaniu dzień wolny na samodzielne zwiedzanie Kairu lub dla chętnych (za dodatkową opłatą ok.70 USD) wycieczka autokarowa do Aleksandrii, w programie: przejazd autokarem przez centrum miasta, cytadela Caytbay (oglądana tylko z zewnątrz) - zbudowana z bloków kamiennych pozostałych po słynnej latarni morskiej - Faros, rzymski amfiteatr, nowoczesna biblioteka Alexandrina (zbudowana ze stali i szkła niejako „w zamian” za wspaniałą bibliotekę spaloną w starożytności) oraz „prezydencki” Park Montaza z najładniejszą plażą , lunch wliczony w cenę. Ewentualnie (za dodatkowa opłatą 45 usd) wycieczka nad Kanał Sueski (krótki postój w mieście Ismailia, Most Pokoju, przejazd na azjatycką strone Egiptu-Synaj, Jezioro Gorzkie przejazd tunelem pod kanałem, zobaczymy port w Suezie. Cena nie zawiera lunchu, program może ulec zmianie ze względu na ograniczenia władz miejscowych związanych z bezpieczeństwem kanału). Kolacja i nocleg w hotelu w Kairze. Późnym wieczorem dla chętnych widowisko „światło i dźwięk” pod piramidami w Gizie (dodatkowa opłata ok. 35 USD). Kolacja i nocleg w hotelu.
Dzień 11: Po śniadaniu transfer do Hurghady. Po południu przyjazd do Hurghady i zakwaterowanie w hotelu Empire. Czas na wypoczynek. Wieczorem kolacja.
Dzień 12-14: Pobyt w Hurgadzie - czas na odpoczynek, kąpiele morskie i słoneczne i wycieczki fakultatywne.
Dzień 15: Rano wykwaterowanie z hotelu (najpóźniej do godziny 10) i transfer na lotnisko w Hurghadzie.
Uwaga! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
Dopłata za wersję All Inclusive w hotelach w trakcie części pobytowej obowiązuje dopiero po powrocie z objazdu w trakcie ostatnich 4 nocy w Hurghadzie.

Zakwaterowanie na objeździe (5 nocy): hotele 3* o średnim standardzie (2 noce w Hurghadzie - hotel Empire3* lub podobny, 3 noce w Kairze - hotel Mayorca 3* lub podobny). Pokoje 2-osobowe (możliwość dostawki), wszystkie klimatyzowane z łazienkami oraz najczęściej TV sat. W hotelu restauracja oraz bar. Jedna noc w pociągu (kolacja i śniadanie, przedziały tylko 2-osobowe). Uwaga! Pociągi w Egipcie różnią się znacznie od tych europejskich, dlatego też należy być przygotowanym na pewne niewygody i nie zawsze najczystsze warunki podróżowania.
Wyżywienie na objeździe (HB): śniadania oraz lunche lub kolacje (wg. opisu w programie).
Rejs po Nilu statkiem 4* (4 noce) - wygodne i klimatyzowane kabiny 2-osobowe (możliwe dostawki) z łazienką i WC. Do dyspozycji gości: restauracja, bar, mały basen oraz leżaki. Wyżywienie: śniadania, lunche i kolacje. Za dopłatą wersja All Inclusive na statku: w tym lokalne napoje alkoholowe (piwo, wino) i bezalkoholowe (soki, woda, napoje gazowane) serwowane w głównym barze. Uwaga! Napoje podawane są w plastikowych kubkach.

Zakwaterowanie na pobycie:  Hotel Empire 3*
Położenie: w samym centrum starej Hurghady, w kompleksie wypoczynkowym Three Corners. Do lotniska około 10 km. Do plaży ok. 250 m.
Pokoje: obszerne, ale skromnie urządzone 2 i 3-osobowe (możliwość dostawek) z łazienkami i WC. W pokoju klimatyzacja, telefon, TV, lodówka oraz balkon.
Do dyspozycji gości: recepcja, windy, restauracja, 2 bary (w tym doskonały Peanuts Bar), kawiarnia mauretańska, dyskoteka, kantor, sklepy z pamiątkami, salon fryzjerski, mini-market, sklep windsurfingowy, sklep fotograficzny i inne. Przy hotelu spory basen, brodzik dla dzieci oraz taras z leżakami i parasolami. Ponadto bilard i gry video. Bogaty program animacyjny (gry, konkursy, pokazy, muzyka na żywo). Na plaży centrum nurkowania i sportów wodnych.
Wyżywienie (HB): śniadania i obiadokolacje w formie bufetu. Za dopłatą możliwa formuła All Inclusive.
Uwaga! Klienci mają możliwość dopłaty do pobytu w innym hotelu.

Zniżki:
- trzecia osoba w pokoju dwuosobowym -10%

Dopłaty:
- All Inclusive w Empire +160 zł/os./4 noce
- All Inclusive na statku +210 zł/os./4 noce
- pobyt w Magawish (AI) +430 zł/os.4 noce
- pobyt w Sea Star (AI) + 640 zł/os./4 noce
- pobyt w Grand Azur (AI) +640 zł/os./4noce
- pobyt Steingenberger (AI) +1410 zł/os./4 noce
- pokój jednoosobowy +1280 zł/os.
- do kolacji Świątecznej +220zł/os.
- do kolacji Sylwestrowej +300zł/os.

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Hurghady, zakwaterowanie w hotelach (razem 9 nocy) i na statku (4 noce), wyżywienie śniadania i kolacje w hotelach oraz śniadania, obiady oraz kolacje na statku, transfery klimatyzowanym autokarem, nocny pociąg sypialny z Asuanu do Kairu przedziały tylko dwuosobowe z kolacją i śniadaniem, opieka polskiego pilota oraz lokalnych przewodników i ubezpieczenie Signal Iduna (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: opłat lotniskowych +250 zł/os., wizy egipskiej (płatna na lotnisku ok. 15 USD), gwarancji zwrotu kosztów rezygnacji +3%, dewizowej części na realizacje programu: koszty biletów wstępu, usług przewodnickich, napiwki itp (ok. 175 USD), napoi do obiadokolacji oraz wycieczek fakultatywnych.Terminy wyjazdu
Cena za osobę.

* Podane ceny są cenami informacyjnymi aktualizowanymi co jakiś czas i nie stanowią oferty w sensie handlowym.
 
Brak dostępnych ofert

Wydrukuj zaznaczone terminy « Powrót
 
 
 Code and design by new4mat.com  Organizator  |  Administrator  

STRONA GŁÓWNA | BIURO PODRÓŻY | AGENCI | DOKUMENTY | KONCESJE | GALERIA | WKRÓTCE | TAPETY | INFO | KONTAKT

 Wyszukiwanie ofert   Strefa dla agenta   Oferty dnia   Oferty First-time   Oferty Last-minute   Opisy krajów   Hotele - wczasy   Hotele - zwiedzanie   Ośrodki studenckie   Ośrodki młodzieżowe   Opisy wycieczek   Konferencje i szkolenia   Wycieczki objazdowe   Wycieczki szkolne   Zielone szkoły   Pielgrzymki   Bilety lotnicze   Plany lotnisk   Bilety autokarowe   Wynajem autokaru   Ubezpieczenia   Warunki ubezpieczenia   Warunki uczestnictwa   Przewodniki   Pogoda na WP   Informacje dla Polaków za granicą