Menu


 Najpopularniejsze

Wczasy sezon letni samolot
Grecja/Kreta Zobacz
Złote Piaski, Bułgaria Zobacz
Tunezja Zobacz

Kraje i regiony
Chorwacja Zobacz
Egipt Zobacz
Polska Zobacz
Tunezja Zobacz
Włochy Zobacz

 Polecamy strony
 
MEKSYK 15 DNI
 
 
Informacje podstawowe:
Kraj/Region:Miejscowość:
Meksykobjazd
Opis oferty:


Mexico City - Puebla - Taxco - Acapulco

PROGRAM IMPREZY:
Dzień 1: Wylot samolotu do Mexico City.
Dzień 2: Powitanie na lotnisku w Mexico City. Transfer z lotniska do hotelu Plaza Florencja. Zakwaterowanie, czas wolny i nocleg w hotelu.
Dzień 3: Śniadanie. Zwiedzanie miasta Mexico: Centrum Historyczne z głównym Skwerem oraz barokową katedrą, Pałac Narodowy, gdzie można podziwiać freski sławnego malarza Diego Rivera i ruiny głównej starożytnej Świątyni Azteków. W dalszej części zwiedzanie Muzeum Antropologicznego, gdzie w 12 salach zgromadzono najdoskonalsze zbiory archeologiczne, poświęcone m.in. poszczególnym regionom Meksyku a także cywilizacjom prehiszpańskim. W trakcie zwiedzania możliwość zjedzenia lunchu w restauracji Fonda Santa Anita (płatne we własnym zakresie). Powrót do hotelu. Nocleg.
Dzień 4: Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Świątyni Guadalupe, najbardziej czczonego kościoła w Meksyku, poświęconego Marii Dziewicy z Gwadelupy. Okazała nie tylko na zewnątrz, ale przede wszystkim wewnątrz. Następnie przejazd do Teotihuacan, (Miejsce, gdzie rodzą się bogowie ), mistycznej, archeologicznej strefy, gdzie Aztekowie wierzyli że Słońce, Księżyc i cały wszechświat powstał właśnie w tym miejscu. Czas wolny, możliwość zjedzenia lunchu w restauracji La Gruta (we własnym zakresie). Powrót do Mexico City. Nocleg w hotelu.
Dzień 5: Po śniadaniu wyjazd do Puebla, tzw. “Miasta Aniołów” założonego w 1531 roku w zielonej dolinie między trzema najwyższymi górami, a zarazem wulkanami Meksyku. Po drodze przejazd przez archeologiczną strefę Cholula. Przyjazd do hotelu Camino Real, możliwość zjedzenia lunchu (we własnym zakresie). Zwiedzanie miasta Puebla m.in: kaplica Rosario, najpiękniejsza, barokowa kaplica, poświęcona Matce Boskiej. Główny plac oraz historyczne centrum miasta. Nocleg w hotelu.
Dzień 6: Śniadanie. Przejazd do Taxco, uroczego kolonialnego miasta i centrum srebra odkrytego w XVIw, zwanego „Florencją Meksyku”. Najbardziej charakterystyczną cechą jest fakt, iż Taxco jest jedną z najbogatszych dzielnic w całym kraju. Zakwaterowanie w hotelu Posada De La Mision, możliwość zjedzenia lunchu (płatny we własnym zakresie). Zwiedzanie miasta: Taxco, które zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa narodowego UNESCO. Taxco to czarująca mała wioska z unikalną kolonialną architekturą, krętymi brukowanymi uliczkami i domkami z czerwoną dachówką. Jego główną atrakcją jest barokowy kościół Santa Prisca. “Srebrne Miasto”- Taxco, przyciąga wielu turystów, nie tylko swoim pięknem, ale również swoimi sklepikami ze srebrem, gdzie można kupić okazałą, własnego wyrobu, wspaniałą biżuterię. Nocleg.
Dzień 7: Śniadanie w hotelu. Wyjazd do Parku Narodowego Grutas de Cacahuamilpa, cud natury położony w Pilcaya, na północ od Taxco. Kompleks ogromnego, częściowo podziemnego, hydrologicznego systemu jaskiń. Ścieżka przebiega przez wielkie komnaty, w których można podziwiać okazałe i wymyślne formacje skalne, a także stalaktyty i stalagmity. Możliwość zjedzenia lunchu w restauracji San Angelin (we własnym zakresie). W dalszej części zwiedzanie pięknej, starej hacjendy i warsztatu srebra.
Dzień 8 : Po śniadaniu przejazd przepiękną trasą do Ixcatopean. Przy wjeździe do tego małego miasta znajduje się ogromny pomnik ostatniego cesarza Azteków - Cuauhtemmoca, który został obalony przez Hernana Corteza. Cuauhtemmoc urodził się w Ixcatopean , a jego szczątki zostały złożone w starym kościele Santa Maria de la Ascunción. Spacerując ulicami miasta dostrzega się jego unikatową cechę, a mianowicie to, że ulice zostały całkowicie zrobione z marmuru. Następnie przejazd ok.35 km do Iguala de la Independengia, miasta słynącego z produkcji złotej biżuterii, miejsca gdzie powstała flaga Meksyku. Widać tu także hiszpańskie wpływy z okresu pierwszych wypraw kolonialnych. Przejazd w stronę Acapulco, w trakcie postój w Chilpancigo przy restauracji Jaguar, możliwość zjedzenia lunchu (we własnym zakresie). Przyjazd do Acapulco, największego i najbardziej ekscytującego kurortu morskiego w Meksyku, z pięknymi plażami, egzotycznymi klubami nocnymi, świetnymi restauracjami. Zakwaterowanie w hotelu zgodnie z wybraną opcją, nocleg.
Dzień 9-14: Zakwaterowanie zgodnie z wybraną opcją w Acapulco, możliwość korzystania z wycieczek fakultatywnych.
Dzień 15: Śniadanie, transfer na lotnisko w Mexico City, wylot do Polski.

Pobyt: Hotel Bocca Chica 4*
Położenie: przy plaży, w przepięknej, romantycznej scenerii.
Hotel: posiada 3 piętra, 40 pokoi z widokiem na ocean, a także: 24-godzinną recepcję z sejfem (dodatkowo płatny), kącik internetowy, przechowalnię bagażu, ochronę, wypożyczalnię samochodów, pralnię, parking, kantor wymiany walut, pomoc medyczną, kwiaciarnię, fryzjera, lobby bar, Sushi&Oyster bar, bar przy basenie, restaurację, basen, sklep z pamiątkami, opiekunkę do dziecka.
Pokoje: 1-, 2-osobowe z możliwością dostawki, klimatyzowane z TV SAT, telefonem, sejfem (dodatkowo płatny) oraz tarasem.
Posiłki: Śniadania i obiadokolacje w formie bufetu.
Rozrywka: Różnego rodzaju sporty wodne: nurkowanie z butlą oraz nurkowanie z rurką, kajakarstwo, żeglarstwo, narciarstwo wodne, skutery wodne (dodatkowo płatne).
Plaża: Piaszczysta. Leżaki i parasole za dodatkową opłatą. 

Uwagi: Kolejność zwiedzania może ulec zmianie, również kolejność realizacji imprezy (7-dniowego zwiedzania i 7-dniowego pobytu) może być realizowana zamiennie i jest uzależniona od Organizatora. Obywatele RP wyjeżdżający na imprezy organizowane na terytorium Meksyku nie mają obowiązku posiadania wizy wjazdowej. Dodatkowo płatne w trakcie imprezy: bilety wstępu - ok. 110 USD, przewodnicy lokalni ok. 30 USD, napiwki - ok. 15 USD.

Cena obejmuje: 7 noclegów w hotelach 3* na trasie objazdu, 7 noclegów w Hotelu Bocca Chica w Acapulco, 7 śniadań podczas objazdu, 7 śniadań i 7 obiadokolacji podczas pobytu, przelot Warszawa-Mexico City-Warszawa, transfery, opiekę polskojęzycznego pilota i rezydenta, ubezpieczenie KL, NW i bagażu.

Cena nie obejmuje: opłaty lotniskowej 440 zł/os., dopłaty do obiadokolacji 800 zł/os.Terminy wyjazdu
Cena za osobę.

* Podane ceny są cenami informacyjnymi aktualizowanymi co jakiś czas i nie stanowią oferty w sensie handlowym
 
Brak dostępnych ofert

Wydrukuj zaznaczone terminy « Powrót
 
 
 Code and design by new4mat.com  Organizator  |  Administrator  

STRONA GŁÓWNA | BIURO PODRÓŻY | AGENCI | DOKUMENTY | KONCESJE | GALERIA | WKRÓTCE | TAPETY | INFO | KONTAKT

 Wyszukiwanie ofert   Strefa dla agenta   Oferty dnia   Oferty First-time   Oferty Last-minute   Opisy krajów   Hotele - wczasy   Hotele - zwiedzanie   Ośrodki studenckie   Ośrodki młodzieżowe   Opisy wycieczek   Konferencje i szkolenia   Wycieczki objazdowe   Wycieczki szkolne   Zielone szkoły   Pielgrzymki   Bilety lotnicze   Plany lotnisk   Bilety autokarowe   Wynajem autokaru   Ubezpieczenia   Warunki ubezpieczenia   Warunki uczestnictwa   Przewodniki   Pogoda na WP   Informacje dla Polaków za granicą