Menu


 Najpopularniejsze

Dla młodzieży sezon letni autokar
kategoria kolonia/obóz młodzieżowy Zobacz
Porticcio-Ruppione, Francja/Korsyka; kategoria *** Zobacz
Blanes/Costa Brava, Hiszpania Zobacz

Kraje i regiony
Chorwacja Zobacz
Egipt Zobacz
Polska Zobacz
Tunezja Zobacz
Włochy Zobacz

 Polecamy strony
 
PÓŁNOCNY MEKSYK - HACJENDY, TEQUILA I KOWBOJSKIE KAPELUSZE 15 dni
 
 
Informacje podstawowe:
Kraj/Region:Miejscowość:
Meksykobjazd
Opis oferty:Miasto Meksyk -
Kolonialne perły Meksyku : Guanajuato, Queretaro, Zacatecas - Guadalajara - tequila i murale wielkiego Jose Clemente Orozco - Chihuahua - miasto Pancho Villi i Anthony Quinna - Pociągiem El Chepe przez góry Sierra Madre (Miedziany Kanion)  -
Zatoka Kalifornijska i wypoczynek w Los Cabos

PROGRAM IMPREZY:
Dzień 1:
Zbiórka przy stanowisku odpraw na 2 godz. przed wylotem samolotu. Przelot do Mexico City (via Amsterdam lub Paryż). Przylot do Mexico City, transfer do hotelu, kolacja, nocleg.
Dzień 2: Po śniadaniu zwiedzanie centrum historycznego Mexico City (lista UNESCO) - stolicy Meksyku, a przed konkwistą państwa Azteków, w programie: Plac Zocalo, ruiny Wielkiej Świątyni Azteków, katedra, Pałac Narodowy z freskami Diego Rivery (ze względów politycznych pałac nie zawsze jest udostępniony zwiedzającym). Następnie przejazd do oddalonego o ok. 50 km Teotihuacan (lista UNESCO) - ważnego ośrodka religijnego i politycznego Azteków: zwiedzanie Piramid Słońca i Księżyca, należących do największych piramid na świecie oraz Świątyni Pierzastego Węża. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg. Wieczorem dla chętnych za dodatkowa opłatą (ok. 35 USD) wieczór folklorystyczny na Placu Garibaldi - pokaz mariachi, walki kogutów, sztuki posługiwania się lassem oraz tańce ludowe.
Dzień 3: Po śniadaniu transfer do Queretaro, miasta założonego przez Indian Otomi, następnie wchłoniętego przez imperium Azteków i finalnie zdobytego przez hiszpańskich kolonizatorów. Miasto odegrało dużą rolę w historii Meksyku: to tutaj podpisano traktat kończący wojnę meksykańską (1848 r.) , tutaj stracono cesarza Maksymiliana Ferdynanda Józefa (1867 r.) i tutaj zatwierdzono konstytucję (1917 r.) Miasto jest również wpisane na listę UNESCO. Spacer po miejskiej starówce m.in.: Plaza Principal (Jardin Obregon), kościół San Francisco (charakterystyczna kolorowa kopuła), Teatro de la Republica (tu zdecydowano o losie cesarza). Następnie przejazd na punkt widokowy, skąd można podziwiać 1170-metrowy akwedukt (będący ciągle w użyciu), a zbudowany ponad 250 lat temu przez lokalnego arystokratę. Następnie przejazd do San Miguel Allende - miasta artystów i festiwali, uznanego w całości w 1926 r. przez władze Meksyku za narodowy zabytek. W programie Parroquia (neogotycka katedra z XIX w., której wieże z różowego kamienia górują nad głównym placem), Muzeum Historyczne San Miguel de Allende, Casa de los Conde de Canal (wspaniała rezydencja należąca do arystokratycznej rodziny Canal), Oratorio de San Felipe Neri (kościół „wielu wież i kopuł”, gdzie jedna z kaplic poświęconych Najświętszej Marii Pannie jest repliką kaplicy z włoskiego Loreto). Kolacja i nocleg.
Dzień 4: Po śniadaniu przejazd do Guanajuato (UNESCO), oczarowującego kolonialną architekturą miasta będącego niegdyś najważniejszym ośrodkiem wydobycia srebra. Spacer po mieście m.in.: Jardin de la Union (główny plac), Teatro Juarez, Muzeum i Dom Diego Rivery (prace i przedmioty codziennego użytku muralisty), Museo Iconografico del Quijote (kolekcja sztuki związanej z bohaterem powieści Cervantesa oraz prace Dalego i Picassa), budynki uniwersytetu, pomnik Pipila. Transfer do Guadalajary. Kolacja, nocleg.
Dzień 5: Po śniadaniu zwiedzanie Guadalajary - drugiej pod względem liczby mieszkańców metropolii Meksyku, miasta uznawanego za kolebkę mariachi, tequili i sombrero.
W programie: eklektyczna katedra (11 bogato zdobionych ołtarzy podarowanych miastu przez hiszpańskiego króla Ferdynanda VII), Plaza de los Laureles z fontanną i ratuszem, Plaza de Armas (dawne miejsce egzekucji), Palacio de Gobierno z muralami Jose Clemente Orozco. Prace Orozco można podziwiać przede wszystkim w Instituto Cabana Cultural: muzeum z kolekcją grafik i obrazów malarza oraz Capilla Tolsa, której sufit i ściany zdobi najlepszy mural artysty. Jeśli wystarczy czasu wizyta na Uniwersytecie Guadalajary - kolejne malowidła Orozca. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
Dzień 6: Po śniadaniu wyjazd do miasteczka Tequila, znanego z uprawy odmiany Agave Tequilana Weber, która stanowi podstawę tego najbardziej znanego na świecie meksykańskiego trunku, a rośnie tylko i wyłącznie w okolicach Tequili. Wizyta na plantacjach agawy oraz w destylarni. Następnie przejazd do Zacatecas. Kolacja i nocleg.
Dzień 7: Po śniadaniu zwiedzanie Zacatecas, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Miasto uznawane jest za perłę architektury kolonialnej w Meksyku, powstałej dzięki srebru wydobywanemu tu w czasach rządów Hiszpanów. Spacer po mieście: Plaza de Armas, Katedra (piękna różowa fasada uznawana za idealny przykład churrigueryzmu), kolonialne rezydencje: Palacio de la Mala Noche i Palacio de Gobierno, Muzeum Pedro Coronel (lokalnego artysty, który zapisał miastu w spadku nie tylko swoje prace, ale również prace Kandinskiego, Chagalla, Mirό czy Picassa). Kolejnym punktem programu będzie zwiedzanie jednej z najbogatszych kopalni regionu Mina El Eden, gdzie zniewoleni Indianie w tragicznych warunkach pracowali przy wydobyciu nie tylko srebra ale i złota, żelaza, miedzi oraz cynku. Następnie przejazd kolejką linową na Cerro de la Bufa - wzgórze, skąd rozpościera się wspaniały widok na Zacatecas. Przejazd do Durango (ok. 4 h). Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem spacer po mieście, powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
Dzień 8: Po śniadaniu wyjazd do Chihuahua (ok. 7 godzin). Po drodze krótkie postoje. Wieczorem przyjazd do miasta, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
Dzień 9: Po śniadaniu zwiedzanie Chihuahua, miasta którego nazwa w narzeczu Indian Nahuatl oznacza suche i piaszczyste miejsce. Spacer po mieście m.in. Plaza de Armas z katedrą, uznawaną za najlepszy przykład baroku w północnym Meksyku, Muzeum Rewolucji (Quinta Luz) poświęcone awanturnikowi Pancho Villi, Muzeum Casa de Juarez - będące w czasach okupacji francuskiej domem i kwaterą Benito Juareza (wielkiego meksykańskiego przywódcy i reformatora), dla zainteresowanych rezydencja Quinta Gameros (muzeum regionalne z przepięknymi secesyjnymi dekoracjami). Po południu dla chętnych i za dodatkową opłata (ok. 30 USD) wycieczka do Nombre de Dios Caves - jaskiń znanych dzięki różnorodnym formom stalaktytów i stalagmitów o wdzięcznych nazwach m.in: Krzywa Wieża, Orzeł, Don Kichot. Wieczorem powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
Dzień 10: Bardzo wcześnie rano wykwaterowanie (śniadanie w formie pakietu) i transfer na dworzec kolejowy. O 06:00 wyjeżdża słynny El Chepe, który zabierze Państwa w niesamowitą podróż przez góry Sierra Madre do miejscowości El Fuerte. Trasa kolejowa o długości 661 km biegnie przez 87 tuneli i 35 mostów, wspina się na ponad 2400 metrów n.p.m.m i wiedzie przez widowiskowe tereny Miedzianego Kanionu (Barranca del Cobre lub Copper Canyon). Po drodze pociąg zatrzymuje się na kilku stacjach (kilkunastominutowe postoje) - czas na podziwianie widoków, na zdjęcia lub na zakup rękodzieła wytwarzanego przez Indian Tarahumara zamieszkujących kanion. El Chepe to skład 3-4 wagonów pasażerskich (pozostałe wagony to fracht), wagon restauracyjny. Klienci Rainbow Tours mają wykupiony przejazd w pierwszej klasie (siedzenia lotnicze), podróż zajmuje ok. 12 godzin.
Wieczorem przyjazd do El Fuerte, transfer do hotelu, kolacja, nocleg.
Dzień 11: Po śniadaniu zwiedzanie El Fuerte, niewielkiego aczkolwiek bardzo urokliwego, kolonialnego miasteczka, założonego w XVI wieku przez hiszpańskiego konkwistadora Francisco de Ibarra, miasteczka, które z czasem stało się ważnym ośrodkiem handlowym i komunikacyjnym. Spacer po mieście i czas wolny. Po południu transfer do Los Mochis i krótkie zwiedzanie miasta, następnie przejazd do Topolobampo, skąd o 23:00 odpływa prom do La Paz. Nocleg na promie (siedzenia lotnicze). W tym dniu nie ma kolacji - możliwość wykupienia jej na promie. Możliwość wykupienia miejsc w kabinach 2 os i 4 os (za dopłatą, ilość kabin ograniczona).
Dzień 12: Po przypłynięciu promu do La Paz (ok. 06:00) przejazd do lokalnej restauracji na śniadanie. Następnie panoramiczna wycieczka po La Paz, kolejnego miasta utworzonego w czasach Konkwisty, którego kolonialne budowle prezentują się doskonale w towarzystwie palm kokosowych i drzew laurowych. La Paz słynie z fantastycznych plaż i pięknych zachodów słońca. Transfer do San Jose del Cabo. Zakwaterowanie w hotelu 3* (formuła All Inclusive).
San Jose del Cabo położone jest na południowym krańcu Półwyspu Kalifornijskiego, w miejscu gdzie mieszają się wody Oceanu Spokojnego i Zatoki Kalifornijskiej (znanej również jako Morze Korteza). Razem z Cabo San Lucas (ok. 30 km od San Jose del Cabo) tworzą okręg turystyczny Los Cabos. Są to jedne z najbardziej ekskluzywnych kurortów Meksyku, z licznymi restauracjami oraz barami, dużymi kompleksami wypoczynkowymi i przytulnymi hotelami, polami golfowymi, z szerokimi piaszczystymi plażami oraz z malowniczymi skałami wyrastającymi z turkusowych wód (najpiękniejsze to El Arco w Cabo San Lucas). Dodatkowo, pomiędzy styczniem a marcem, można zobaczyć migrację waleni szarych, które z odległej Alaski przypływają na gody do ciepłych wód zatoki kalifornijskiej.
Dzień 13: Dzień na odpoczynek lub indywidualne zwiedzanie okolicy.
Dzień 14: Po śniadaniu wykwaterowanie z pokoju. Transfer na lotnisko w San Jose del Cabo. Wylot do Mexico City, a następnie do Warszawy (via Amsterdam lub Paryż).
UWAGA! W zależności od godzin przelotu z San Jose del Cabo do Mexico City możliwe wykwaterowanie z hotelu nad ranem (wtedy nie ma śniadania) i po przylocie do Mexico City ok. 8-9 godzinne oczekiwanie na samolot do Europy.
Dzień 15 Przylot do Polski.

UWAGA! Program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od sytuacji niezawinionych przez biuro. W Meksyku pokoje 3 osobowe posiadają 2 łóżka małżeńskie (nie ma możliwości otrzymania pokoju z 3 osobnymi łóżkami).
PRZELOT: Oferujemy komfortowym przelot samolotami Air France / KLM. Na odcinku z Amsterdamu lub Paryża rejsy obsługiwane są samolotami Boeing 747 (tzw Jumbo Jet) lub Boeing 777. Serwis pokładowy (gratis) - opaska do spania, zatyczki do uszu, ręczniczki do odświeżenia, słuchawki jednorazowe. Catering to 2 posiłki podczas lotu w tym jeden lekki /skromny i drugi ciepły obiad/kolacja w tym napoje alkoholowe i bezalkoholowe. Na pokładach B747 ekrany w suficie, 1-2 filmy podczas rejsu oraz indywidualne kanały muzyczne. Na pokładach B777 indywidualne centra rozrywki z ekranem w poprzedzającym fotelu, a w nich 80 filmów do wyboru, kanał dla dzieci, ponad 200 muzycznych CD do wyboru i wiele innych.
Limit bagażu – bagaż kabinowy / ręczny – 12 kg, bagaż odprawiany: Meksyk / Wenezuela – 2 x 23 kg, pozostałe destynacje – 1 x 20 kg.
Informację należy traktować orientacyjnie – biuro nie odpowiada za zmianę przez linię lotniczą typu samolotu czy zmiany w serwisie pokładowym.

Zakwaterowanie na objeździe: w wygodnych lecz skromnych hotelach 3* (kategoria lokalna). Pokoje są z reguły klimatyzowane i wyposażone w łazienki z WC, TV i telefon. W hotelach do dyspozycji turystów: restauracja i bar. Wyżywienie: śniadania amerykańskie (serwowane) i obiadokolacje (zestaw). San Jose del Cabo: hotel 3* basenem i formułą All Inclusive.

Dopłaty:
- za miejsce w kabinie 2-os: +150 zł/os.
- za miejsce w kabinie 3-os.: +80 zł/os.

Cena obejmuje: przelot samolotem do Mexico City (przesiadka w Amsterdamie lub Paryżu) oraz przelot wewnętrzny na trasie San Jose del Cabo-Mexico City zakwaterowanie w hotelach (12 rozpoczętych dób hotelowych), przeprawa promem z Topolabampo do La Paz (fotele lotnicze), przejazd pociągiem z Chihuahua do El Fuerte (pierwsza klasa, fotele lotnicze), transfery klimatyzowanym autokarem lub minibusem, wyżywienie zgodnie z programem, opiekę polskiego pilota, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (CP, NNW, KL i bagaż).

Cena  nie obejmuje: oplat lotniskowych +450 zł/os., napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych (razem ok. 55 USD), opłat za przewodników w zwiedzanych obiektach (opłata za przewodnika zależy od ilości chętnych, zazwyczaj 30-40 USD/os), biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (ok. 100 USD), wycieczek fakultatywnych podczas objazdu (wymienione w programie, ok. 65 USD), zakwaterowania w kabinach na promie oraz innych wydatków osobistych.Terminy wyjazdu
Cena za osobę.

* Podane ceny są cenami informacyjnymi aktualizowanymi co jakiś czas i nie stanowią oferty w sensie handlowym
 
Brak dostępnych ofert

Wydrukuj zaznaczone terminy « Powrót
 
 
 Code and design by new4mat.com  Organizator  |  Administrator  

STRONA GŁÓWNA | BIURO PODRÓŻY | AGENCI | DOKUMENTY | KONCESJE | GALERIA | WKRÓTCE | TAPETY | INFO | KONTAKT

 Wyszukiwanie ofert   Strefa dla agenta   Oferty dnia   Oferty First-time   Oferty Last-minute   Opisy krajów   Hotele - wczasy   Hotele - zwiedzanie   Ośrodki studenckie   Ośrodki młodzieżowe   Opisy wycieczek   Konferencje i szkolenia   Wycieczki objazdowe   Wycieczki szkolne   Zielone szkoły   Pielgrzymki   Bilety lotnicze   Plany lotnisk   Bilety autokarowe   Wynajem autokaru   Ubezpieczenia   Warunki ubezpieczenia   Warunki uczestnictwa   Przewodniki   Pogoda na WP   Informacje dla Polaków za granicą