Menu


 Najpopularniejsze

Zwiedzanie i wypoczynek sezon letni autokar
Włochy Zobacz
Grecja Zobacz
objazd, Grecja Zobacz

Kraje i regiony
Chorwacja Zobacz
Egipt Zobacz
Polska Zobacz
Tunezja Zobacz
Włochy Zobacz

 Polecamy strony
 
TAJEMNICE AMERYKI ŁACIŃSKIEJ - 16 dni
 
 
Informacje podstawowe:
Kraj/Region:Miejscowość:
Meksykobjazd
Opis oferty:

Skarby Jukatanu: Chichen Itza, Uxmal, Palneque, Bonampak Yaxchilan -
Gwatemala-kolonializm i wulkany - Honduras - mistyczne Copan - Belize City - Tulum i turkusowe wody Morza Karaibskiego -
Pobyt w Cancun (All Inclusive)

Program:
Dzień 1:
Zbiórka przy stanowisku odpraw na 2 godz. przed wylotem samolotu.  
Możliwe międzylądowanie techniczne. Przylot do Cancun. Odprawa paszportowa, spotkanie z pilotem wycieczki a następnie transfer do hotelu. Zakwaterowanie.
Dzień 2: Śniadanie a następnie wyjazd w kierunku Meridy. Po drodze zobaczymy jedną z wielu na Jukatanie „studni” krasowych - chętnych zapraszamy do kąpieli w kryształowo czystej wodzie cenote Ik Kil (prosimy mieć przygotowane ręczniki i stroje kąpielowe). Później udamy się do Chichen Itza (lista UNESCO), gdzie zobaczymy między innymi: schodkową piramidę Kukulkan o wysokości ponad 55 m. i 365 schodach prowadzących na szczyt, skąd rozpościera się przepiękny widok na inne piramidy, ścianę trupich czaszek, Świątynię Tysiąca Wojowników, boisko do gry w pelotę oraz obserwatorium astronomiczne. Wieczorem przyjazd do Meridy, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
Dzień 3: Po śniadaniu wyjazd do Uxmal - zwiedzanie centrum religijnego Majów, gdzie zobaczymy między innymi tzw. Pałac Gubernatora (jest to największa budowla prekolumbijska Ameryce), Świątynię Wróżbity oraz Czworokąt Mniszek (zespół budowli przypominających klasztor). Następnie przejazd do Palenque, kolacja i nocleg.
Dzień 4: Po bardzo wczesnym śniadaniu zwiedzanie Bonampak i Yaxchilan - ukrytych w tropikalnym lesie dwóch bardzo ważnych obiektów kultury Majów. Bonampak, odkryty w 1946, słynie ze ściennych malowideł (przedstawiających m.in. wyprawę po jeńców ze sceną bitwy i śmierć jeńców) oraz rzeźbionych stelli. Yaxchilan, którego nazwa w języku Majów oznacza „Zielone Kamienie” znany jest przede wszystkim z pięknych i dobrze zachowanych rzeźb. Powrót do hotelu w okolicach Palenque, kolacja, nocleg.
Dzień 5: Po wczesnym śniadaniu zwiedzanie Palenque - miasta opuszczonego z nieznanych powodów przez Indian w X wieku, ponownie odkrytego dopiero XVIII w. Szczególnie polecamy obejrzenie Świątyni Inskrypcji, gdzie znajdują się dobrze zachowane płaskorzeźby dawnych notabli oraz grobowiec króla Majów Pakala (panującego ponad 68 lat), wspaniały Pałac Królewski z licznymi komnatami i korytarzami pokrytymi płaskorzeźbami, świątynie Słońca i Krzyża (datowane na VII wiek) z licznymi inskrypcjami oraz boisko do gry w pelotę (gra przypominała trochę piłkę nożną - uważa się, że miała jakieś znaczenie religijne). Następnie przejazd do Parku Narodowego Aqua Azul - spacer wzdłuż kilkunastu fantastycznych kaskad wodnych otoczonych zielenią selwy. Przyjazd do San Cristobal i krótki spacer po mieśćie (jeśli ze względów czasowych nie będzie można zrealizować tego spaceru, to zostanie on przeniesiony na poranek dnia 6). Kolacja i nocleg.
Dzień 6: Po śniadaniu wyjazd z Meksyku i przejazd do miasta Antigua w Gwatemali. Antigua (UNESCO) położone jest pomiędzy 3 wulkanami: de Agua, Acatenango i de Fuego. Miasto zostało ufundowane w XVI wieku i było stolicą kapitanatu generalnego Gwatemali. W 1773 roku zostało w dużej mierze zniszczone przez trzęsienie ziemi, niemniej ruiny sakralnych budowli z tego okresu są nadal udostępnione zwiedzającym. Antigua zachowała charakterystyczny dla urbanizacji kolonialnej układ ulic (krzyżują się one pod kątem prostym) a większość powstałych po 1773 roku budowli inspirowana była barokiem kolonialnym i włoskim renesansem. Spacer po mieście m.in. zobaczymy ratusz, katedrę i Muzeum Kolonialne. Kolacja i nocleg.
Dzień 7: Po śniadaniu wycieczka do Panajachel - miasteczka malowniczo położonego nad jeziorem Atitlan oraz pomiędzy trzema wulkanami: Toliman, Atitlan i San Pedro. O ile pozwolą na to warunki pogodowe zaprosimy Państwa na rejs łodzią po jeziorze - wizyta w nadbrzeżnych osadach zamieszkiwanych przez potomków Majów. Kolejnym punktem programu będzie Chichicastenango - spacer po mieście Indian, możliwość zakupu pamiątek typowych dla tej kultury. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
Dzień 8: Po śniadaniu pojedziemy do Miasta Gwatemala, które zostało stolicą państwa po trzęsieniu ziemi w ówczesnej stolicy - Antigua. W Mieście Gwatemala znajduje się trzeci najstarszy uniwersytet na świecie - Universidad de san Carlos. Miasto jest głównym ośrodkiem finansowym i kulturalnym Gwatemali - panoramiczna wycieczka autokarem po mieście. Następnie przejazd do Hondurasu, nocleg w okolicy Copan.
Dzień 9: Po wczesnym śniadaniu zwiedzanie ruin Copan, uważanych za jedno z najbardziej mistycznych miast Majów. Położone na terenie 30 tys. ha mogło liczyć nawet 200 tys mieszkańców, przy czym należy pamiętać, iż nie wszystkie budowle zostały jeszcze odkryte - część z nich jest jeszcze przez naukowców ”wydobywana” z dżungli. Do najbardziej okazałych i znanych zabytków Copan należą Schody Hieroglifów, będące najdłuższym świadectwem piśmiennictwa Majów (2500 wyrytych symboli!). Zobaczymy również centrum ceremonialne z piramidami schodkowymi i boisko do gry w pelotę oraz dobrze zachowane stelle np. Dymiącej Muszli czy Boga Pauhatun. Powrót do Gwatemali - przejazd do Parku Narodowego Rio Dulce i rejs łodzią po rzece. Tereny tego parku zamieszkują m.in. tukany, wyjce. Nocleg i kolacja w hotelu w okolicy Fronteras.
Dzień 10: Po śniadaniu wyjazd do Flores (miasta położengo na wyspie) i do Tikal - największego ocalałego ośrodka Majów - Tikal (lista UNESCO). Tikal to kompleks 16 świątyń oraz około 3 tys. budynków (m.in. pałaców, dworków, dziedzińców, tarasów, platform uroczystościowych), w którym mogło zamieszkiwać nawet do 45 tysięcy mieszkańców. Centralnym punktem miasta jest plac otoczony świątyniami i akropolem. Największa z nich Świątynia Dwugłowego Węża (Świątynia IV) ma prawie 65 m. wysokości. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Flores.
Dzień 11: Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Belize City - miasta założonego w XVII wieku przez Brytyjczyków i historycznej stolicy Państwa leżącej u ujścia rzeki Belize do Morza Karaibskiego - spacer po mieście. Następnie wyjazd do Chetumal (Meksyk) - krótki spacer po centrum miasta. Kolacja i nocleg.
Dzień 12: Po śniadaniu proponujemy zwiedzanie Tulum - stanowiska archeologicznego nie tak okazałego jak Chichen Itza czy tajemniczego jak Yaxchilan, ale za to pięknie położonego nad turkusowymi wodami Morza Karaibskiego. Zwiedzanie m.in. El Castillo, Świątyni Fresków, Świątyni Zstępującego Boga. Przejazd do Cancun na nocleg (All Inclusive).
Dzień 13-14: Wypoczynek w Cancun. Możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych.
Dzień 15: Po śniadaniu wykwaterowanie z pokoju. Transfer na lotnisko w Cancun. Wylot do Polski (możliwe międzylądowanie techniczne).
Dzień 16: Przylot do Polski.

Zmiany programowe:
10.12-24.12.2008 i 17.12-31.12.2008 - 14 dnia wycieczki: po bardzo wczesnym śniadaniu realizacja programu dla tego dnia, a następnie przejazd na lotnisko w Cancun i wylot do Polski. Dzień 15 przylot do Polski.
23.12.2008-08.01.2009 i 30.12.2008-15.01.2009 - 15 dnia wycieczki Klienci pozostają jeszcze na wypoczynku w Cancun. Dzień 16 wycieczki: po śniadaniu  wykwaterowanie, transfer  na lotnisko i wylot do Polski. Dzień 16 przylot do Polski.

Uwaga! Program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od sytuacji niezawinionych przez biuro (np. politycznej bądź klimatycznej w odwiedzanych krajach).

Zakwaterowanie: w wygodnych lecz skromnych hotelach *** (kategoria lokalna).
Pokoje: najczęściej klimatyzowane i wyposażone w łazienki z WC, TV i telefon. 
Do dyspozycji gości: restauracja i bar a często także basen oraz ogród.
Wyżywienie (HB): śniadania amerykańskie (serwowane) i obiadokolacje (zestaw). W hotelch w Cancun i Acapulco serwis all inclusive.

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym na trasie Warszawa - Cancun - Warszawa, oraz przelot wewnętrzny na trasie Cancun - Mexico City, zakwaterowanie w hotelach, transfery klimatyzowanym autokarem lub minibusem, wyżywienie zgodnie z programem, opiekę polskiego pilota, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie Signal Iduna. (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje (obowiązkowo):  opłat lotniskowych +300 zł/os., opłaty wylotowej z Meksyku (ok. +20 USD/os.), napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych (razem ok. +50 USD/os.), opłat za przewodników w zwiedzanych obiektach (opłata za przewodnika zależy od ilości chętnych, zazwyczaj +40 USD/os.), biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz innych wydatków osobistych. Koszt uczestnictwa w programie (bilety wstępów oraz wycieczki fakultatywne podczas objazdu) ok. +220 USD/os.Terminy wyjazdu
Cena za osobę.

* Podane ceny są cenami informacyjnymi aktualizowanymi co jakiś czas i nie stanowią oferty w sensie handlowym
 
Brak dostępnych ofert

Wydrukuj zaznaczone terminy « Powrót
 
 
 Code and design by new4mat.com  Organizator  |  Administrator  

STRONA GŁÓWNA | BIURO PODRÓŻY | AGENCI | DOKUMENTY | KONCESJE | GALERIA | WKRÓTCE | TAPETY | INFO | KONTAKT

 Wyszukiwanie ofert   Strefa dla agenta   Oferty dnia   Oferty First-time   Oferty Last-minute   Opisy krajów   Hotele - wczasy   Hotele - zwiedzanie   Ośrodki studenckie   Ośrodki młodzieżowe   Opisy wycieczek   Konferencje i szkolenia   Wycieczki objazdowe   Wycieczki szkolne   Zielone szkoły   Pielgrzymki   Bilety lotnicze   Plany lotnisk   Bilety autokarowe   Wynajem autokaru   Ubezpieczenia   Warunki ubezpieczenia   Warunki uczestnictwa   Przewodniki   Pogoda na WP   Informacje dla Polaków za granicą