Menu


 Najpopularniejsze

Dla studentów sezon zimowy autokar
Cortina d`Ampezzo/San Vito, Włochy; kategoria obóz narciarsko-snowboardowy Zobacz

Kraje i regiony
Chorwacja Zobacz
Egipt Zobacz
Polska Zobacz
Tunezja Zobacz
Włochy Zobacz

 Polecamy strony
 
ŚLADAMI ZAGINIONYCH MIAST MAJÓW
 
 
Informacje podstawowe:
Kraj/Region:Miejscowość:
Meksykobjazd
Opis oferty:


Meksyk: Chichen Itza, Uxmal, Palneque, Gwatemala: Tikal, Belize City, Tulum i turkusowe wody Morza Karaibskiego

Program:
Dzień 1:
Zbiórka przy stanowiskach odpraw na 2 godz. przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Możliwe międzylądowanie techniczne. Przylot do Cancun. Odprawa paszportowa, spotkanie z pilotem wycieczki a następnie transfer do hotelu. Zakwaterowanie.
Dzień 2: Po śniadaniu wyjazd w kierunku Meridy. Po drodze zobaczymy jedną z wielu na Jukatanie „studni” krasowych - chętnych wrażeń zapraszamy do kąpieli w kryształowo czystej wodzie cenote Ik Kil (prosimy mieć przygotowane ręczniki i stroje kąpielowe). Następnie udamy się do Chichen Itza (lista UNESCO), gdzie zobaczymy między innymi: schodkową piramidę Kukulkan o wysokości ponad 55 m. i 365 schodach prowadzących na szczyt, skąd rozpościera się przepiękny widok na inne piramidy, ścianę trupich czaszek, Świątynię Tysiąca Wojowników, boisko do gry w pelotę oraz obserwatorium astronomiczne. Wieczorem przyjazd do Meridy, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
Dzień 3: Po śniadaniu wyjazd do Uxmal. Po drodze krótka wizyta w Celestun, gdzie znajduje się jeden z najciekawszych rezerwatów przyrody w Meksyku, będący ostoją tysięcy ptaków - flamingów, pelikanów, kormoranów. Następnie
zwiedzanie Uxmal - centrum religijnego Majów, gdzie zobaczymy między innymi tzw. Pałac Gubernatora (jest to największa budowla prekolumbijska Ameryce), Świątynię Wróżbity oraz Czworokąt Mniszek (zespół budowli przypominających klasztor). Późnym popołudniem transfer do Campeche - kolacja i nocleg.
Dzień 4: Po śniadaniu zwiedzanie Campeche, pięknego, kolonialnego miasta położonego nad Zatoką Campeche: zobaczymy fortyfikacje obronne chroniące port przed piratami i katedrę La Concepcion. Po zwiedzaniu transfer do Palenque (około 7 godzin jazdy). Kolacja i nocleg w hotelu w Palenque.
Dzień 5: Po śniadaniu zwiedzanie Palenque - miasta opuszczonego z nieznanych powodów przez Indian w X wieku, ponownie odkrytego dopiero XVIII w. Szczególnie polecamy obejrzenie Świątyni Inskrypcji, gdzie znajdują się dobrze zachowane płaskorzeźby dawnych notabli oraz grobowiec króla Majów Pakala (panującego ponad 68 lat), wspaniały Pałac Królewski z licznymi komnatami i korytarzami pokrytymi płaskorzeźbami, świątynie Słońca i Krzyża (datowane na VII wiek) z licznymi inskrypcjami oraz boisko do gry w pelotę (gra przypominała trochę piłkę nożną - uważa się, że miała jakieś znaczenie religijne). Następnie przejazd na granicę meksykańsko - gwatemalską, którą przekroczymy na rzece Usumacinta. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Flores.
Uwaga! Jeśli wystarczy nam czasu przed przejazdem na granicę pojedziemy zobaczyć Yaxchilan - ukryte w tropikalnym lesie stanowisko archeologicznego, którego nazwa w języku Majów oznacza „Zielone Kamienie” a które znane jest przede wszystkim z pięknych i dobrze zachowanych rzeźb.
Dzień 6: Po śniadaniu przejedziemy do największego ocalałego ośrodka Majów - Tikal (lista UNESCO). Tikal to kompleks 16 świątyń oraz około 3 tys. budynków (m.in. pałaców, dworków, dziedzińców, tarasów, platform uroczystościowych), w którym mogło zamieszkiwać nawet do 45 tysięcy mieszkańców. Centralny punktem miasta jest plac otoczony świątyniami i akropolem. Największa z nich Świątynia Dwugłowego Węża (Świątynia IV) ma prawie 65 m. wysokości. Po zwiedzaniu transfer do Belize City na kolację i nocleg.
Dzień 7: Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Belize City - miasta założonego w XVII wieku przez Brytyjczyków i historycznej stolicy Państwa leżącej u ujścia rzeki Belize do Morza Karaibskiego - spacer po mieście. Następnie wyjazd do Chetumal (Meksyk) - krótki spacer po centrum miasta. Na zakończenie naszej wycieczki proponujemy zwiedzanie Tulum - stanowiska archeologicznego nie tak okazałego jak Chichen Itza czy tajemniczego jak Yaxchilan, ale za to pięknie położonego nad turkusowymi wodami Morza Karaibskiego. Zwiedzanie m.in. El Castillo, Świątyni Fresków, Świątyni Zstępującego Boga. Przejazd do Cancun na nocleg (All Inclusive).
Dzień 8: Po śniadaniu wykwaterowanie z pokoju. Wylot do Polski (możliwe międzylądowanie techniczne).
Dzień 9: Przylot do Polski.

Zmiany programowe:
17.12-24.12.2008 - dnia 7 wycieczki (23.12): po bardzo wczesnym śniadaniu reallizacja programu dla tego dnia, następnie przejazd na lotnisko w Cancun  i wylot do Polski. Dzień 8: przylot do Polski.
30.12-08.01.2009 - 8 dnia wycieczki Klienci pozostaja jeszcze na wypoczynku w Cancun. Dzień 9 wycieczki: po śniadaniu wykwaterowanie, transfer na lotnisko w Cancun i wylot do Polski. Dzień 10: przylot do Polski. 


Uwaga!
Program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od sytuacji niezawinionych przez biuro (np. politycznej bądź klimatycznej w odwiedzanych krajach).

Zakwaterowanie:
w wygodnych lecz skromnych hotelach *** (kategoria lokalna).
Pokoje: najczęściej klimatyzowane i wyposażone w łazienki z WC, TV i telefon.
Do dyspozycji gości: restauracja i bar a często także basen oraz ogród.
Wyżywienie (HB): śniadania (serwowane) i obiadokolacje (zestaw).

Cena obejmuje:
przelot samolotem czarterowym na trasie Warszawa - Cancun - Warszawa, zakwaterowanie w hotelach, transfery autokarem lub minibusem, wyżywienie zgodnie z programem, opiekę polskiego pilota, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie Signal Iduna. (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje (obowiązkowo)
: opłat lotniskowych +300 zł/os., opłaty wylotowej z Meksyku (ok. +20 USD/os.), napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych (razem ok. +30 USD/os.), opłat za przewodników w zwiedzanych obiektach (opłata za przewodnika zależy od ilości chętnych), biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (ok. +110 USD/os.), opłat granicznych ok. +50 USD/os. oraz innych wydatków osobistych.

Dopłaty:
- obowiązkowo kolacja wigilijna
- obowiązkowo kolacja sylwestrowaTerminy wyjazdu
Cena za osobę.

* Podane ceny są cenami informacyjnymi aktualizowanymi co jakiś czas i nie stanowią oferty w sensie handlowym
 
Brak dostępnych ofert

Wydrukuj zaznaczone terminy « Powrót
 
 
 Code and design by new4mat.com  Organizator  |  Administrator  

STRONA GŁÓWNA | BIURO PODRÓŻY | AGENCI | DOKUMENTY | KONCESJE | GALERIA | WKRÓTCE | TAPETY | INFO | KONTAKT

 Wyszukiwanie ofert   Strefa dla agenta   Oferty dnia   Oferty First-time   Oferty Last-minute   Opisy krajów   Hotele - wczasy   Hotele - zwiedzanie   Ośrodki studenckie   Ośrodki młodzieżowe   Opisy wycieczek   Konferencje i szkolenia   Wycieczki objazdowe   Wycieczki szkolne   Zielone szkoły   Pielgrzymki   Bilety lotnicze   Plany lotnisk   Bilety autokarowe   Wynajem autokaru   Ubezpieczenia   Warunki ubezpieczenia   Warunki uczestnictwa   Przewodniki   Pogoda na WP   Informacje dla Polaków za granicą