Menu


 Najpopularniejsze

Wycieczki sezon letni autokar
objazd, Grecja Zobacz
objazd, Włochy Zobacz
objazd, Czechy Zobacz

Kraje i regiony
Chorwacja Zobacz
Egipt Zobacz
Polska Zobacz
Tunezja Zobacz
Włochy Zobacz

 Polecamy strony
 
MEKSYK - WIELKA KONKWISTA 16 dni
 
 
Informacje podstawowe:
Kraj/Region:Miejscowość:
Meksykobjazd
Opis oferty:

Mexico City, miasto moloch -  Acapulco i skała smierci - Palenque i świątynia słońca - Chichen Itza i piramida Kukulkan - All inclusive w Acapulco i Cancun

Program:
Dzień 1: Zbiórka przy stanowisku odpraw na 2 godz. przed wylotem. Przelot do Mexico City (via Amsterdam lub Paryż). Przylot do Mexico City, transfer do hotelu, kolacja, nocleg.
Dzień 2: Po śniadaniu zwiedzanie centrum historycznego Mexico City (lista UNESCO) - stolicy Meksyku a przed konkwistą państwa Azteków, w programie: Plac Zocalo, ruiny Wielkiej Świątyni Azteków, katedra, Pałac Narodowy z freskami Diego Riviery (ze względów politycznych pałac nie zawsze jest udostępniony zwiedzającym), przejazd główną aleją miasta Paseo de la Reforma do Parku Chapultepec i zwiedzanie Muzeum Antropologicznego (olbrzymie zbiory przedmiotów kultur prekolumbijskich, znalezionych na terenach badań archeologicznych w całym Meksyku). Po południu dla chętnych (za dodatkowa oplata ok. 20 USD) przejazd do dzielnicy Xochimilco, słynącej z największego w stolicy Targu Kwiatowego oraz kanałów wodnych, przejażdżka ozdobnymi łodziami po kanałach przy dźwiękach muzyki mariachi, po drodze przejazd obok stadionu Azteków, głównej areny Igrzysk Olimpijskich w 1968 r. i Mistrzostw Świata w piłce nożnej w 1970 r. Kolacja i nocleg w hotelu.
Dzień 3: Po śniadaniu zwiedzanie Placu Trzech Kultur, miejsca ostatniego starcia konkwistadorów i Azteków, a także związanego z krwawo stłumionym protestem studentów w 1968 roku oraz wizyta w Sanktuarium Matki Boskiej z Gwadelupy, patronki obu Ameryk i Meksyku. Następnie przejazd do oddalonego o ok. 50 km Teotihuacan (lista UNESCO) - ważnego ośrodka religijnego i politycznego Azteków: zwiedzanie Piramid Słońca i Księżyca, należących do największych piramid na świecie oraz Świątyni Pierzastego Węża. Na koniec wizyta w tradycyjnym warsztacie obróbki obsydianu. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg. Wieczorem dla chętnych za dodatkowa opłatą (ok. 35 USD) wieczór folklorystyczny na Placu Garibaldi - pokaz mariachi, walki kogutów, sztuki posługiwania się lassem oraz tańce ludowe.
Dzień 4: Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd z Mexico City do Acapulco. Po drodze wizyta w „mieście wiecznej wiosny” - Cuernavaca, stolicy stanu Morelos. W programie zwiedzanie katedry oraz lokalnego Zocalo, czyli głównego placu. Następnie przejedziemy do Taxco - „srebrnego miasta”. Do dziś istnieją tu czynne kopalnie srebra, a jednocześnie miasto słynie z pięknych, tradycyjnych wyrobów jubilerskich (możliwość dokonania zakupów w jednej z licznych galerii srebra), ponadto w programie zwiedzanie kolonialnego centrum miasta i pięknego kościoła Santa Prisca. Wieczorem przyjazd do Acapulco. Zakwaterowanie w hotelu i czas na odpoczynek po podróży. W hotelu w Acapulco serwis ALL INCLUSIVE!
Dzień 5: Po śniadaniu całodniowy wypoczynek w Acapulco - najsłynniejszym kurorcie Meksyku nad Oceanem Spokojnym, czas na kąpiele słoneczne i morskie. Dla chętnych, za dodatkowa opłatą (ok. 30 USD), rejs statkiem po zatoce i podziwianie niepowtarzalnych zachodów słońca nad Pacyfikiem lub wieczorem niesamowity pokaz skoków do wody ze Skały Śmierci-La Quebrada (ok.20 USD). Nocleg w Acapulco.
Dzień 6: Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Cholula w stanie Puebla. Zwiedzanie kościoła z czasów konkwisty, zbudowanego na jednej z największych piramid świata. Przy dobrej widoczności możliwość oglądania słynnej „pary wulkanów” - Popocatapetl i Ixtacichuatl. Następnie przejazd do Puebli - starego miasta o kolonialnym charakterze. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
Dzień 7: Po śniadaniu wykwaterowanie i zwiedzanie historycznego centrum Puebla, zwanego „miastem aniołów” (lista UNESCO), między innymi: Plaza de Arms, stare miasto z kolonialnymi domami, kościół Santo Domingo, Kaplica Różańcowa. Dalej udamy się jedną z najpiękniejszych tras widokowych, prowadzącą przez Góry Sierra Madre do Oaxaca. Późnym popołudniem spacer po kolonialnej starówce. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
Dzień 8: Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do najstarszej strefy archeologicznej w Meksyku - Monte Alban (lista UNESCO). Monte Alban to starożytna stolica Zapoteków, położona na szczycie wzgórza. Zobaczymy tzw. platformę północną i południową, boisko do gry w piłkę, obserwatorium i ścianę tancerzy. Dalej udamy się do Mitli - centrum religijnego i nekropolii Misteków i Zapoteków. Przejazd do Tehuantepec. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
Dzień 9: Po śniadaniu transfer do Parku Narodowego Kanionu Sumidero, gdzie popłyniemy rzeką Grijalva. Wspaniała przyroda, niezapomniane widoki, skały wznoszące się czasem nawet na wysokość 1000 m, różne gatunki ptaków - kormorany, jastrzębie i orły. Po południu dla chętnych (za dodatkowa oplata ok. 10 USD) udamy się do San Juan Chamula - wioski Indian (Uwaga! Fotografowanie jest zakazane) zamieszkałej przez potomków Majów-Tzotzil, zachowujących do dziś tradycyjny styl życia (uprawa roli i rękodzieło) oraz ubiór (biało-czerwone sarapes, kapelusze z liści palmowych). Wizyta na tradycyjnym targu indiańskim. Następnie pojedziemy do San Cristobal, stolicy „indiańskiego” stanu Chiapas, krótkie zwiedzanie San Cristobal, między innymi „hiszpańskie centrum” skupione wokół głównego placu (zocalo), katedra, barokowy kościół Santo Domingo. Kolacja i nocleg w hotelu.
Dzień 10: Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Parku Narodowego Aqua Azul - spacer wzdłuż kilkunastu fantastycznych kaskad wodnych otoczonych zielenią selwy. W sytuacji kiedy dojazd do Aqua Azul nie będzie możliwy zwiedzanie wwododspadów Misol Ha. Następnie przejazd do Palenque - miasta opuszczonego z nieznanych powodów przez Indian w X wieku, ponownie odkrytego dopiero XVIII w: Świątynia Inskrypcji (dostępna tylko z zewnątrz), wspaniały Pałac Królewski z licznymi komnatami i korytarzami pokrytymi płaskorzeźbami, świątynie Słońca i Krzyża (datowane na VII wiek) z licznymi inskrypcjami. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
Dzień 11:Po śniadaniu przejazd do Uxmal, położonego na Półwyspie Jukatan. Po drodze krótkie zwiedzanie Campeche, pięknego, kolonialnego miasta położonego nad Zatoką Campeche, między innymi fortyfikacje obronne chroniące port przed piratami i katedra La Concepcion. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w Uxmal, kolacja i nocleg.
Dzień 12: Po śniadaniu zwiedzanie Uxmal - centrum religijnego Majów, gdzie zobaczymy między innymi tzw. Pałac Gubernatora (jest to największa budowla prekolumbijska W Ameryce), Świątynię Wróżbity oraz Czworokąt Mniszek (zespół budowli przypominających klasztor). Następnie pojedziemy do Celestun, gdzie znajduje się jeden z najciekawszych rezerwatów przyrody w Meksyku, będący ostoją kolonii flamingów, pelikanów, kormoranów. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w Meridzie, kolacja i nocleg.
Dzień 13: Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Izamal, zwiedzanie dominikańskiego klasztoru Matki Boskiej Jukatańskiej, dla chętnych (za dodatkowa oplata ok. 10 USD) przejażdżka dorożkami po kolonialnych uliczkach miasta. Po drodze do Chichen Itza zobaczymy jedną z wielu na Jukatanie „studni” krasowych - chętnych zapraszamy do kąpieli w kryształowo czystej wodzie cenote Ik Kil (15 USD, prosimy mieć przygotowane ręczniki i stroje kąpielowe). Dalej damy się do Chichen Itza (lista UNESCO), gdzie zobaczymy między innymi: schodkową piramidę Kukulkan o wysokości ponad 55 m, ścianę trupich czaszek, Świątynię Tysiąca Wojowników, boisko do gry w pelotę oraz obserwatorium astronomiczne. Wieczorem przyjazd do Cancun i zakwaterowanie w hotelu 4* na bazie ALL INCLUSIVE!
Dzień 14: Dzień wolny.
Dzień 15: Po śniadaniu wykwaterowanie z pokoju. Transfer na lotnisko w Cancun. Wylot do Mexico City, a następnie do Warszawy (via Amsterdam lub Paryż).
Dzień 16: Przylot do Polski. Rozkład lotów jest orientacyjny i może ulec zmianie.

Zakwaterowanie na objeździe: w wygodnych lecz skromnych hotelach 3* (kategoria lokalna). Pokoje są z reguły klimatyzowane i wyposażone w łazienki z WC, TV i telefon. W hotelach do dyspozycji turystów: restauracja i bar a często także basen oraz ogród.
Wyżywienie: śniadania amerykańskie (serwowane) i obiadokolacje (zestaw). W hotelch w Cancun i Acapulco serwis all inclusive!

UWAGA! Program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od sytuacji niezawinionych przez biuro (np. politycznej bądź klimatycznej w odwiedzanych krajach).
W Meksyku pokoje 3 osobowe posiadają 2 łóżka małżeńskie (nie ma możliwości otrzymania pokoju z 3 osobnymi łóżkami).
PRZELOT: Oferujemy komfortowym przelot samolotami Air France / KLM. Na odcinku z Amsterdamu lub Paryża rejsy obsługiwane są samolotami Boeing 747 (tzw Jumbo Jet) lub Boeing 777. Serwis pokładowy (gratis) - opaska do spania, zatyczki do uszu, ręczniczki do odświeżenia, słuchawki jednorazowe. Catering to 2 posiłki podczas lotu w tym jeden lekki /skromny i drugi ciepły obiad/kolacja w tym napoje alkoholowe i bezalkoholowe. Na pokładach B747 ekrany w suficie, 1-2 filmy podczas rejsu oraz indywidualne kanały muzyczne. Na pokładach B777 indywidualne centra rozrywki z ekranem w poprzedzającym fotelu, a w nich 80 filmów do wyboru, kanał dla dzieci, ponad 200 muzycznych CD do wyboru i wiele innych.
Limit bagażu – bagaż kabinowy / ręczny – 12 kg, bagaż odprawiany: Meksyk / Wenezuela – 2 x 23 kg, pozostałe destynacje – 1 x 20 kg.
Informację należy traktować orientacyjnie – biuro nie odpowiada za zmianę przez linię lotniczą typu samolotu czy zmiany w serwisie pokładowym.

Cena obejmuje: przelot samolotem do Mexico City (przesiadka w Amsterdamie lub w Paryżu), przelot wewnętrzny na trasie Cancun-Mexico City, zakwaterowanie w hotelach (14 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem lub minibusem, wyżywienie zgodnie z programem, opiekę polskiego pilota, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (CP, NNW, KL i bagaż).

Cena  nie obejmuje: opłat lotniskowych +450 zł/os., napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych (razem ok. 50 USD), opłat za przewodników w zwiedzanych obiektach (opłata za przewodnika zależy od ilości chętnych, zazwyczaj 30-40 USD/os), biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ( ok.110 USD), wycieczek fakultatywnych podczas objazdu (wymienione w programie, ok. 140 USD) oraz innych wydatków osobistych.Terminy wyjazdu
Cena za osobę.

* Podane ceny są cenami informacyjnymi aktualizowanymi co jakiś czas i nie stanowią oferty w sensie handlowym
 
Brak dostępnych ofert

Wydrukuj zaznaczone terminy « Powrót
 
 
 Code and design by new4mat.com  Organizator  |  Administrator  

STRONA GŁÓWNA | BIURO PODRÓŻY | AGENCI | DOKUMENTY | KONCESJE | GALERIA | WKRÓTCE | TAPETY | INFO | KONTAKT

 Wyszukiwanie ofert   Strefa dla agenta   Oferty dnia   Oferty First-time   Oferty Last-minute   Opisy krajów   Hotele - wczasy   Hotele - zwiedzanie   Ośrodki studenckie   Ośrodki młodzieżowe   Opisy wycieczek   Konferencje i szkolenia   Wycieczki objazdowe   Wycieczki szkolne   Zielone szkoły   Pielgrzymki   Bilety lotnicze   Plany lotnisk   Bilety autokarowe   Wynajem autokaru   Ubezpieczenia   Warunki ubezpieczenia   Warunki uczestnictwa   Przewodniki   Pogoda na WP   Informacje dla Polaków za granicą