Menu


 Najpopularniejsze

Dla młodzieży sezon letni autokar
kategoria kolonia/obóz młodzieżowy Zobacz
Porticcio-Ruppione, Francja/Korsyka; kategoria *** Zobacz
Blanes/Costa Brava, Hiszpania Zobacz

Kraje i regiony
Chorwacja Zobacz
Egipt Zobacz
Polska Zobacz
Tunezja Zobacz
Włochy Zobacz

 Polecamy strony
 
REJS MORSKI - CHORWACJA / a jacht
 
 
Informacje podstawowe:
Kraj/Region:Miejscowość:
ChorwacjaRejs Morski
Opis oferty:

Doświadczenie żeglarskie
nie jest wymagane - cała potrzebną wiedzę i umiejętności posiadają nasi skipperzy.

Dzięki umowie zawartej między Chorwacją a Unią Europejską, od obywateli UE, podczas przekraczania granicy, nie wymaga się paszportu (wystarczy dowód osobisty).

TRASA: Sibenik – Park Narodowy Kornaty (księżycowe krajobrazy) – Bisevo (Błękitna Grota) – Vis (Komiża) – Vis („diabelskie wrota”) – Św. Klement (Vinogradisce, Palmizana) – Hvar – niespodzianka :) – Trogir – Skradin (wodospady na rzece Krk) - Sibenik

OPIS TRASY:

Dzień 1 (sobota)
 – Po przyjeździe, zaokrętowaniu, rozpakowaniu się, zaprowiantowaniu i wstępnym szkoleniu (zasady bezpieczeństwa, obsługa instalacji jachtowych, sprawy organizacyjne itp.) następuje zwykle wieczorna impreza integracyjna lub popołudniowa żegluga kanałem Św. Anny (można tutaj zobaczyć m.in. wykute w skale bunkry dla okrętów marynarki wojennej, zbudowane w czasie walk w Jugosławii) do urokliwej zatoczki przy wyspie Kaprije.

Dzień 2 (niedziela)
 – Płyniemy w kierunku jednej z pereł Dalmacji – Parku Narodowego Kornaty, gdzie czekają na nas zapierające dech krajobrazy oraz ogromne, wyrastające wprost z morza strome klify, których można niemalże dotknąć z pokładu jachtu. Tego dnia zasmakujemy także w rozgwieżdżonym chorwackim niebie, na którym droga mleczna, niezakłócona łuną miast, wygląda jakby dopiero co rozsmarowana pędzlem po atramentowym adriatyckim niebie…

Dzień 3 (poniedziałek) – Rano czeka nas zwiedzanie Błękitnej Groty na wyspie Bisevo, do wnętrza której dostaniemy się jachtowym pontonem. Odbywająca się wewnątrz gra świateł dostających się do groty poprzez podwodny otwór skalny jest uważana przez żeglarzy za najpiękniejszy przykład tego typu zjawiska na morzu śródziemnym. Tego dnia będziemy także mieli okazję ponurkować miedzy podwodnymi skałami zatoki Mezuporat oraz poczuć niezwykły klimat „pirackiego” miasteczka Komiża na wyspie Vis.

Dzień 4 (wtorek) – Po śniadaniu żeglujemy w stronę „diabelskich wrót” – urokliwej zatoki z białą kamienistą plażą oraz stromymi skałami „spływającymi” ze zboczy pobliskich wzgórz wprost do wody. Ani plaży ani przylegającego do niej kameralnego zbiornika nie sposób praktycznie dostrzec nawet ze środka zatoki w której się one znajdują, nie podpływając do wąskiej szczeliny między skałami. Widok od drugiej strony oraz klimat tego miejsca są po prostu bezcenne… Kolejny raz będziemy mieli okazję poczuć się jak odkrywcy. Po obiedzie przygotowanym w tej malowniczej okolicy pożeglujemy dalej w stronę wyspy Św. Klement z jej słynną zatoką Vinogradisce (palmy, błekitna woda, urokliwa plaża, przypominające zamki restauracje z kręcącymi się drewnianymi stołami i bardziej karaibskim niż śródziemnomorskim klimatem). W zależności od naszych chęci oraz czasu spędzonego między „diabelskimi wrotami” będziemy mogli zakotwiczyć tu na noc lub przepłynąć do pobliskiej mariny Palmizana.

Dzień 5 (środa)
 – Zaledwie kilka mil od Św. Klementu czeka już na nas Hvar na wyspie o tej samej nazwie. Słynące z lawendy i wąskich uliczek miasteczko, wraz z górującą nad nim monumentalną twierdzą obronną to miejsce w sam raz na przedobiednią włóczęgę. Po niej, dziób jachtu skierujemy w stronę zabytkowego Trogiru (stare miasto, niemalże w całości zbudowane jest z białego kamienia, świetnie zachowane baszty obronne, itp.) gdzie przy odrobinie szczęścia uda nam się potańczyć do rana na parkiecie ukrytym między murami obronnymi (trzeba będzie się tylko ładnie uśmiechnąć do skippera aby pokazał, jak dotrzeć do tego baru/dyskoteki ;). Po drodze (między Hvarem a Trogirem) czeka też na nas… niespodzianka :).

Dzień 6 (czwartek)
 – Trogir to także kolorowe targowisko z mnóstwem lokalnych trunków, owoców, warzyw i świeżych ryb (targ rybny znajduje się kawałek dalej). Warto także „wdrapać” się na jedną z baszt lub wieżę starego kościoła oraz zawitać do „Babuszki” sprzedającej przepyszną trawiarcę i prosek (wino) domowej roboty wprost z dużego pokoju swojego mieszkania :). Przed południem opuścimy marinę w Trogirze kierując się w stronę wyspy Zlarin, przy której zakotwiczymy na noc.

Dzień 7 (piątek)
 – Przed nami dzień pełen wrażeń. Na początek żegluga w górę rzeki Krk pomiędzy malowniczymi kanionami, oraz jezioro Prokljansko, w którym słona morska woda miesza się ze słodką spływającą rzeką z gór. Słodko-słona woda to dom miniaturowych rybek, którymi Chorwaci (po usmażeniu w delikatnej panierce) zajadają się tu jak chipsami :). My również będziemy mieli okazję spróbować ich wieczorem w Skradinie – maleńkim miasteczku „wciśniętym” między bajkową okolicę parku narodowego, w którym jeszcze przed obiadem udamy się na zwiedzanie licznych wodospadów. Wieczór w Skradinie, to czas na naszą imprezę pożegnalną (czy można wymarzyć sobie na nią piękniejsze miejsce?) przed którą czeka nas jeszcze wizyta w piwniczce „Babuszki” - domowe nalewki, szynka parmeńska, oliwki, sery i wszech otaczające nasz ogromne drewniane beczki… To właśnie tutaj, przy wspólnym stoliku z innymi żeglarzami zaczniemy naszą biesiadę :)

Dzień 8 (sobota) -  Rano popłyniemy ze Skradinu do mariny w Sibeniku. Po wyokrętowaniu, będziemy mieli jeszcze czas na zwiedzanie tego pięknego IX-to wiecznego miasteczka, ze starówką przypominającą ogromne schody (interesuje nas oczywiście stare miasto a nie pobliskie blokowiska). W Sibeniku, warto zobaczyć m.in. górującą nad miastem twierdzę (piękny widok na wyspy Dalmacji oraz zachód słońca) oraz liczne zabytki (w tym XV-sto wieczna katedra zbudowana wyłącznie z kamienia i marmuru (bez wykorzystania drewna)) i urokliwe uliczki.

Zakwaterowanie: Rejsy odbywają się na 10-cio osobowych jachtach typu Sun Odyssey 45, Cyclades 43.4, Gib Sea 43, wyposażonych w łazienki z prysznicami, toalety, kuchnię, salon, ponton, bimini oraz wszystko co potrzebne do efektownej, przyjemnej i bezpiecznej żeglugi. W zależności od terminu i zainteresowanie płyną zwykle 2-3 jachty (na każdym 9 osób + skipper).

Warunki zakwaterowania: Każdy z uczestników zostanie zakwaterowany na jachcie w kabinie dwuosobowej lub mesie. Podziału miejsc w dniu zaokrętowania dokonuje kapitan jachtu biorąc pod uwagę m.in. wiek, płeć, pary itp.  Podczas rejsu planowane są postoje jachtu w marinach, przy kejach miejskich, na bojach i kotwicowiskach dzięki czemu mamy możliwość nie tylko korzystania z luksusowych (acz często otoczonych betonem i miastami…) przystani ale również obcowania z zapierającą dech chorwacką przyrodą (malownicze zatoczki, turkusowa woda , lokalne konoby serwujące owoce morza, itp.).

Podczas rejsu: Na rejsach Blue Water Club przyjmujemy sprawdzoną od lat zasadę „wszystkiego po trochu”. Dlatego też czeka na nas żeglowanie (zabawa z linami, żaglami, sterowaniem, itd.), zwiedzanie, „plażowanie”, nurkowanie, imprezy portowe, lokalna kuchnia i wiele wiele więcej :). Dla zainteresowanych będzie także istniała możliwość poszerzania swojej teoretycznej i praktycznej wiedzy i umiejętności żeglarskich.

Adriatyk to jedno z nielicznych miejsc zaliczanych do żeglarskiego raju, w których jest miejsce zarówno dla amatorów mocnych wrażeń jak i osób szukających relaksu i wypoczynku. To także jedno z tych magicznych miejsc, w których na europejskich wodach można przeżyć niezwykłe chwile w towarzystwie igrających z jachtem DELFINÓW!

Każdy z uczestników zobowiązany jest do pomagania kapitanowi podczas manewrów portowych (podczas samej żeglugi, zwykle wystarczy kilku ochotników
choć dla wszystkich chętnych znajdzie się czas i miejsce :), dbania o bieżącą czystość i porządek na jachcie (po zakończeniu rejsu gruntowne sprzątanie wykonuje specjalistyczny serwis), stosowania się do zaleceń kapitana związanych z bezpieczeństwem i organizacją pobytu na jachcie.

Wystawiamy opinie z rejsu będące potwierdzeniem odbytego stażu (honorowane m.in. przez PZŻ, RYA i ISSA).

Podczas rejsu istnieje możliwość uzyskania certyfikatu ISSA „Qualified Crew”.

Wyżywienie: Posiłki na jachcie wykonywane są samodzielnie przez uczestników z produktów zakupionych i dostarczonych przez uczestników według zaleceń kapitana. W przeciwieństwie do niektórych firm nie wozimy jedzenia z Polski – na miejscu kupujemy na bieżąco wyłącznie świeże, lokalne produkty. Planowane są 2 posiłki dziennie (śniadanie i obiadokolacja).

Co zabrać ze sobą:

- okulary przeciwsłoneczne i nakrycie głowy
- strój kąpielowy i krem z filtrem UV (warto także zabrać maskę, rurkę, płetwy…)
- buty „kąpielowe” lub sandały
- obuwie sportowe
- ubranie przeciwdeszczowe (kurtka, spodnie i buty). Osobom nie posiadającym tego typu odzieży polecamy zaopatrzenie się w podstawowe spodnie przeciwdeszczowe (w niektórych sklepach sportowych można je kupić już za kilkadziesiąt złotych) i zwykłe kalosze. Nie ma sensu (ani potrzeby) inwestowania w specjalistyczne, oddychające ubrania żeglarskie.


Bagaż:
Każdemu z Uczestników przysługuje na jachcie miejsce na jedną średniej wielkości torbę podróżną bez sztywnych ścian/dna/stelaża oraz mały bagaż podręczny.

Cena rejsu zawiera:
- zaokrętowanie na jachcie
- usługi kapitana jachtu
- ubezpieczenie KL/NNW
- przejazd lux autokarem
- opiekę przedstawiciela biura w czasie przejazdu

Cena rejsu nie zawiera:
- składki burtowej na opłaty portowe, wyżywienie, paliwo, gaz, itp. – 100 EUR
- sprzątania końcowego – około 6 EUR (przy komplecie załogi)
- transit-logu – 17 EUR
- kaucji zwrotnej - 25 EUR + opłaty bezzwrotnej - 25 EUR (lub 100 EUR kaucji zwrotnej i brak opłaty bezzwrotnej)
- podatku turystycznego – 7 EUR

UWAGI: Ze względu na specyfikę imprezy każdy z uczestników otrzyma po dokonaniu rezerwacji szczegółową umowę uczestnictwa. Dopiero jej podpisanie oraz dokonanie wpłat w terminach i w wysokości podanej w umowie gwarantuje możliwość wzięcia udziału w rejsie (niezależnie od informacji generowanych automatycznie przez system rezerwacyjny). Cena rejsu jest aktualna w przypadku korzystania także z transportu autokarem (pakiet). W przypadku rezygnacji z transportu, cena (w zależności od terminu rezygnacji) zostanie zmniejszona (prosimy o kontakt telefoniczny w tej sprawie).Terminy wyjazdu
Cena za osobę:
 
Brak dostępnych ofert

Wydrukuj zaznaczone terminy « Powrót
 
 
 Code and design by new4mat.com  Organizator  |  Administrator  

STRONA GŁÓWNA | BIURO PODRÓŻY | AGENCI | DOKUMENTY | KONCESJE | GALERIA | WKRÓTCE | TAPETY | INFO | KONTAKT

 Wyszukiwanie ofert   Strefa dla agenta   Oferty dnia   Oferty First-time   Oferty Last-minute   Opisy krajów   Hotele - wczasy   Hotele - zwiedzanie   Ośrodki studenckie   Ośrodki młodzieżowe   Opisy wycieczek   Konferencje i szkolenia   Wycieczki objazdowe   Wycieczki szkolne   Zielone szkoły   Pielgrzymki   Bilety lotnicze   Plany lotnisk   Bilety autokarowe   Wynajem autokaru   Ubezpieczenia   Warunki ubezpieczenia   Warunki uczestnictwa   Przewodniki   Pogoda na WP   Informacje dla Polaków za granicą