Menu


 Najpopularniejsze

Zwiedzanie i wypoczynek sezon letni samolot
Hiszpania Zobacz
Portugalia Zobacz
Kuba Zobacz

Kraje i regiony
Chorwacja Zobacz
Egipt Zobacz
Polska Zobacz
Tunezja Zobacz
Włochy Zobacz

 Polecamy strony
 
REJS MORSKI - TRASA B jacht
 
 
Informacje podstawowe:
Kraj/Region:Miejscowość:
ChorwacjaRejs Morski
Opis oferty:

Aby wziąć udział w rejsie, nie trzeba mieć umiejętności żeglarskich ani doświadczenia!

TRASA B: Šibenik – Škradin (Wodospady Rzeki Krka) – Primošten – Vis (Komiza) – Biševo (Błękitna Grota) – Vis (Vis) – Hvar – Sv. Klement – Brač (Milna) – Trogir

Posłuchaj

OPIS TRASY:

Dzień 1 (sobota) - Rozpoczynając rejs w Šibeniku wpływamy w kanion rzeki Krki i od razu dzięki zaskakującym krajobrazom czujemy się jak odkrywcy, by dotrzeć do przesiąkniętego żeglarskim klimatem miasteczka Škradin. Wzdłuż nabrzeża znajdują się konoby (lokalne knajpki), w których można długo rozkoszować się miejscowymi winami i lokalną kuchnią ze słynną dalmatyńską szynką prsut. Pierwszą noc na jachcie spędzimy w marinie.
Dzień 2 (niedziela) - Skorzystamy z niepowtarzalnej okazji dotarcia do wodospadów rzeki Krka drogą wodną (statek Narodowego Parku Rzeki Krka bezpłatnie dowozi turystów do kas biletowych, od których rozpoczyna się zwiedzanie) podziwiając po drodze bujną roślinność. Wędrując wśród kaskad wodospadów doświadcza się niesamowitych przejść tuż nad płynącą wodą. Dla miłośników pływania możliwość orzeźwiającej kąpieli w słodkiej wodzie Krka. Po powrocie znad wodospadów wyruszymy w morze kanałem św. Anny. Zobaczymy po drodze niespotykane gdzie indziej, wykute w skale schrony dla kutrów marynarki jugosłowiańskiej. Mijając fort osłaniający wejście do Sibenika wpłyniemy na błękitne wody Adriatyku. Po południu dopłyniemy do małego miasteczka Primošten. Warto pospieszyć się, by przed zmierzchem poprzez tarasowo wzniesioną starówkę dotrzeć do kościoła na wierzchołku wyspy. Tylko tam można podziwiać tak niesamowity zachód słońca.
Dzień 3 (poniedziałek) - To dzień dla odważnych i ciekawych. Wypłyniemy na pełne morze i pożeglujemy na wyspę Vis. A czy horyzont jest naprawdę okrągły? – przekonają się ci, co popłyną. Po okrążeniu wyspy Vis zatrzymamy się przy rybackim porcie Komiža. Warto odwiedzić muzeum rybołówstwa w starej warowni przy porcie.
Dzień 4 (wtorek) - 
Baśniowy tajemniczy krajobraz – to Modra Špilja na wyspie Biševo, czyli Błękitna Grota wypełniona błękitnym światłem. Niesamowite wrażenie potęguje jeszcze brak portu i niemożność zakotwiczenia. Wyprawa do groty odbywa się na pontonach. Wracając z Błękitnej Groty zatrzymamy się na kąpiel w romantycznej zatoce. Po dniu pełnym wrażeń czas na ląd, zwłaszcza że na tej wyspie spotkamy najlepsze wino w Chorwacji. Zatrzymamy się w mieście Vis – warto zagłębić się w uliczki i lokale starówki
Dzień 5 (środa) - 
Dzień rozpoczniemy od krótkiego postoju przy skalnych bunkrach na wyspie Vis mogących pomieścić stumetrową łódź podwodną. Następną atrakcją tego dnia będzie słynąca z największej liczby słonecznych dni w roku lawendowa wyspa Hvar, której miasto bogate jest w zabytki z czasów wpływów weneckich, zachęcające do spacerów marmurowymi ulicami starówki. Na śmiałków czeka niezdobyta twierdza górująca nad zatoką, a w nagrodę otrzymamy prześliczną panoramę okolicy. Wieczorem zakotwiczymy w jednej z malowniczych zatok wyspy Sv. Klement przy lokalnej konobie serwującej krewetki oraz kalmary.
Dzień 6 (czwartek) - 
Przed nami atrakcje wyspy Brač. Na ciekawych świata czeka na skale obronna pustelnia zbudowana dla ochrony przed piratami. Aby dotrzeć do tego punktu widokowego trzeba pokonać malowniczy wąwóz i wspiąć się na górę (oznakowaną trasą). Ci, którzy nie zdecydowali się na wycieczkę, będą mogli skorzystać z kąpieli w zatoce. Nie sposób także pominąć cypla „Zlatni Rat". Jest to jedna z najpiękniejszych plaż na Adriatyku i – jak mówi wielu ludzi – jedyna plaża na świecie prostopadle położona w stosunku do brzegu. Kąpiel tutaj jest prawdziwym wydarzeniem. Niezwykłą atmosferę dopełniają piniowe lasy rosnące wzdłuż całego wybrzeża. Wieczorem zacumujemy w marinie w miejscowości Milna
Dzień 7 (piątek) - 
Przed nami Split. Rzymski cesarz Dioklecjan nie bez powodu właśnie tutaj wzniósł swój pałac, o czym przekonują się liczni zwiedzający. Przekonajcie się i Wy. Wybierzemy się na spacer miastem, które przy pomocy wielu zabytków samo opowie Wam swoją historię. Miłośników lokalnych wyrobów zaprasza targ. To właśnie na targ do Splitu zjeżdżają się mieszkańcy okolicznych wysp. Tylko tam znajdzie się najlepszą oliwę, zioła, sery, nalewki, wina i wiele innych cieszących podniebienie produktów. Pożegnamy Split i pożeglujemy do mariny Seget w Trogirze. Trogir słynie z zabytkowej starówki (wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO) – to idealne miejsce na romantyczny spacer w labiryncie wąskich uliczek i odpoczynek w małej kawiarence. Dzięki kamiennej zabudowie doświadcza się kojącego chłodu. Warto też zwiedzić pozostałości twierdzy weneckiej.
Dzień 8 (sobota) -  Dla chętnych możliwość wycieczek fakultatywnych (rafting, canoeing lub canyoning na rzece Cetina).

Zakwaterowanie: Rejs odbywa się na jachcie klasy Oceanis 411 (w terminach 25.06-2.07, 16.07-23.07, 6.08-13.08, 27.08-3.09, 17.09-24.09) lub dwóch jachtach klasy Elan 431 (w pozostałych terminach). Na każdym z nich płynie 9-ciu Uczestników rejsu i Kapitan Jachtu (skipper).

Warunki zakwaterowania: Na każdym jachcie Uczestnicy rejsu zakwaterowani są w czterech kabinach dwuosobowych i w mesie. O doborze kabin i koi na jachcie decyduje kolejność zapisów.
Podczas rejsu zaplanowane są noclegi zarówno w luksusowych marinach (portach jachtowych), jak też na kotwicowiskach lub przy bojach (w tym przypadku korzystamy z sanitariatów na jachcie). Decyzję o takim zaplanowaniu trasy podjęliśmy mając na uwadze zapewnienie Państwu możliwości obcowania z niezwykłą przyrodą Chorwacji, co nie zawsze jest możliwe podczas noclegu w luksusowej, ale jednak wybetonowanej marinie.
Do obowiązków Uczestników należy okazywanie pomocy Kapitanowi Jachtu w manewrach portowych oraz podczas cumowania przy boi lub na kotwicy, jak również przygotowywanie posiłków i utrzymywanie porządku na jachcie.
Naturalnie istnieje możliwość czynnego brania udziału w prowadzeniu jachtu pod okiem Kapitana Jachtu (za wyjątkiem manewrów portowych) oraz pełnienia wacht, obserwacji itp.

Podczas rejsu: Kapitan Jachtu przeprowadzi szkolenie z obsługi urządzeń znajdujących się na jachcie oraz – na życzenie załogi – z zakresu nawigacji, locji i ratownictwa. Zakres przeprowadzonego w trakcie rejsu szkolenia będzie obejmować w szczególności: czytanie map morskich; posługiwanie się pomocami nawigacyjnymi – spisy świateł, locje; obsługę odbiorników GPS; podstawowe sposoby prowadzenia nawigacji w oparciu o nawigację satelitarną; podstawy „prawa drogi” oraz MPZZM; obsługę środków ratunkowych znajdujących się na jachcie.
Na życzenie Uczestnika po zakończeniu rejsu Kapitan Jachtu wystawi Uczestnikowi Opinię z Rejsu, która stanowi dokument potwierdzający odbycie stażu.
Podczas rejsu istnieje możliwość uzyskania patentu ISSA „Qualified Crew”.

Wyżywienie HB: śniadania i obiadokolacje przygotowywane na jachcie przez Uczestników rejsu z produktów zakupionych przez nas w Polsce (na miejscu kupujemy świeże pieczywo i warzywa), w tym napoje: kawa, herbata, woda mineralna. W ciągu doby planujemy dwa posiłki: śniadanie (na jachcie), zazwyczaj o godz. 08:00, obiadokolacja (na jachcie), ok. godz. 18:00, w zależności od godziny wpłynięcia do portu jachtowego (mariny).

Co zabrać ze sobą: obuwie miękkie, sportowe, najlepiej na białej podeszwie, ważny paszport (obowiązkowo), buty do wody (w Adriatyku spotyka się jeżowce, nie zalecamy wchodzenia do morza boso), maskę, rurkę i płetwy, nakrycie głowy i okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem, ubranie dostosowane do słonecznej pogody (latem w Chorwacji temperatury przekraczają 30 st. C), lekki polar (zdarzają się chłodniejsze wieczory), aparat fotograficzny, kamerę etc.

Bagaż: miękka torba, sugerujemy zabranie ze sobą rozsądnej ilości bagażu (szafki na jachcie mają ograniczoną pojemność), niedopuszczalne są plecaki ze stelażem.

Wycieczki fakultatywne: Wszystkie wycieczki można zamówić jeszcze w Polsce, na część z nich można się również zdecydować już podczas trwania rejsu. Ceny usług i wycieczek oraz warunki ich potwierdzania ujęte są w poszczególnych opisach.
Uwaga: wszystkie wycieczki mogą zostać odwołane bez podania przyczyny przez organizatorów (firmy chorwackie). W takiej sytuacji zwracamy wpłacone pieniądze.
Zgłoszenie w Polsce przed rozpoczęciem rejsu, płatność przelewem na nasze konto. Wycieczkę potwierdzamy po przyjęciu zgłoszeń od wymaganej minimalnej liczby chętnych oraz po potwierdzeniu przez miejscowego organizatora.
 
Wędkowanie – zezwolenie na połów ryb z pokładu jachtu
Gwarantujemy załatwienie zezwolenia w przypadku zgłoszenia i opłacenia usługi najpóźniej na tydzień przed rozpoczęciem rejsu. W przypadku późniejszego zgłoszenia (również podczas trwania rejsu) konieczne jest uzyskanie potwierdzenia w biurze lub u Kapitana Jachtu.
Ceny:
zezwolenie 3-dniowe: 220 zł
zezwolenie 7-dniowe: 300 zł
Wymagane jest podanie imienia i nazwiska, daty urodzenia, numeru paszportu oraz terminu ważności zezwolenia.
Odbiór zezwolenia u Kapitana Jachtu.

Wędkowanie – wypożyczenie wędki podczas rejsu
Podczas rejsu można wypożyczyć kompletną wędkę do połowu ryb morskich. Warunkiem skorzystania z usługi jest posiadanie ważnej licencji na wędkowanie z pokładu jachtu. Cena zawiera wynajęcie wędki oraz kołowrotka z dwoma kompletami zanęt na ryby morskie.
Ceny:
wypożyczenie na 3 dni: 90 zł
wypożyczenie na 7 dni: 140 zł
dodatkowy komplet zanęt: 20 zł
Kaucja 250 zł. Liczba wędek ograniczona.
Odbiór wędki i wpłata kaucji u Kapitana Jachtu.


Snorkeling (nurkowanie bez butli) – wypożyczenie ABC do snorkelingu (maska, rurka i płetwy)
Cena: 70 zł za wypożyczenie kompletu na 7 dni.
Kaucja 200 zł. Liczba zestawów do snorkelingu ograniczona.
Odbiór i wpłata kaucji u Kapitana Jachtu. Płatność odpowiednio przelewem na nasze konto lub gotówką do rąk Kapitana (w HRK lub EUR wg aktualnego kursu). 


Rafting na rzece Cetina
Spragnionym mocniejszych wrażeń proponujemy wzięcie udziału w niezapomnianej przygodzie, zapewniającej moc wrażeń i adrenaliny, czyli w raftingu (lub canoeingu) na rzece Cetina. Rafting to spływ rzeką, która miejscami jest bardzo rwąca, na gumowych pontonach. Uczestnicy wyposażeni są w kapoki, kaski oraz specjalne nieprzemakalne worki na bagaż, a do sterowania pontonem używa się wioseł. Spływ trwa ok. 3 do 4 godzin. W cenie zawarte są udział w spływie oraz dojazd z Mariny Kaštela do miejsca zbiórki (i z powrotem), skąd Uczestnicy wraz z niezbędnym sprzętem są zawożeni w górę rzeki busem należącym do organizatora (firmy chorwackiej). Uwaga: udział w imprezie na własną odpowiedzialność. Firma chorwacka posiada odpowiednią licencję i ubezpieczenie. Podczas wycieczki obowiązuje również ubezpieczenie turystyczne zawarte w cenie rejsu. Konieczne jest zabranie z sobą ubrania na zmianę – podczas imprezy jest dość mokro :-) Wyjazd z Mariny Kaštela o 08:00. Wyjazd (i powrót) busem lub taksówką. Wyjazd busa z Omiša w górę rzeki ok. 09:00. Powrót do mariny ok. 15:00-16:00.
Minimalna liczba chętnych: 4.
Cena: 400 zł/os.

Canoeing na rzece Cetina
Canoeing – podobnie jak rafting – to spływ rzeką, która miejscami jest bardzo rwąca. Odbywa się w 2-osobowych gumowych kajakach (canoe). Uczestnicy wyposażeni są w kapoki, kaski oraz specjalne nieprzemakalne worki na bagaż, a do sterowania kajakiem używa się wioseł. Spływ trwa ok. 3 do 4 godzin. W cenie zawarte są udział w spływie oraz dojazd z Mariny Kaštela do miejsca zbiórki (i z powrotem), skąd Uczestnicy wraz z niezbędnym sprzętem są zawożeni w górę rzeki busem należącym do organizatora (firmy chorwackiej). Uwaga: udział w imprezie na własną odpowiedzialność. Firma chorwacka posiada odpowiednią licencję i ubezpieczenie. Podczas wycieczki obowiązuje również ubezpieczenie turystyczne zawarte w cenie rejsu. Konieczne jest zabranie z sobą ubrania na zmianę – podczas imprezy jest dość mokro :-) Wyjazd z Mariny Ka štela o 08:00. Wyjazd (i powrót) busem lub taksówką. Wyjazd busa z Omiša w górę rzeki ok. 09:00. Powrót do mariny ok. 15:00-16:00.
Minimalna liczba chętnych: 4.
Cena: 450 zł/os

Canyoning – ekstremalna wycieczka w kanionie rzeki Cetina
Canyoning odbywa się bez sprzętu pływającego. Jest to wycieczka kanionem bardzo rwącej, górskiej rzeki, którą miejscami trzeba nawet przepłynąć. Uczestnicy są wyposażeni w niezbędny sprzęt i znajdują się pod opieką wykwalifikowanego miejscowego przewodnika. Canyoning trwa ok. 3 do 4 godzin, w zależności od sprawności Uczestników. W cenie zawarte są udział w wycieczce oraz dojazd z Mariny Kaštela do miejsca zbiórki (i z powrotem), skąd Uczestnicy wraz z niezbędnym sprzętem są zawożeni w górę rzeki busem należącym do organizatora (firmy chorwackiej). Uwaga: udział w imprezie na własną odpowiedzialność, niezbędna jest umiejętność pływania. Firma chorwacka posiada odpowiednią licencję i ubezpieczenie. Podczas wycieczki obowiązuje również ubezpieczenie turystyczne zawarte w cenie rejsu. Konieczne jest zabranie z sobą ubrania na zmianę – podczas imprezy jest bardzo mokro :-) Wyjazd z Mariny Kaštela o 08:00. Wyjazd (i powrót) busem lub taksówką. Wyjazd busa z Omiša w górę rzeki ok. 09:00. Powrót do mariny ok. 15:00-16:00.
Minimalna liczba chętnych: 4.
Cena: 450 zł/os.

Cena rejsu zawiera:
– 7 noclegów na jachcie
– 7-dniowe pełne wyżywienie (śniadania i obiadokolacje przygotowywane przez Uczestników z produktów zakupionych przez nas w Polsce, w tym napoje: kawa, herbata, woda mineralna)
– ubezpieczenie turystyczne (KL 10.000 euro, NNW 2.000 euro, bagaż podróżny 200 euro)
– opiekę Kapitana Jachtu
– paliwo do jachtu
– wszelkie opłaty portowe
– koszt biletów wstępu do Parku Narodowego Zatoki Telašćica i do Parku Narodowego Wysp Kornati

Cena nie zawiera:
– kosztów dojazdu i powrotu z Chorwacji
– lokalnego podatku wprowadzonego w 2009 r. w wysokości 7 euro/os. za cały rejs (płatne u Kapitana Jachtu)
– biletów wstępu do muzeów i ew. pozostałych parków narodowych
– kosztów usług dodatkowych i wycieczek fakultatywnych
– ubezpieczenia od kosztów rezygnacji


Od Uczestników rejsu przy zaokrętowaniu pobierana jest kaucja zwrotna w wysokości 40 euro (płatna u Kapitana Jachtu).

UWAGA: Należy pamiętać, że jest to rejs morski, dlatego przedstawiony plan trasy jest ramowy i może ulec zmianie. Ostateczną decyzję co do trasy podejmuje Kapitan Jachtu. Będzie to zależne od warunków pogodowych i sprawności załogi (Uczestników rejsu). Przypominamy, że w chorwackich marinach obowiązuje bezwzględna cisza nocna od godziny 23:00. W trosce o komfort wszystkich Uczestników rejsu na jachcie także wprowadzamy ciszę nocną od godziny 23:00.

Przy rezerwacji oferty rejsowej niezbędne jest podpisanie warunków uczestnictwa w rejsach morskich, które zostaną Państwu przesłane po dokonaniu rezerwacji wstępnej.

Ze wzglęgu na specyficzny charakter imprezy wymagana jest zaliczka w wysokości 30% niezależnie od informacji widniejącej na potwierdzeniu.Terminy wyjazdu
Cena za osobę:
 
Brak dostępnych ofert

Wydrukuj zaznaczone terminy « Powrót
 
 
 Code and design by new4mat.com  Organizator  |  Administrator  

STRONA GŁÓWNA | BIURO PODRÓŻY | AGENCI | DOKUMENTY | KONCESJE | GALERIA | WKRÓTCE | TAPETY | INFO | KONTAKT

 Wyszukiwanie ofert   Strefa dla agenta   Oferty dnia   Oferty First-time   Oferty Last-minute   Opisy krajów   Hotele - wczasy   Hotele - zwiedzanie   Ośrodki studenckie   Ośrodki młodzieżowe   Opisy wycieczek   Konferencje i szkolenia   Wycieczki objazdowe   Wycieczki szkolne   Zielone szkoły   Pielgrzymki   Bilety lotnicze   Plany lotnisk   Bilety autokarowe   Wynajem autokaru   Ubezpieczenia   Warunki ubezpieczenia   Warunki uczestnictwa   Przewodniki   Pogoda na WP   Informacje dla Polaków za granicą