Menu


 Najpopularniejsze

Wycieczki sezon zimowy samolot
Kuba Zobacz
Kenia Zobacz
Paryż, Francja Zobacz

Kraje i regiony
Chorwacja Zobacz
Egipt Zobacz
Polska Zobacz
Tunezja Zobacz
Włochy Zobacz

 Polecamy strony
 
MEKSYK-Indianie i Konkwistadorzy
 
 
Informacje podstawowe:
Kraj/Region:Miejscowość:
Meksykobjazd
Opis oferty:

Mexico City - miasto moloch - Acapulco i skała śmierci - Palenque i świątynia słońca -
Chichen Itza i piramida Kukulkan - Wypoczynek w Cancun.

Część objazdowa (12 nocy)
Zakwaterowanie w wygodnych hotelach***/****. Pokoje są z reguły klimatyzowane i wyposażone w łazienki z WC, TV i telefon. W hotelach do dyspozycji turystów: restauracja i bar, często basen oraz ogród.
Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje (zestaw).
Cześć pobytowa (2 noce)
El Pueblito Beach Hotel ***+ lub podobny.
Zbudowany w stylu karaibskim hotel położony jest w strefie hotelowej Cancun przy pięknej, piaszczystej plaży.
Hotel (składający się z budynku głównego i 30 kolonialnych bungalowów) dysponuje 350 klimatyzowanymi pokojami 2-osobowymi (możliwe dostawki) z łazienkami i WC. W każdym pokoju balkon, kablowa TV, telefon, a za dodatkową opłatą mini-sejf.
Do dyspozycji gości: tropikalny ogród z 3 basenami połączonymi kaskadami, tarasy do opalania, leżaki, parasole, 2 restauracje, 3 bary, kantor, mini-salon kosmetyczny, sklepik, kącik internetowy, recepcja oraz boiska do gier zespołowych. Hotel prowadzi animacje dla dorosłych i dla dzieci. Plaża hotelowa jest dobrze zagospodarowana: parasole, leżaki i sporty wodne.
Wyżywienie: all inclusive to jest śniadania, obiady, kolacje w formie bufetu w restauracjach (w godzinach 9-22), obiady w restauracji a-la-carte za wcześniejszą rezerwacją, przekąski w barach, wszystkie lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe (w godzinach 10-23) oraz niektóre sporty wodne.

PROGRAM WYCIECZKI:
Dzień 1 :
04.20 Zbiórka na lotnisku Warszawa-Okęcie, hala odlotów.
06.20 Wylot samolotu KLM do Amsterdamu
08.40 Przylot do Amsterdamu.
13.00 Wylot samolotu KLM do Mexico City.
17.50 Przylot do Mexico City.
Odprawa paszportowa i celna a następnie transfer do hotelu i zakwaterowanie. Czas na odpoczynek po podróży. Kolacja i nocleg.

Dzień 2: Po śniadaniu zwiedzanie centrum historycznego Mexico City (lista UNESCO) - stolicy dzisiejszego Meksyku a przed konkwistą państwa Azteków, w programie: Plac Zocalo, ruiny Wielkiej Świątyni Azteków, katedra, Pałac Narodowy (siedziba prezydenta republiki) z freskami Diego Riwiery, przejazd główną aleją miasta Paseo de la Reforma do Parku Chapultepec i zwiedzanie Muzeum Antropologicznego (olbrzymie zbiory przedmiotów kultur prekolumbijskich, znalezionych na terenach badań archeologicznych w całym Meksyku). Po południu dla chętnych (za dodatkowa oplata ok. 20 USD) przejazd do dzielnicy Xochimilco, słynącej z największego w stolicy Targu Kwiatowego oraz kanałów wodnych, przejażdżka ozdobnymi łodziami po kanałach przy dźwiękach muzyki mariachi, po drodze wizyta na stadionie Azteków, głównej arenie Igrzysk Olimpijskich w 1968 r. i Mistrzostw Świata w piłce nożnej w 1970 r. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 3: Po śniadaniu zwiedzanie Placu Trzech Kultur, miejsca ostatniego starcia konkwistadorów i Azteków, a także związanego z krwawo stłumionym protestem studentów w 1968 roku oraz wizyta w Sanktuarium Matki Boskiej z Guadelupy, patronki obu Ameryk i Meksyku. Następnie przejazd do oddalonego o ok. 50 km Teotihuacan (lista UNESCO) - ważnego ośrodka religijnego i politycznego Azteków: zwiedzanie Piramid Słońca i Księżyca, należących do największych piramid na świecie oraz Pałacu Jaguara i Świątyni Pierzastego Węża. Na koniec wizyta w tradycyjnym warsztacie obróbki obsydianu. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg. Wieczorem dla chętnych za dodatkowa opłatą (ok. 30 USD) wieczór folklorystyczny na Placu Garibaldi - pokaz mariachi, walki kogutów, sztuki posługiwania się lassem oraz tańce ludowe.

Dzień 4: Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd z Mexico City do Acapulco. Po drodze wizyta w „mieście wiecznej wiosny” - Cuernavaca, stolicy stanu Morelos. W programie zwiedzanie siedziby rodu Cortesów (potomków zdobywcy Meksyku), katedry oraz lokalnego Zocalo, czyli głównego placu. Dalej udamy się do hacjendy Vista Hermosa - letniej rezydencji rodziny Cortesa. Wieczorem przyjazd do Acapulco. Zakwaterowanie w hotelu i czas na odpoczynek po podróży. Kolacja i nocleg.

Dzień 5: Po śniadaniu całodniowy wypoczynek w Acapulco - najsłynniejszym kurorcie Meksyku nad Oceanem Spokojnym, czas na kapile słoneczne i morskie. Dla chętnych za dodatkowa opłatą wycieczka autokarem wzdłuż Zatoki Acapulco, postój w punktach widokowych, czas wolny na Zocalo lub rejs statkiem po zatoce. Wieczorem niesamowity pokaz skoków do wody ze Skały Śmierci (La Quebrada) i podziwianie niepowtarzalnych zachodów słońca nad Pacyfikiem. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 6: Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Taxaco - „srebrnego miasta”. Do dziś istnieją tu czynne kopalnie srebra, a jednocześnie miasto słynie z pięknych, tradycyjnych wyrobów jubilerskich (możliwość dokonania zakupów w jednej z licznych galerii srebra), ponadto w programie zwiedzanie kolonialnego centrum miasta i pięknej katedry Santa Prisca. Następnie wyjazd do Puebla - starego miasta o kolonialnym charakterze. Po drodze mijać będziemy malownicze pasmo wulkanów. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 7: Po śniadaniu wykwaterowanie i zwiedzanie historycznego centrum Puebla, zwanego „miastem aniołów” (lista UNESCO), między innymi: Plaza de Arms, stare miasto z kolonialnymi domami, kościół Santo Domingo, Kaplica Różańcowa, lokalny bazar. Dalej udamy się do Cholula - przy dobrej widoczności postój na zdjęcie słynnej „pary wulkanów” Ppopcatapel i Ixtacichuatl. Następnie odwiedzimy jeden z najpiękniejszych kościołów w Meksyku - kościół Św. Marii w Tonantzintla. Dalej udamy się jedną z najpiękniejszych tras widokowych, prowadzącą przez Góry Sierra Madre do Oaxaca. Późnym popołudniem spacer po kolonialnej starówce. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 8: Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do najstarszej strefy archeologicznej w Meksyku - Monte Alban (lista UNESCO). Monte Alban to starożytna stolicy Zapoteków, położona na szczycie wzgórza, w programie zwiedzanie tzw. platformy północnej i południowej, boisko do gry w piłkę, obserwatorium i ściana tancerzy. Dalej udamy się do Mitli - centrum religijnego i nekropolii Misteków i Zapoteków. Przejazd do Tehuantepec. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 9: Po śniadaniu transfer do Chiapa de Corzo a dalej popłyniemy rzeką Grijalva do Parku Narodowego Kanionu Sumidero: wspaniała przyroda, niezapomniane widoki, skały wznoszące się czasem nawet na wysokość 1200 m (!), setki ptaków - kormorany, jastrzębie i orły). Dalej udamy się do San Juan Chamula - wioski Indian (Uwaga! Fotografowanie jest zakazane) zamieszkałej przez potomków Majów-Tzotzil, zachowujących do dziś tradycyjny styl życia (uprawa roli i rękodzieło) oraz ubrania (biało-czerwone sarapes, kapelusze z liści palmowych). Następnie pojedziemy do San Cristobal, stolicy „indiańskiego” stanu - Chiapas. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 10: Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i zwiedzanie San Cristobal, między innymi „hiszpańskie centrum” skupione wokół głównego placu (zocalo), katedra, barokowy kościół Santo Domingo, tradycyjne warsztaty tkackie (możliwość zakupu poncho lub indiańskiego kapelusza), Muzeum Na Bolom (pełne ciekawostek i zabytków kultury Indian Chiapas) oraz tradycyjny targ indiański. Dalej przejazd do Parku Narodowego Aqua Azul - spacer wzdłuż kilkunastu fantastycznych kaskad wodnych otoczonych zielenią selvy. Dla chętnych pływanie pod wodospadem. Wieczorem przejazd do Palenque. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 11: Po śniadaniu zwiedzanie Palenque - miasta opuszczonego z nieznanych powodów przez Indian w X wieku, ponownie odkrytego dopiero XVIII w. Szczególnie polecamy obejrzenie Świątyni Inskrypcji, gdzie znajdują się dobrze zachowane płaskorzeźby dawnych notabli oraz grobowiec króla Majów Pakala (panującego ponad 68 lat), wspaniały Pałac Królewski z licznymi komnatami i korytarzami pokrytymi płaskorzeźbami, świątynie Słońca i Krzyża (datowane na VII wiek) z licznymi inskrypcjami oraz boisko do gry w pelotę (gra przypominała trochę piłkę nożną - uważa się, że miała jakieś znaczenie religijne). Następnie przejazd do Uxmal, położonego na Półwyspie Jukatan. Po drodze krótkie zwiedzanie Campeche, pięknego, kolonialnego miasta położonego nad Zatoką Campeche, między innymi fortyfikacje obronne chroniące port przed piratami, główny plac Moch-Couch i katedra La Concepcion. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w Uxmal, kolacja i nocleg. Dla chętnych widowisko światło i dźwięk w Uxmal (za dodatkowa opłatą - ok. 30 USD).

Dzień 12: Po śniadaniu zwiedzanie Uxmal - centrum religijnego Majów, gdzie zobaczymy między innymi tzw. Pałac Gubernatora (jest to największa budowla prekolumbijska Ameryce), Świątynię Wróżbity oraz Czworokąt Mniszek (zespół budowli przypominających klasztor). Po drodze zatrzymamy się w Celestun, gdzie znajduje się jeden z najciekawszych rezerwatów przyrody w Meksyku, będący ostoją tysięcy ptaków - flamingów, pelikanów, kormoranów. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w Meridzie, kolacja i nocleg.

Dzień 13: Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Izamal, przejażdżka dorożkami po kolonialnych uliczkach miasta i zwiedzanie dominikańskiego klasztoru Matki Boskiej Jukatańskiej. Dalej udamy się do Chichen Itza (lista UNESCO), gdzie zobaczymy między innymi: schodkową piramidę Kukulkan o wysokości ponad 55 m. i 365 schodach prowadzących na szczyt, skąd rozpościera się przepiękny widok na inne piramidy, ścianę trupich czaszek, Świątynię Tysiąca Wojowników, boisko do gry w pelotę oraz obserwatorium astronomiczne. Wieczorem przyjazd Cancun i zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 14: Wypoczynek w Cancun na słynnej Riwierze Majów, położonej nad Morzem Karaibskim. Czas na kąpiele słoneczne i morskie.

Dzień 15: Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko w Cancun.
13.25 wylot z Cancun do Mexico City (przylot 15.50)
19.55 wylot z Mexico City do Amsterdamu liniami KLM

Dzień 16: 13.15 przylot do Amsterdamu
14.25 wylot z Amsterdamu do Warszawy (niektóre grupy 19.50)
16.25 przylot na lotnisko Warszawa-Okęcie (niektóre grupy 21.50)

CENA OBEJMUJE:
- przelot samolotem KLM na trasie Warszawa-Mexico City-Warszawa oraz przelot Aero Mexicana na trasie Cancun-Mexico City
- opłaty lotniskowe
-
zakwaterowanie w hotelach j.w. (14 nocy),
- transfery klimatyzowanym autokarem lub minibusem,
- wyżywienie: śniadania i kolacje podczas objazdu oraz formułę all inclusive podczas pobytu  w Cancun,
- opiekę polskiego pilota na terenie Meksyku,
- program turystyczny j.w.
- ubezpieczenie Signal Iduna. (NNW, KL i bagaż).

CENA NIE OBEJMUJE:
- napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych (razem ok. 150 USD),
- opłat za przewodników w niektórych obiektach,
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz innych wydatków osobistych.
Koszt uczestnictwa w programie (bilety wstępów oraz wycieczki fakultatywne podczas objazdu) ok. 200 USD od osoby.

INNE:
Program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od sytuacji politycznej bądź klimatycznej.
Napięcie elektryczne w Meksyku ma (110V), wtyczki tez są innego rodzaju niż europejskie.Terminy wyjazdu
Dopłata za pokój 1-os. 1599 zł.
 
Brak dostępnych ofert

Wydrukuj zaznaczone terminy « Powrót
 
 
 Code and design by new4mat.com  Organizator  |  Administrator  

STRONA GŁÓWNA | BIURO PODRÓŻY | AGENCI | DOKUMENTY | KONCESJE | GALERIA | WKRÓTCE | TAPETY | INFO | KONTAKT

 Wyszukiwanie ofert   Strefa dla agenta   Oferty dnia   Oferty First-time   Oferty Last-minute   Opisy krajów   Hotele - wczasy   Hotele - zwiedzanie   Ośrodki studenckie   Ośrodki młodzieżowe   Opisy wycieczek   Konferencje i szkolenia   Wycieczki objazdowe   Wycieczki szkolne   Zielone szkoły   Pielgrzymki   Bilety lotnicze   Plany lotnisk   Bilety autokarowe   Wynajem autokaru   Ubezpieczenia   Warunki ubezpieczenia   Warunki uczestnictwa   Przewodniki   Pogoda na WP   Informacje dla Polaków za granicą