Menu


 Najpopularniejsze

Dla młodzieży sezon zimowy autokar
Austria Zobacz
Austria Zobacz
Gerlitzen Alpe, Austria; kategoria obóz snowboardowy Zobacz

Kraje i regiony
Chorwacja Zobacz
Egipt Zobacz
Polska Zobacz
Tunezja Zobacz
Włochy Zobacz

 Polecamy strony
 
REJS MORSKI - TRASA A jacht
 
 
Informacje podstawowe:
Kraj/Region:Miejscowość:
ChorwacjaRejs Morski
Opis oferty:

Aby wziąć udział w rejsie, nie trzeba mieć umiejętności żeglarskich ani doświadczenia!

TRASA A: Šibenik – Škradin – Žirje – Kornaty – Piškera – Park Narodowy Zatoki Telašćica – Biograd – Vrgada/Murter – Šibenik

Posłuchaj

OPIS TRASY:

Dzień 1 (sobota) - Rozpoczynając rejs w Šibeniku, wpływamy w kanion rzeki Krka i od razu dzięki zaskakującym krajobrazom czujemy się jak odkrywcy, by dotrzeć do przesiąkniętego żeglarskim klimatem miasteczka Škradin. Wieczorem można długo rozkoszować się miejscowymi winami i lokalną kuchnią ze słynną dalmatyńską szynką prsut.
Dzień 2 (niedziela) - Skorzystamy z niepowtarzalnej okazji dotarcia do wodospadów rzeki Krka drogą wodną (statek Narodowego Parku Rzeki Krka). Dla miłośników pływania możliwość orzeźwiającej kąpieli w słodkiej wodzie Krka. Kontynuując rejs kanałem św. Anny, zobaczymy niespotykane gdzie indziej wykute w skale schrony dla kutrów marynarki jugosłowiańskiej. Zakotwiczymy przy wyspie Žirje, gdzie będzie można do woli kąpać się w morzu oraz zwiedzać wyspę.
Dzień 3 (poniedziałek) - Opuścimy Žirje i pożeglujemy na otwartym morzu, by wpłynąć w malowniczy krajobraz Kornatów. Wieczorem doświadczymy wyspiarskiego klimatu w klimatycznej marinie Piškera. Świetna okazja by spróbować wyśmienicie przyrządzonych owoców morza.
Dzień 4 (wtorek) - 
Pożeglujemy na otwartym morzu podziwiając klifowe wybrzeże Kornatów. Następnie opuścimy Kornaty i dotrzemy do wyspy Dugi Otok, by wpłynąć do Zatoki Telašćica (jednego z bardziej znanych parków narodowych Chorwacji). Przedziwne wapienne formacje skalne i bujna roślinność okalają słone jezioro Mir. Uroku temu miejscu dodają też nadmorskie klify i panorama na archipelag Kornatów.
Dzień 5 (środa) - Żeglując w kierunku stałego lądu miniemy od południa wyspę Pašman. Czekają na nas urocze zatoki z krystaliczną wodą –
idealne miejsce na kąpiel i nurkowanie. Wieczorem zawiniemy do jednego z ciekawszych miast północnej Dalmacji – Biogradu na Moru, leżącego niedaleko Zadaru. Biograd to miasto sportu i rozrywki, chętnie odwiedzane przez turystów, pełne kafejek, barów i dyskotek.
Dzień 6 (czwartek) - 
Kolejny dzień na morzu zakończy się zacumowaniem w malowniczej zatoczce wyspy Vrgada lub w zatoce Vucigrade na wyspie Murter, w obydwu miejscach warto popłynąć pontonem do lokalnej konoby serwującej specjały dalmatyńskiej kuchni.
Dzień 7 (piątek) - 
Rejs zakończymy w XI-wiecznym Šibeniku, jedynym w Chorwacji mieście, którego starówka przypomina olbrzymie schody. Miasto kusi zabytkami, odwiedzić warto XV-wieczną katedrę zbudowaną wyłącznie z kamienia i marmuru bez użycia drewna. O potędze miasta świadczą górujące nad nim trzy twierdze. Warto wspiąć się na jedną z nich, by podziwiać zachód słońca oraz przepiękną panoramę wysp Dalmacji, pomiędzy którymi żeglowaliśmy.
Dzień 8 (sobota) -  Dla chętnych możliwość wycieczek fakultatywnych (wycieczka busem do bajecznego parku wodospadów rzeki Krka, parasailing, nurkowanie w zaprzyjaźnionej bazie nurkowej).


Zakwaterowanie: Rejs odbywa się na dwóch jachtach klasy Elan 431 (w terminach 2.07-9.07, 23.07-30.07, 13.08-20.08) lub na jachcie klasy Oceanis 411 (w pozostałych terminach). Na każdym z nich płynie 9-ciu Uczestników rejsu i Kapitan Jachtu (skipper).

Warunki zakwaterowania: Na każdym jachcie Uczestnicy rejsu zakwaterowani są w czterech kabinach dwuosobowych i w mesie. O doborze kabin i koi na jachcie decyduje kolejność zapisów.
Podczas rejsu zaplanowane są noclegi zarówno w luksusowych marinach (portach jachtowych), jak też na kotwicowiskach lub przy bojach (w tym przypadku korzystamy z sanitariatów na jachcie). Decyzję o takim zaplanowaniu trasy podjęliśmy mając na uwadze zapewnienie Państwu możliwości obcowania z niezwykłą przyrodą Chorwacji, co nie zawsze jest możliwe podczas noclegu w luksusowej, ale jednak wybetonowanej marinie.
Do obowiązków Uczestników należy okazywanie pomocy Kapitanowi Jachtu w manewrach portowych oraz podczas cumowania przy boi lub na kotwicy, jak również przygotowywanie posiłków i utrzymywanie porządku na jachcie.
Naturalnie istnieje możliwość czynnego brania udziału w prowadzeniu jachtu pod okiem Kapitana Jachtu (za wyjątkiem manewrów portowych) oraz pełnienia wacht, obserwacji itp.

Podczas rejsu: Kapitan Jachtu przeprowadzi szkolenie z obsługi urządzeń znajdujących się na jachcie oraz – na życzenie załogi – z zakresu nawigacji, locji i ratownictwa. Zakres przeprowadzonego w trakcie rejsu szkolenia będzie obejmować w szczególności: czytanie map morskich; posługiwanie się pomocami nawigacyjnymi – spisy świateł, locje; obsługę odbiorników GPS; podstawowe sposoby prowadzenia nawigacji w oparciu o nawigację satelitarną; podstawy „prawa drogi” oraz MPZZM; obsługę środków ratunkowych znajdujących się na jachcie.
Na życzenie Uczestnika po zakończeniu rejsu Kapitan Jachtu wystawi Uczestnikowi Opinię z Rejsu, która stanowi dokument potwierdzający odbycie stażu.
Podczas rejsu istnieje możliwość uzyskania patentu ISSA „Qualified Crew”.

Wyżywienie HB: śniadania i obiadokolacje przygotowywane na jachcie przez Uczestników rejsu z produktów zakupionych przez nas w Polsce (na miejscu kupujemy świeże pieczywo i warzywa), w tym napoje: kawa, herbata, woda mineralna. W ciągu doby planujemy dwa posiłki: śniadanie (na jachcie), zazwyczaj o godz. 08:00, obiadokolacja (na jachcie), ok. godz. 18:00, w zależności od godziny wpłynięcia do portu jachtowego (mariny).

Co zabrać ze sobą: obuwie miękkie, sportowe, najlepiej na białej podeszwie, ważny paszport (obowiązkowo), buty do wody (w Adriatyku spotyka się jeżowce, nie zalecamy wchodzenia do morza boso), maskę, rurkę i płetwy, nakrycie głowy i okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem, ubranie dostosowane do słonecznej pogody (latem w Chorwacji temperatury przekraczają 30 st. C), lekki polar (zdarzają się chłodniejsze wieczory), aparat fotograficzny, kamerę etc.

Bagaż: miękka torba, sugerujemy zabranie ze sobą rozsądnej ilości bagażu (szafki na jachcie mają ograniczoną pojemność), niedopuszczalne są plecaki ze stelażem.

Wycieczki fakultatywne: Wszystkie wycieczki można zamówić jeszcze w Polsce, na część z nich można się również zdecydować już podczas trwania rejsu. Ceny usług i wycieczek oraz warunki ich potwierdzania ujęte są w poszczególnych opisach.
Uwaga: wszystkie wycieczki mogą zostać odwołane bez podania przyczyny przez organizatorów (firmy chorwackie). W takiej sytuacji zwracamy wpłacone pieniądze.
Zgłoszenie w Polsce przed rozpoczęciem rejsu, płatność przelewem na nasze konto. Wycieczkę potwierdzamy po przyjęciu zgłoszeń od wymaganej minimalnej liczby chętnych oraz po potwierdzeniu przez miejscowego organizatora.
 
Wędkowanie – zezwolenie na połów ryb z pokładu jachtu
Gwarantujemy załatwienie zezwolenia w przypadku zgłoszenia i opłacenia usługi najpóźniej na tydzień przed rozpoczęciem rejsu. W przypadku późniejszego zgłoszenia (również podczas trwania rejsu) konieczne jest uzyskanie potwierdzenia w biurze lub u Kapitana Jachtu.
Ceny:
zezwolenie 3-dniowe: 220 zł
zezwolenie 7-dniowe: 300 zł
Wymagane jest podanie imienia i nazwiska, daty urodzenia, numeru paszportu oraz terminu ważności zezwolenia.
Odbiór zezwolenia u Kapitana Jachtu.

Wędkowanie – wypożyczenie wędki podczas rejsu
Podczas rejsu można wypożyczyć kompletną wędkę do połowu ryb morskich. Warunkiem skorzystania z usługi jest posiadanie ważnej licencji na wędkowanie z pokładu jachtu. Cena zawiera wynajęcie wędki oraz kołowrotka z dwoma kompletami zanęt na ryby morskie.
Ceny:
wypożyczenie na 3 dni: 90 zł
wypożyczenie na 7 dni: 140 zł
dodatkowy komplet zanęt: 20 zł
Kaucja 250 zł. Liczba wędek ograniczona.
Odbiór wędki i wpłata kaucji u Kapitana Jachtu.


Snorkeling (nurkowanie bez butli) – wypożyczenie ABC do snorkelingu (maska, rurka i płetwy)
Cena: 70 zł za wypożyczenie kompletu na 7 dni.
Kaucja 200 zł. Liczba zestawów do snorkelingu ograniczona.
Odbiór i wpłata kaucji u Kapitana Jachtu.
Płatność odpowiednio przelewem na nasze konto lub gotówką do rąk Kapitana (w HRK lub EUR wg aktualnego kursu).

Wycieczka do Parku Narodowego Wodospadów Rzeki Krki
Wszystkim tym, którzy nie mieli okazji obejrzeć go podczas rejsu, proponujemy wycieczkę do bajecznego Parku Narodowego Wodospadów Rzeki Krka.
W cenie zawarty jest dojazd z Mariny Mandalina w Šibeniku do miejscowości Škradin i z powrotem. Ze Škradinu do miejsca, w którym zlokalizowana jest kasa parku, można dopłynąć bezpłatnie statkiem. Bilet wstępu do Parku Narodowego kupuje się na miejscu we własnym zakresie (przewidywany koszt ok. 100 HRK, dzieci 7-14 lat 70 HRK).
Wyjazd z Mariny Mandalina o 11:00. Wyjazd (i powrót) busem lub taksówką, godzina wyjazdu może ulec przesunięciu w zależności od liczby chętnych. Powrót ok. 18:00.
Minimalna liczba chętnych: 8. Cena: 60 zł/os.


Parasailing
Parasailing to najprostszy i najbezpieczniejszy sposób na przeżycie niezapomnianych wrażeń, jakie dostępne są jedynie dla wąskiego grona spadochroniarzy. Atrakcja ta polega na holowaniu za motorówką spadochronu z podwieszonym pod nim pasażerem.
Lot odbywa się na wysokości max. kilkudziesięciu metrów.
Ze względów bezpieczeństwa loty mogą być wykonywane przy sile wiatru nieprzekraczającej 4B (tj. do 8 m/s, 28 km/h).
W cenie zawarte są lot oraz (opcjonalnie) dojazd z Mariny Mandalina na miejsce (i z powrotem).
Uwaga: udział w imprezie na własną odpowiedzialność. Firma chorwacka posiada odpowiednią licencję i ubezpieczenie. Podczas wycieczki obowiązuje również ubezpieczenie turystyczne zawarte w cenie rejsu.
Konieczne jest zabranie z sobą ubrania na zmianę – podczas imprezy może być dość mokro :-)
Godziny do uzgodnienia z Kapitanem Jachtu.
Minimalna liczba chętnych: 6.
Cena: 325 zł/os.

Nurkowanie
Do skorzystania z niesamowitej atrakcji, jaką niewątpliwie jest nurkowanie (z butlą) zapraszamy zarówno tych, którzy mają już jakieś doświadczenie, jak też osoby, które dotychczas nie miały do czynienia z tym sportem.
Nurkowanie trwa ok. 40 minut, odbywa się w towarzystwie doświadczonego instruktora oraz jest poprzedzone 20-minutowym szkoleniem.
Organizator (firma chorwacka) zapewnia cały niezbędny sprzęt.
W cenie zawarte jest nurkowanie, sprzęt, opieka instruktora, szkolenie oraz (opcjonalnie) dojazd z Mariny Mandalina na miejsce (i z powrotem).
Uwaga: udział w imprezie na własną odpowiedzialność. Firma chorwacka posiada odpowiednią licencję i ubezpieczenie. Podczas wycieczki obowiązuje również ubezpieczenie turystyczne zawarte w cenie rejsu.
Godziny do uzgodnienia z Kapitanem Jachtu.
Minimalna liczba chętnych: 6.
Cena: 420 zł/os.

Cena rejsu zawiera:
– 7 noclegów na jachcie
– 7-dniowe pełne wyżywienie (śniadania i obiadokolacje przygotowywane przez Uczestników z produktów zakupionych przez nas w Polsce, w tym napoje: kawa, herbata, woda mineralna)
– ubezpieczenie turystyczne (KL 10.000 euro, NNW 2.000 euro, bagaż podróżny 200 euro)
– opiekę Kapitana Jachtu
– paliwo do jachtu
– wszelkie opłaty portowe
– koszt biletów wstępu do Parku Narodowego Zatoki Telašćica i do Parku Narodowego Wysp Kornaty

Cena nie zawiera:
– kosztów dojazdu i powrotu z Chorwacji
– lokalnego podatku wprowadzonego w 2009 r. w wysokości 7 euro/os. za cały rejs (płatne u Kapitana Jachtu)
– biletów wstępu do muzeów i ew. pozostałych parków narodowych
– kosztów usług dodatkowych i wycieczek fakultatywnych
– ubezpieczenia od kosztów rezygnacji

Od Uczestników rejsu przy zaokrętowaniu pobierana jest kaucja zwrotna w wysokości 40 euro (płatna u Kapitana Jachtu).

UWAGA: Należy pamiętać, że jest to rejs morski, dlatego przedstawiony plan trasy jest ramowy i może ulec zmianie. Ostateczną decyzję co do trasy podejmuje Kapitan Jachtu. Będzie to zależne od warunków pogodowych i sprawności załogi (Uczestników rejsu). Przypominamy, że w chorwackich marinach obowiązuje bezwzględna cisza nocna od godziny 23:00. W trosce o komfort wszystkich Uczestników rejsu na jachcie także wprowadzamy ciszę nocną od godziny 23:00.

Przy rezerwacji oferty rejsowej niezbędne jest podpisanie warunków uczestnictwa w rejsach morskich, które zostaną Państwu przesłane po dokonaniu rezerwacji wstępnej.
Ze wzglęgu na specyficzny charakter imprezy wymagana jest zaliczka w wysokości 30% niezależnie od informacji widniejącej na potwierdzeniu.Terminy wyjazdu
Cena za osobę:
 
Brak dostępnych ofert

Wydrukuj zaznaczone terminy « Powrót
 
 
 Code and design by new4mat.com  Organizator  |  Administrator  

STRONA GŁÓWNA | BIURO PODRÓŻY | AGENCI | DOKUMENTY | KONCESJE | GALERIA | WKRÓTCE | TAPETY | INFO | KONTAKT

 Wyszukiwanie ofert   Strefa dla agenta   Oferty dnia   Oferty First-time   Oferty Last-minute   Opisy krajów   Hotele - wczasy   Hotele - zwiedzanie   Ośrodki studenckie   Ośrodki młodzieżowe   Opisy wycieczek   Konferencje i szkolenia   Wycieczki objazdowe   Wycieczki szkolne   Zielone szkoły   Pielgrzymki   Bilety lotnicze   Plany lotnisk   Bilety autokarowe   Wynajem autokaru   Ubezpieczenia   Warunki ubezpieczenia   Warunki uczestnictwa   Przewodniki   Pogoda na WP   Informacje dla Polaków za granicą