Menu


 Najpopularniejsze

Wycieczki sezon letni samolot
Włochy Zobacz
Włochy Zobacz
Włochy Zobacz

Kraje i regiony
Chorwacja Zobacz
Egipt Zobacz
Polska Zobacz
Tunezja Zobacz
Włochy Zobacz

 Polecamy strony
 
"BRAZYLIJSKA PRZYGODA" OBÓZ CAPOEIRA I HIP-HOP obóz
 
 
Informacje podstawowe:
Kraj/Region:Miejscowość:
PolskaMrzeżyno
Opis oferty:

                                            Wiek uczestników 10-14 i 14-18 lat


Lokalizacja: Ośrodek Wypoczynkowy "FAMA STA" położony w Mrzeżynie – nadmorskiej miejscowości letniskowej, leżącej 18 km na zachód od Kołobrzegu przy ujściu rzeki Regi do Bałtyku; 5 hektarowy teren ośrodka usytuowany jest 350 m od morza i graniczy z terenami leśnymi, na których przez wiele lat rozmieszczone były jednostki wojskowe, a do dziś pozostały fortyfikacje i umocnienia wykorzystywane do zajęć obozowych. Ośrodek składa się z 3 pawilonów hotelowych leżących na starannie zagospodarowanym, zadrzewionym, oświetlonym i ogrodzonym terenie. Do dyspozycji obozowiczów: jadalnia, kawiarnia z salką internetową, 2 sale dyskotekowe, biblioteka, 7 sal telewizyjnych, siłownia, tenis stołowy, boiska do siatkówki, koszykówki, piłki nożnej, 2 boiska do badmintona, ceglany kort tenisowy, odkryty basen kąpielowy o wymiarach 8 x 16 m., place zabaw, grille i miejsca na ogniska.

Zakwaterowanie:  w pokojach 3, 4 i 5 osobowych z łazienkami (umywalka, natrysk, WC).

Wyżywienie: wyżywienie 4 x dziennie (od kolacji w dniu przyjazdu do śniadania w dniu wyjazdu +suchy prowiant na drogę powrotną).

Program:

capoeira: Historia Wielkich Mistrzów Capoeira, filozofia tej rytmicznej sztuki walki, legendy, gry na instrumentach i pieśni. Przyjaźń i szacunek, czyli jak podejść do swojego przeciwnika i jak się zachować podczas walki (gry w Roda). „Wyzwolenie ducha Capoeira”, nauka wiązania sznurów (Cordao), które mówią o zasługach i poziomach w Capoeira. Poznanie instrumentów używanych w Capoeira i zrozumienie co one przekazują (konstruowanie własnych Berimbao). Malandro jako postawa w Capoeira, czyli jak najłatwiej powalić przeciwnika, poznawanie najskrytszych technik Capoeira. Demonstracje i ćwiczenia trzech rytmów Capoeira. Poznanie znaczenia oraz nauczenie się podstaw dawnego tańca rodem z Afryki zwanego „Makulele”. Utrzymywanie i zrozumienie Roda (Hoda), w której gra toczy się na okrągło! (Roda na plaży w klimacie zachodzącego słońca). Nauka akrobacji oraz takich technik jak Bannaneia, Makako, czy Au. Capoeirato nie tylko sztuka walki, to postawa i styl życia Capoeristas! 
hip–hop: „Hip–Hop to życie, nie ma czasu na tycie”, muzyka to coś co kochamy, daj się temu porwać. Hip–Hop jako styl życia – pomożemy Ci odnaleźć Twój własny styl w tańcu! Poznaj sławy Hip–Hopu, dowiedz się kto zasłużył na brawa. Jak muzyka może być motywacją w życiu. Zachód słońca, plaża, Ty i taniec. Pokaż, że masz w sobie luz, przećwicz swój układ na plaży. Czy scena jest odpowiednim miejscem dla Ciebie..? Przekonamy się! Nauczymy Cię tańczyć, nie będziemy Cię niańczyć!
podstawy tańca: wyczucie rytmu, wprowadzanie ciała w ruch taneczny, świadomość gibkości własnego ciała, podstawy choreografii, taniec solowy i grupowy.
paintball: strategiczne zabawy strzeleckie z użyciem broni na żelowe kulki z kolorową farbą; każdy uczestnik dostaje na czas zajęć karabinek paintballowy (replika amerykańskiego karabinu maszynowego M-4 używanego podczas wojny w Wietnamie), mundur, rękawice, kask, maskę oraz kamizelkę ochronną; podczas dnia zajęć paintballowych uczestnik ma do dyspozycji 50 kul; istnieje możliwość dokupienia dodatkowych zajęć.
zajęcia sprawnościowe: turnieje sportowe, zaprawy poranne, zajęcia na siłowni, tory przeszkód, marszobiegi, gry i zabawy sportowe.
plażowanie i kąpiele: strzeżone kąpielisko nad morzem i przy odkrytym basenie kąpielowym na terenie ośrodka.
ogniska: z pieczeniem kiełbasy.

Wszyscy uczestnicy otrzymują białą koszulkę Capoeira. Wskazane zabranie białych spodni i koszulek.


Cel obozu: umożliwienie uczestnikom poznania niezwykle fascynującej i rytmicznej brazylijskiej sztuki walki oraz nauka i doskonalenie umiejętności tanecznych Hip – Hopu u młodych ludzi. Obok ćwiczeń rozwijających sprawność uczestników, instruktorzy Capoeiry przekażą wiedzę o filozofii tej sztuki walki, historii sięgającej swoimi korzeniami tradycji afrykańskich i zasad jakimi kierowali się czarnoskórzy niewolnicy. Druga forma aktywności — Hip–Hop pozwoli na wyrażenie swojej osobowości poprzez taniec, doskonalenie wyczucia rytmu i kontroli nad własnym ciałem. Zajęcia odbywać się będą nie tylko w salach ośrodka, ale także na plaży i leśnych polanach. 
Obóz polecamy miłośnikom tańca, których interesują także inne formy aktywności ruchowej.
Wszystkie zajęcia prowadzone są w atmosferze świetnej zabawy, pełnej humoru, mającej na celu również integrację grupy poprzez wspólny taniec i ćwiczenia.

Wymagany ekwipunek: legitymacja szkolna, mały plecak, śpiwór, karimat, ciepły sweter lub polar, dres sportowy, kurtka przeciwdeszczowa, odzież i buty do chodzenia po wodzie, lesie i mokradłach (niedrogie obuwie mogące ulec zniszczeniu), buty turystyczne, latarka 
z zapasem baterii, letnie nakrycie głowy, scyzoryk, okulary słoneczne, krem ochronny z filtrem UV, strój kąpielowy; mile widziane: odzież moro, buty wojskowe, busole, instrumenty muzyczne i aparaty fotograficzne.

Uwagi: Ze względu na warunki atmosferyczne i stan psychofizyczny uczestników program może ulec zmianie. Wszystkie zajęcia odbywać się będą z zastosowaniem wszelkich niezbędnych elementów zapewniających bezpieczeństwo (uprzęże asekuracyjne, kaski, kamizelki, maski ochronne, mundury, rękawice). Istnieje możliwość dokupienia dodatkowych zajęć paintballowych w cenie 25-35 zł (w zależności od realizowanych scenariuszy) oraz strzeleckich (WALTER P99)
 w cenie 20 zł. Dodatkowo od każdego uczestnika pierwszego dnia pobytu pobierzemy kaucję w wysokości 30 zł na pokrycie ewentualnych strat spowodowanych przez niego w sprzęcie lub w wyposażeniu ośrodka. Jeśli takich strat nie będzie – kaucję w całości oddamy w dniu wyjazdu.

Cena obejmuje: zakwaterowanie: 11 noclegów, wyżywienie: 4 x dziennie (od kolacji w dniu przyjazdu do śniadania w dniu wyjazdu + suchy prowiant na drogę powrotną), opiekę kadry pedagogicznej i instruktorskiej oraz opiekę medyczną, koszt realizacji programu (w tym zajęć specjalistycznych), nagrody i pamiątki, transport: autokarem turystycznym, dojazdy lokalne, ubezpieczenie NNW (5000 zł) Signal Iduna SA.
Kadra: ratownicy GOPR, WOPR, przewodnicy, leśnicy, oficerowie i podoficerowie Wojska Polskiego, trenerzy sztuk walk, instruktorzy poszczególnych form rekreacji i strzelectwa sportowego.

Cena nie obejmuje: przejazdu autokarem: +100 zł/os.

Lista przystanków autobusowych: Białystok, Bydgoszcz, Częstochowa, Gniezno, Katowice, Kielce, Kraków, Kutno, Leszno, Łódź, Opole, Piotrków Trybunalski, Płock, Poznań,  Sosnowiec, Toruń, Warszawa, Włocławek, Wrocław.Terminy wyjazdu
Cena za osobę.

* Podane ceny są cenami informacyjnymi aktualizowanymi co jakiś czas i nie stanowią oferty w sensie handlowym
 
Brak dostępnych ofert

Wydrukuj zaznaczone terminy « Powrót
 
 
 Code and design by new4mat.com  Organizator  |  Administrator  

STRONA GŁÓWNA | BIURO PODRÓŻY | AGENCI | DOKUMENTY | KONCESJE | GALERIA | WKRÓTCE | TAPETY | INFO | KONTAKT

 Wyszukiwanie ofert   Strefa dla agenta   Oferty dnia   Oferty First-time   Oferty Last-minute   Opisy krajów   Hotele - wczasy   Hotele - zwiedzanie   Ośrodki studenckie   Ośrodki młodzieżowe   Opisy wycieczek   Konferencje i szkolenia   Wycieczki objazdowe   Wycieczki szkolne   Zielone szkoły   Pielgrzymki   Bilety lotnicze   Plany lotnisk   Bilety autokarowe   Wynajem autokaru   Ubezpieczenia   Warunki ubezpieczenia   Warunki uczestnictwa   Przewodniki   Pogoda na WP   Informacje dla Polaków za granicą