Menu


 Najpopularniejsze

Zwiedzanie i wypoczynek sezon letni autokar
Włochy Zobacz
Grecja Zobacz
objazd, Grecja Zobacz

Kraje i regiony
Chorwacja Zobacz
Egipt Zobacz
Polska Zobacz
Tunezja Zobacz
Włochy Zobacz

 Polecamy strony
 
PRZYGODA DLA NAJMŁODSZYCH Klub urwisów
 
 
Informacje podstawowe:
Kraj/Region:Miejscowość:
PolskaPodlesice
Opis oferty:

Zakwaterowanie:
W Podlesicach w samym centrum Jury Krakowsko-Częstochowskiej w pensjonatach: "Zajazd Jurajski", "Gościniec Jurajski" lub "Orle Gniazdo" w Hucisku - w pokojach 3 - 6 - osobowych, w każdym ośrodku dostępny jest pełen węzeł sanitarny (wc, prysznic, umywalki). Na miejscu stołówka, świetlica i miejsca do rekreacji.

Wyżywienie: 4 razy dziennie (śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja) oraz suchy prowiant na drogę powrotną.

Program:
Orienteering - jak odnaleźć właściwą drogę w lesie? Nie zawsze jest to proste. A jednak! wystarczy tylko posiąść umiejętność posługiwania się mapą i kompasem, nauczyć znaków topograficznych, rysować mapy, oceniać odległości w terenie. Gdy dzieci nabiorą wprawy czekać na nich będą dzienne i nocne zawody na orientację.
Zajęcia linowe - dzieci będą m.in. budować i pokonywać mosty linowe nad przepaściami, zjeżdżać ze skał, spróbują wychodzenia po drabince alpinistycznej oraz wspinaczki w kominie. Posłuchają opowieści instruktorów o zasadach postępowania w górach, nauczą się wiązania podstawowych węzłów. Wszystkie zajęcia linowe prowadzone są przez instruktorów - członków Polskiego Związku Alpinizmu, a sprzęt posiada wszelkie wymagane atesty.
Podstawy wspinaczki - swoich sił w tej ekscytującej dyscyplinie próbować będzie można wspinając się w najciekawszych skałach Jury. Każde dziecko będzie mogło wspiąć się na drogi o różnej trudności, poczynając od najprostszych a kończąc na drogach, którymi nie pogardziłby nawet wytrawny wspinacz. Zajęcia są całkowicie bezpieczne - instruktorami są członkowie Polskiego Związku Alpinizmu, a sprzęt asekuracyjny posiada wszelkie wymagane gwarancje i atesty.
Paintball - to niesamowicie wciągająca gra, ucząca maskowania, podchodów, współdziałania w grupie, a także szybkiego podejmowania samodzielnych decyzji. Dzieci podczas zajęć wyposażone będą w specjalne ubranie i maski ochronne oraz markery na kulki z farbą. Wezmą udział w zajęciach na strzelnicy. Trafiać będą do tarczy oraz do ruchomych celów.
Zamki i warownie - Jurę Krakowsko-Częstochowską nazywa się często krainą Orlich Gniazd. Takim mianem określano bowiem liczne piastowskie budowle obronne - stare warownie i legendarne zamki. Dziś już w większości są w ruinie, ale nadal malowniczo wtapiają się w krajobraz wapiennych skałek jurajskich. Z pewnością kryją się w nich zaskakujące tajemnice. Na dzieci czekają wyprawy w poszukiwaniu historii szlakiem Orlich Gniazd.
Budowa tratw - aby przeprawić się przez wodę trzeba zbudować tratwę. Nie jest to jednak łatwe zadanie. Do dyspozycji dzieci mają jedynie kilka napompowanych dętek, deseczki i parę metrów sznurka. Ważna jest współpraca i pomysłowość całej grupy. Opiekę podczas zajęć wodnych sprawują ratownicy WOPR.
Speleologia - eksploracja jaskiń dostarcza niesamowitych wrażeń. Czasami trzeba się schylić, czasami czołgać, czasem przeciskać przez wąskie szczeliny. Jednak warto - widok wspaniałych form naciekowych niedostępnych dla zwykłych śmiertelników zaskakuje każdego. Nie lada atrakcją będzie również własnoręczne ulepienie “stworków” z gliny, która zostanie wydobyta z jaskini. Zajęcia są prowadzone przez doświadczoną kadrę, zapewniamy atestowany sprzęt.
Zajęcia z pierwszej pomocy - dzieci wezmą udział w krótkim kursie postępowania podczas wypadków. Nasz obozowy lekarz opowie im jak zatamować krwotok, zabandażować rękę, oraz jak postępować w przypadku omdlenia.
Zajęcia twórcze - wszystkie nasze obozy wzbogacone są o szereg zajęć artystycznych pozwalających rozwijać wyobraźnię. Nie lada wyczynem będzie np. "namalowanie" żywego obrazu z własnych ciał czy stworzenie własnego portretu.
Zajęcia integracyjne - specjalność działu team building przenieśliśmy na obozy dla dzieci. Efekt jest nadzwyczajny. Uczestnicy dzięki zabawom integrują się, poznają, zdobywają do siebie zaufanie. Umiejętnie przeprowadzone podczas obozu zajęcia pozwalają zaowocować przyjaźnią, które mają szansę przetrwać przez wiele lat.
Oprócz wspomnianych już atrakcji uczestnicy będą brać udział w zajęciach ogólno-sportowych - turnieju gry w siatkówkę, piłkę nożną czy ping-ponga. Czkać na nich będą również wycieczki na basen lub nad zalew, dyskoteki, gry i zabawy.

Co zabrać: mały plecak na wycieczki, wygodne buty do wycieczek pieszych oraz obuwie sportowe (tenisówki, korko-trampki), gorsze spodnie i bluzę do zajęć terenowych, nieprzemakalną kurtkę, ciepły sweter lub polar, strój kąpielowy, krem z filtrem UV, letnie nakrycie głowy (chustka lub czapka), kompas, latarkę z zapasem baterii, przybory do pisania. Należy także wziąć legitymację szkolną oraz kartę (książeczkę) zdrowia oraz numer PESEL.

Cena obejmuje: pamiątkową koszulkę, śpiewnik, zakwaterowanie (12 noclegów), wyżywienie 4x dziennie, bardzo aktywny program, opiekę kadry, instruktorów oraz lekarza obozowego, ubezpieczenie NNW (10.000 zł), VAT.

Dopłata za zajęcia: loty balonem +120 PLN, rafting  +150 PLN

Dojazd: za dopłatą autokarami klasy turystycznej pod opieką konwojenta. W przypadku grupy mniejszej niż 5 osób z jednej miejscowości środek transportu może ulec zmianie i jest osobno negocjowany z Klientem.Terminy wyjazdu
Wiek uczestników 7-12 lat.
Cena za osobę.
 
Brak dostępnych ofert

Wydrukuj zaznaczone terminy « Powrót
 
 
 Code and design by new4mat.com  Organizator  |  Administrator  

STRONA GŁÓWNA | BIURO PODRÓŻY | AGENCI | DOKUMENTY | KONCESJE | GALERIA | WKRÓTCE | TAPETY | INFO | KONTAKT

 Wyszukiwanie ofert   Strefa dla agenta   Oferty dnia   Oferty First-time   Oferty Last-minute   Opisy krajów   Hotele - wczasy   Hotele - zwiedzanie   Ośrodki studenckie   Ośrodki młodzieżowe   Opisy wycieczek   Konferencje i szkolenia   Wycieczki objazdowe   Wycieczki szkolne   Zielone szkoły   Pielgrzymki   Bilety lotnicze   Plany lotnisk   Bilety autokarowe   Wynajem autokaru   Ubezpieczenia   Warunki ubezpieczenia   Warunki uczestnictwa   Przewodniki   Pogoda na WP   Informacje dla Polaków za granicą