Menu


 Najpopularniejsze

Wycieczki sezon letni samolot
Włochy Zobacz
Włochy Zobacz
Włochy Zobacz

Kraje i regiony
Chorwacja Zobacz
Egipt Zobacz
Polska Zobacz
Tunezja Zobacz
Włochy Zobacz

 Polecamy strony
 
ŚLADAMI WIKINGÓW Klub urwisów
 
 
Informacje podstawowe:
Kraj/Region:Miejscowość:
PolskaStężyca
Opis oferty:

Kaszubi to pierwotna, rdzenna grupa ludności Pomorza. W zamierzchłych czasach na nasze wybrzeże przybywali kupcy po bursztyn z Grecji, Asyri, Rzymu. Wiadomo też, że znanymi gośćmi byli Wikingowie z dalekiej północy. Pozostawili po sobie dużą spuściznę. Z tego też powodu Kaszuby są idealnym miejscem do poznania ich kultury i tradycji.

Zakwaterowanie: Zajazd "Jejmościna" w Stężycy, nad przepięknymi jeziorami: Stężyckim i Raduńskim Górnym. Pokoje 3,4,5 osobowe z łazienkami. Do dyspozycji sala telewizyjna, świetlica wyposażona w piłkarzyki, stół do ping-ponga, bilard.

Wyżywienie: 4 razy dziennie (śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja) oraz suchy prowiant na drogę powrotną.

Program: Uczestnicy zostaną podzieleni na plemiona: plemię Rollanda, Gardara i Thorvalda. Jego członkom uroczyście zostaną nadane imiona. Każde plemię zbuduje swój własny totem. Każdy mały Wiking może przeżyć prawdziwą podróż w czasie.

Na uczestników obozu czekać będą:
Gry i zabawy – każdego dnia dzieciom towarzyszyć będą zabawy rodem z terenów północy. Będzie można spróbować swoich siła w takich grach jak: lis i gęś, królewska plansza, tablet czy ciskana plansza. Oprócz tego przewidzianych jest wiele zabaw ruchowych np. w poszukiwaniu tajemniczego kamienia.
Zajęcia twórcze i rękodzieło wikińskie – każdy uczestnik otrzyma specjalny strój, który podczas trwania całego obozu będzie własnoręcznie ozdabiał. Oprócz tego na dzieci czekają zajęcia z garncarstwa. Pod wytrawnym okiem instruktorów będzie można własnoręcznie stworzyć ceramiczne arcydzieła.
Mitologia – mali Wikingowie co dziennie poznawać będą nową legendy o pradawnych ludach. Podczas obozu usłyszą opowieści o tym jak powstał świat, o wędrówkach Thora, o śmierci Baldura, o Thorze i Wężu Świata, o tym jak Thorowi zginął miecz oraz dlaczego nadszedł zmierzch bogów. Dzieci wezmą udział w minikonkursie na własną legendę z życia Wikingów.
Lekcje języka i pisma wikińskiego - Wikingowie posługiwali się językiem staronordyckim, do zapisywania tekstów używali alfabetu runicznego. Uczestnicy poznają kilkanaście słów w języku islandzkim - najbliższym mowie Wikingów. Będzie to swojego rodzaju szyfr, który pozwoli porozumiewać się poszczególnym plemionom. Oprócz tego dzieci, nauczą się wikińskiej piosenki na lato.
Zajęcia z nawigacji i orienteeringu - Wikingowie byli świetnymi nawigatorami, dlatego też na obozie nie zabraknie zajęć z mapą i kompasem. Nauczyć się będzie można znaków topograficznych, rysowania mapy, oceniania odległości w terenie oraz śledzenia położenia Słońca i Gwiazdy Polarnej, kierunku wiatru i fal.
Bohaterowie Północy – w mitologii skandynawskiej przewija się wielu bogów. Niektórzy z nich noszą wiele imion. Każdy był opiekunem innego zjawiska, miał inne moce i cechy nadprzyrodzone. Dzieci poznają fascynujące ciekawostki z ich życia. Każdy mały Wiking przybierze imię ulubionego bohatera, które zostanie mu nadane podczas specjalnej obozowej uroczystości.
Kuchnia Wikinga – dzieci nauczą się rozpalać ognisko, przygotowywać chrupiące podpłomyki, gotować zupę rybną, warzyć herbatki ziołowe i owocowe, tworzyć niepowtarzalne mieszanki zapachowe, smakować różne rodzaje miodu.
Wierzenia i obrzędy – uczestnicy stworzą swoje własne święto, podczas którego będą się bawić, tańczyć, a kadra opowie różne historie z życia Ludów Północy. Śmiechu będzie co niemiara ponieważ towarzyszyć będą wszystkiemu stroje rodem z filmów o Gotach.
Żagle, pontony i tratwy – mali Wikingowie będą odkrywać nieznane lądy, planować wyprawy, budować tratwy, a wszystko to pod okiem wykwalifikowanej kadry ratowniczej i instruktorskiej. Na uczestników czekają zawody pływackie na pontonach, zajęcia na żaglach oraz lekcje budowania tratw.
Meteorologia i mapa nieba – mali Wikingowie dowiedzą się co oznacza wschodni czy zachodni wiatr, spokojna praca mrówek i pająków, nisko latające jaskółki, czy czerwony wschód i zachód słońca. Nauczą się odczytywać te i inne znaki oraz przepowiadać pogodę. Poznają również sekrety wieczornego nieba. Otworzą się przed nimi tajemnice Wszechświata.
Nauka radzenia sobie w trudnych warunkach – jak na każdego Wikinga przystało trzeba będzie posiąść wiedzę na temat: budowania szałasów, rozpalania ognisk, posługiwania się mapą i kompasem, terenoznawstwa, rozpoznawania roślin i zwierząt, tropienia śladów, udzielania pierwszej pomocy, robienia węzłów i wiązań.
Oprócz tego na uczestników czekać będą gry i zabawy ogólnorozwojowe i sportowe, wyjścia nad jezioro, zajęcia łucznicze oraz piesze wycieczki.

Co zabrać: mały plecak na wycieczki, wygodne buty do wycieczek pieszych oraz obuwie sportowe, gorsze spodnie i bluzę do zajęć terenowych, nieprzemakalną kurtkę, ciepły sweter lub polar, strój kąpielowy, krem z filtrem UV, letnie nakrycie głowy (chustka lub czapka), kompas, latarkę z zapasem baterii, przybory do pisania, zeszyt. Należy także wziąć legitymację szkolną oraz kartę (książeczkę) zdrowia oraz numer PESEL.

Cena obejmuje: pamiątkową koszulkę, Pakiet Małego Indianina (łuk i indiański strój), śpiewnik, zakwaterowanie (12 noclegów), wyżywienie 4x dziennie, bardzo aktywny program, opiekę kadry, instruktorów oraz lekarza obozowego, ubezpieczenie NNW (10.000 zł), VAT.

Dopłata za zajęcia: wycieczka do Trójmiasta +98 PLN

Dojazd: za dopłatą autokarami klasy turystycznej pod opieką konwojenta. W przypadku grupy mniejszej niż 5 osób z jednej miejscowości środek transportu może ulec zmianie i jest osobno negocjowany z Klientem.Terminy wyjazdu
Wiek uczestników 7-12 lat.
Cena za osobę.
 
Brak dostępnych ofert

Wydrukuj zaznaczone terminy « Powrót
 
 
 Code and design by new4mat.com  Organizator  |  Administrator  

STRONA GŁÓWNA | BIURO PODRÓŻY | AGENCI | DOKUMENTY | KONCESJE | GALERIA | WKRÓTCE | TAPETY | INFO | KONTAKT

 Wyszukiwanie ofert   Strefa dla agenta   Oferty dnia   Oferty First-time   Oferty Last-minute   Opisy krajów   Hotele - wczasy   Hotele - zwiedzanie   Ośrodki studenckie   Ośrodki młodzieżowe   Opisy wycieczek   Konferencje i szkolenia   Wycieczki objazdowe   Wycieczki szkolne   Zielone szkoły   Pielgrzymki   Bilety lotnicze   Plany lotnisk   Bilety autokarowe   Wynajem autokaru   Ubezpieczenia   Warunki ubezpieczenia   Warunki uczestnictwa   Przewodniki   Pogoda na WP   Informacje dla Polaków za granicą