Menu


 Najpopularniejsze

Wycieczki sezon zimowy samolot
Kuba Zobacz
Kenia Zobacz
Paryż, Francja Zobacz

Kraje i regiony
Chorwacja Zobacz
Egipt Zobacz
Polska Zobacz
Tunezja Zobacz
Włochy Zobacz

 Polecamy strony
 
REJS PRZEZ CAŁE MAZURY
 
 
Informacje podstawowe:
Kraj/Region:Miejscowość:
PolskaMazury
Opis oferty:

"Przez całe Mazury" to niewątpliwie najatrakcyjniejsza impreza żeglarska na Mazurach! Róża Wiatrów wprowadziła nowy standard rejsów, z najatrakcyjniejszą trasą. Rejsy rozpoczynają się w jednym końcu Mazur, a kończą w przeciwnym. Dzięki temu uczestnicy płyną w jedną stronę (nie muszą wracać tą samą trasą) i poznają cały szlak Wielkich Jezior Mazurskich od samej północy aż po południe. Do dyspozycji uczestników oddane zostaną duże, wygodne i bogato wyposażone jachty typu Tango i Focus posiadające dodatkowo pomocnicze silniki. Wszyscy uczestnicy zakwaterowani będą wyłącznie w kabinach jachtów.

Uczestnicy: uczestnicy nie muszą posiadać żadnego doświadczenia ani wiedzy żeglarskiej. Jedynym wymaganiem jest ukończenie 13 roku życia.

Trasa: trasy rejsów "Przez całe Mazury" wiodą na przemian z portu w Piszu do Węgorzewa, lub z Węgorzewa do Pisza.

Kadra: na każdą załogę (4-6 osób) będzie przypadał instruktor - sternik posiadający odpowiedni stopień żeglarski i doświadczenie. Dodatkowo całym rejsem dowodzi kierownik imprezy tzw. Komandor rejsu.

Jachty: podczas rejsów uczestnicy będą żeglować i mieszkać na dużych, wygodnych i bogato wyposażonych jachtach kabinowych klasy Tango 730 Sport, Focus lub podobnych. Na każdym jachcie są koje dla wszystkich członków załogi, stół, kambuz z kuchenką gazową, wyposażenie kambuzowe (talerze, garnki, sztućce, czajnik itp.) oraz pełne wyposażenie żeglarskie i ratunkowe. Dodatkowo większość jachtów wyposażona jest w silniki pomocnicze, instalacje elektryczną i oświetlenie wnętrza. Wszyscy uczestnicy będą nocować w kabinach jachtów. 

Wyżywienie: uczestnicy dostaną wyżywienie w porcjach dziennych do samodzielnego przygotowania. Oprócz tego na codzienne zakupy (masło, mleko, owoce, warzywa) i wydatki rejsowe otrzymają pieniądze - na ręce instruktora. Każdy jacht jest wyposażony w segment kuchenny (tzw. kambuz) - posiada kuchenkę gazową, komplet garnków, naczyń i sztućców.

Szkolenie: rejsy mają charakter turystyczny, jednak uczestnicy zdobędą podstawowe umiejętności żeglarskie. Wypłynięcie na rejs poprzedzone jest szkoleniem z zakresu użycia środków ratunkowych, zasad bezpieczeństwa na jachcie, oraz podstaw pracy na jachcie (stawianie i zrzucanie żagli, podstawowe węzły, cumowanie itp.) Później w trakcie rejsu instruktorzy będą rozszerzali szkolenie, w zależności od oczekiwań uczestników, o dalsze elementy jak: sterowanie, prawidłowa praca żaglami, zwroty, manewry złożone, węzły. Dla osób wcześniej żeglujących, a nawet posiadających patent, rejs jest okazją do nabycia praktyki i nauki na żywo od doświadczonych instruktorów.

Cena obejmuje: rejs na jachtach kabinowych z pełnym wyżywieniem, opieką kadry, ubezpieczeniem. Noclegi w kabinach jachtów. Nie obejmuje kosztów WC i natrysków w przystaniach na trasie rejsu. (WC około 1 zł, natrysk 5 - 7 zl).

Dojazd: fakultatywny z Warszawy, Łodzi, Katowic, Krakowa, Szczecina, Lublina, Poznania, Wrocławia, Torunia, Gdańska, Olsztyna, i Gniezna.Terminy wyjazdu
Wiek uczestników: min. 13 lat.
Cena za osobę.
 
Brak dostępnych ofert

Wydrukuj zaznaczone terminy « Powrót
 
 
 Code and design by new4mat.com  Organizator  |  Administrator  

STRONA GŁÓWNA | BIURO PODRÓŻY | AGENCI | DOKUMENTY | KONCESJE | GALERIA | WKRÓTCE | TAPETY | INFO | KONTAKT

 Wyszukiwanie ofert   Strefa dla agenta   Oferty dnia   Oferty First-time   Oferty Last-minute   Opisy krajów   Hotele - wczasy   Hotele - zwiedzanie   Ośrodki studenckie   Ośrodki młodzieżowe   Opisy wycieczek   Konferencje i szkolenia   Wycieczki objazdowe   Wycieczki szkolne   Zielone szkoły   Pielgrzymki   Bilety lotnicze   Plany lotnisk   Bilety autokarowe   Wynajem autokaru   Ubezpieczenia   Warunki ubezpieczenia   Warunki uczestnictwa   Przewodniki   Pogoda na WP   Informacje dla Polaków za granicą