Menu


 Najpopularniejsze

Zwiedzanie i wypoczynek sezon zimowy samolot
Hurghada, Egipt Zobacz
Indie Zobacz
Indie; kategoria *** Zobacz

Kraje i regiony
Chorwacja Zobacz
Egipt Zobacz
Polska Zobacz
Tunezja Zobacz
Włochy Zobacz

 Polecamy strony
 
REJS "POŁNOC MAZUR" rejs wędrowny
 
 
Informacje podstawowe:
Kraj/Region:Miejscowość:
PolskaMazury
Opis oferty:

Trasa:
Wielkie Jeziora Mazurskie. Turnusy rozpoczynają się i kończą w Węgorzewie. Wielkie Jeziora Mazurskie to tereny wyjątkowo piękne z rezerwatami przyrody, różnorodnymi jeziorami, rzekami i kanałami. Poza tym kraina o bogatej kulturze i historii z jej licznymi pamiątkami jak zamek krzyżacki w Rynie, twierdza Boyen w Giżycku, czy leśniczówka Gałczyńskiego: Pranie. Również dziś wiele się tu dzieje. W Popielnie znajduje się instytut PAN, zajmujący się m.in. opieką nad jedynym na świecie stadem żyjących na wolności koników polskich (krewnych tarpana). Jest wiele tętniących życiem miejscowości, gdzie odbywają się liczne imprezy żeglarskie, koncerty i festiwale szantowe. Uczestnicy rejsu "Północ Mazur" zobaczą północną część szlaku Wielkich Jezior Mazurskich żeglując po akwenach jezior: Mamry, Przystań, Dobskie, Łabap, Kisajno Jagodne, Boczne i innych. Co dzień poznawać będą nowe okolice i nocować na innych jeziorach. Po dwu tygodniach powrócą do macierzystego portu w Węgorzewie.

Kadra: na każdą załogę (4-6 osób) będzie przypadał instruktor - sternik posiadający odpowiedni stopień żeglarski i doświadczenie. Dodatkowo całym rejsem dowodzi kierownik imprezy tzw. Komandor rejsu.

Jachty: podczas rejsów uczestnicy będą żeglować na jachtach kabinowychc typu Venus, Mak lub podobnych - nocleg w kabinie jachtu.

Wyżywienie: uczestnicy dostaną wyżywienie w porcjach dziennych do samodzielnego przygotowania. Oprócz tego na codzienne zakupy (masło, mleko, owoce, warzywa) i wydatki rejsowe otrzymają pieniądze - na ręce instruktora. Każdy jacht posiada kuchenkę gazową, komplet garnków, naczyń i sztućców.

Szkolenie: rejsy mają charakter turystyczny, jednak uczestnicy zdobędą podstawowe umiejętności żeglarskie. Wypłynięcie na rejs poprzedzone jest szkoleniem z zakresu użycia środków ratunkowych, zasad bezpieczeństwa na jachcie, oraz podstaw pracy na jachcie (stawianie i zrzucanie żagli, podstawowe węzły, cumowanie itp.) Później w trakcie rejsu instruktorzy będą rozszerzali szkolenie, w zależności od oczekiwań uczestników, o dalsze elementy jak: sterowanie, prawidłowa praca żaglami, zwroty, manewry złożone, węzły. Dla osób wcześniej żeglujących, a nawet posiadających patent, rejs jest okazją do nabycia praktyki i nauki na żywo od doświadczonych instruktorów.

Cena obejmuje: rejs na jachtach kabinowych z pełnym wyżywieniem, opieką kadry, ubezpieczeniem. Nie obejmuje kosztów WC i natrysków w przystaniach na trasie rejsu. (WC około 1 zł, natrysk 5 - 7 zl).

Dojazd: fakultatywny z Warszwy, Łodzi, Katowic, Krakowa, Szczecina, Lublina, Poznania, Wrocławia, Torunia, Gdańska, Olsztyna, i Gniezna.Terminy wyjazdu
Wiek uczestników: min. 13 lat.
Cena za osobę.
 
Brak dostępnych ofert

Wydrukuj zaznaczone terminy « Powrót
 
 
 Code and design by new4mat.com  Organizator  |  Administrator  

STRONA GŁÓWNA | BIURO PODRÓŻY | AGENCI | DOKUMENTY | KONCESJE | GALERIA | WKRÓTCE | TAPETY | INFO | KONTAKT

 Wyszukiwanie ofert   Strefa dla agenta   Oferty dnia   Oferty First-time   Oferty Last-minute   Opisy krajów   Hotele - wczasy   Hotele - zwiedzanie   Ośrodki studenckie   Ośrodki młodzieżowe   Opisy wycieczek   Konferencje i szkolenia   Wycieczki objazdowe   Wycieczki szkolne   Zielone szkoły   Pielgrzymki   Bilety lotnicze   Plany lotnisk   Bilety autokarowe   Wynajem autokaru   Ubezpieczenia   Warunki ubezpieczenia   Warunki uczestnictwa   Przewodniki   Pogoda na WP   Informacje dla Polaków za granicą