Menu


 Najpopularniejsze

Wycieczki sezon letni autokar
objazd, Grecja Zobacz
objazd, Włochy Zobacz
objazd, Czechy Zobacz

Kraje i regiony
Chorwacja Zobacz
Egipt Zobacz
Polska Zobacz
Tunezja Zobacz
Włochy Zobacz

 Polecamy strony
 
CZESKIE IMPRESJE 5 DNI
 
 
Informacje podstawowe:
Kraj/Region:Miejscowość:
Czechyobjazd
Opis oferty:Kutna Hora i perła gotyku - Katedra św. Barbary - Karlove Vary i degustacja Becherovki - Praska starówka - Hradczany i królewski zamek - Złota uliczka i pamiątkowe zakupy - Barokowa Mała Strana - Rejs statkiem z obiadokolacją

Program imprezy: 
Dzień 1: Wyjazd z Polski. Przejazd przez terytorium Republiki Czeskiej. Podczas przejazdu planowane są krótkie postoje.
Dzień 2: Przyjazd do Kutnej Hory i zwiedzanie miasta słynącego w średniowieczu z wydobycia srebra (miasto wpisane na listę UNESCO). Spacer po malowniczym starym mieście, na szczególna uwagę zasługuje katedra św. Barbary - jedna z najpiękniejszych w Czechach, Włoski Dwór - pierwotnie siedziba Wacława II oraz Kolegium Jezuickie. Około południa przejazd do Pragi. Zakwaterowanie w hotelu i krótki czas na odpoczynek. Po południu zwiedzanie stolicy Czeskiej Republiki rozpoczniemy od Vaclawskie Namesti - alei z ciekawą zabudową secesyjną. Starymi uliczkami dotrzemy do Rynku Staromiejskiego: przepiękne kamienice, Ratusz z którego wieży rozciąga się wspaniały widok, kościół Marii Panny przed Tynem, pomnik Jana Husa oraz kościół Sw. Mikołaja. Następnie będziemy spacerować przez dzielnicę Żydowską Josefov : Staro-nowa Synagoga, zbudowana w XIII wieku, Ratusz, przepiękny cmentarz - to ślady dawnego getta żydowskiego. Czas wolny na obiadokolację. Powrót do hotelu. Wieczorem dla chętnych rejs statkiem (kolacja w formie bufetu w cenie rejsu).
Dzień 3: Po śniadaniu wyjazd z Pragi na zwiedzanie Karlovych Varów - malowniczo położonego uzdrowiska w zachodnich Czechach, słynącego z produkcji Becherovki- likieru ziołowego. Spacer po zabytkowym centrum, zwiedzanie Wytwórni Becherovk, czas wolny na obiad i zakupy. Po południu powrót do Pragi. Spacer ulicami stolicy „Praga nocą” (przejazd komunikacją miejską).
Dzień 4: Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i zwiedzanie praskich Hradczan: klasztor na Strahowie z piękną barokową biblioteką, Zamek Praski, czyli Hrad, od którego cała dzielnica wzięła nazwę z Bramą Macieja z XVII wieku - zabudowania Kancelarii Prezydenckiej, katedra Św. Wita, Pałac Królewski, bazylika Św. Jerzego oraz Złota Uliczka, zawdzięczająca swą nazwę mieszkającym tu w średniowieczu złotnikom, zabudowana niewielkimi domkami w których obecnie znajdują się sklepiki z pamiątkami. Następnie przejdziemy przez Małą Stranę, dzielnicę położoną na zboczach zamkowego wzgórza, która obfituje w piękne i bogato zdobione barokowe pałace oraz kamienice. Wyjazd do Polski w godzinach wieczornych.
Dzień 5: Przyjazd do Polski we wczesnych godzinach porannych.
Uwaga! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

Dopłaty:
- pokój jednoosobowy + 205 zł/os.
- wyjazd z: Gdyni, Gdańska, Tczewa, Gorzowa Wlkp. + 75 zł/os.
- wyjazd ze Szczecina + 99 zł/os.
- wyjazd z: Białystoka, Ostrowa Maz. + 130 zł/os.

Zakwaterowanie: Hotele 3* - położone poza centrum Pragi. Pokoje 1, 2 osobowe (możliwe dostawki), z łazienką i TV. W hotelu restauracja, bar, kantor. Wyżywienie: śniadania w formie bufetu.W niektórych terminach możliwe zakwaterowanie poza Pragą. Uwaga! Możliwa zmiana zakwaterowania na inny hotel 3* o podobnym wyposażeniu.

Cena obejmuje: Transport komfortowym autokarem (klimatyzacja, WC, bar i video), zakwaterowanie w hotelu (2 noce), 2 śniadania, ubezpieczenie Signal Iduna SA (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż), program turystyczny, opiekę pilota.

Cena nie obejmuje:
Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i lokalnych przewodników - ok. +1400 CZK/os., obiadokolacji - ok. +700 CZK/os., rejs statkiem ok. +750 CZK/os., wydatków osobistych.

MEGA RABATY ZA WCZESNĄ REZERWACJĘTerminy wyjazdu
Cena za osobę.

* Podane ceny są cenami informacyjnymi aktualizowanymi co jakiś czas i nie stanowią oferty w sensie handlowym
 
Brak dostępnych ofert

Wydrukuj zaznaczone terminy « Powrót
 
 
 Code and design by new4mat.com  Organizator  |  Administrator  

STRONA GŁÓWNA | BIURO PODRÓŻY | AGENCI | DOKUMENTY | KONCESJE | GALERIA | WKRÓTCE | TAPETY | INFO | KONTAKT

 Wyszukiwanie ofert   Strefa dla agenta   Oferty dnia   Oferty First-time   Oferty Last-minute   Opisy krajów   Hotele - wczasy   Hotele - zwiedzanie   Ośrodki studenckie   Ośrodki młodzieżowe   Opisy wycieczek   Konferencje i szkolenia   Wycieczki objazdowe   Wycieczki szkolne   Zielone szkoły   Pielgrzymki   Bilety lotnicze   Plany lotnisk   Bilety autokarowe   Wynajem autokaru   Ubezpieczenia   Warunki ubezpieczenia   Warunki uczestnictwa   Przewodniki   Pogoda na WP   Informacje dla Polaków za granicą