Menu


 Najpopularniejsze

Dla młodzieży sezon letni autokar
kategoria kolonia/obóz młodzieżowy Zobacz
Porticcio-Ruppione, Francja/Korsyka; kategoria *** Zobacz
Blanes/Costa Brava, Hiszpania Zobacz

Kraje i regiony
Chorwacja Zobacz
Egipt Zobacz
Polska Zobacz
Tunezja Zobacz
Włochy Zobacz

 Polecamy strony
 
OBÓZ PRZYGODOWY "LATO LEŚNYCH LUDZI"
 
 
Informacje podstawowe:
Kraj/Region:Miejscowość:
PolskaGołuń
Opis oferty:

Lokalizacja:
Ośrodek Wypoczynkowy „Portus” położony między miejscowościami Wdzydze Kiszewskie i Gołuń leżącymi 17 km na południe od Kościerzyny bezpośrednio nad Jeziorem Wdzydze w południowej części Szwajcarii Kaszubskiej.

Zakwaterowanie: Uczestnicy zakwaterowani są w murowanych, szeregowych domkach campingowych 2, 3 i 4 osobowych z nowymi łazienkami (umywalka, natrysk, WC, przepływowy podgrzewacz wody). Do dyspozycji uczestników: jadalnia, kawiarnia z salą dyskotekową, świetlica z telewizorem i wideo, tenis stołowy, bilard, boisko do siatkówki i piłki nożnej, kort tenisowy (nawierzchnia ziemna), plac zabaw, grill, miejsce na ognisko, wypożyczalnia sprzętu wodnego i wydzielona plaża ze strzeżonym kąpieliskiem.

Wyżywienie: wyżywienie 4 x dziennie (od kolacji w dniu przyjazdu do śniadania w dniu wyjazdu + suchy prowiant na drogę powrotną)

Program:

zajęcia survivalowe – szkoła przetrwania: budowa tratw, przeprawy przez rzeki, wąwozy i bagna, rozpalanie ognisk, budowa i nocleg w szałasach, biwak „pod gołym niebem”, rozpoznawanie jadalnych roślin i grzybów, pieczenie podpłomykówi w ognisku, samodzielne przygotowywanie posiłków na biwakach, konstruowanie noszy, udzielanie I pomocy i transport rannego w trudnych warunkach terenowych

zajęcia z terenoznawstwa - „czytanie mapy”, nauka posługiwania się busolą, odnajdywanie północnego kierunku, wędrówki na orientację, nocne podchody, gry terenowe, sygnalizacja i komunikowanie się w terenie

zajęcia linowe - nauka wiązania węzłów i zasad asekuracji z użyciem różnego rodzaju przyrządów, pokonywanie mostów linowych, podchodzenie i zjazdy na linie, zjazd na tzw. „tyrolce”

zajęcia strzeleckie - strzelanie z krótkiej i długiej broni pneumatycznej, strzelanie z łuków do tarcz, paintball (strategiczne zabawy strzeleckie z użyciem broni na żelowe kulki z farbą) 

wycieczki - piesze i rowerowe po okolicy Wdzydz 

spływy kajakowe - rzeką Wdą i jej dopływami oraz jeziorami Gołuń i Wdzydze

zajęcia sportowo-rekreacyjne - turnieje sportowe, kąpiele w jeziorze (strzeżone kąpielisko), ogniska z pieczeniem kiełbasy.

Cena zawiera: zakwaterowanie - 11 noclegów, wyżywienie 4 x dziennie (od kolacji w dniu przyjazdu do śniadania w dniu wyjazdu + suchy prowiant na drogę powrotną), opiekę kadry pedagogicznej i instruktorskiej, dojazdy lokalne, koszt realizacji programu (w tym zajęć specjalistycznych), opiekę medyczną, ubezpieczenie NNW (5000 zł) Signal Iduna S.A., nagrody i pamiątki. Kadra: ratownicy GOPR, WOPR, przewodnicy, leśnicy, instruktorzy poszczególnych form rekreacji.

Lista przystanków autobusowych: Białystok, Bydgoszcz, Częstochowa, Gniezno, Katowice, Kielce, Kraków, Kutno, Leszno, Lublin, Łódź, Opole, Piotrków Trybunalski, Płock, Poznań, Puławy, Radom, Radomsko, Sosnowiec, Toruń, Warszawa, Włocławek, Wrocław.

Dopłata za przejazd autokarem 100 zł.Terminy wyjazdu
Dwie grupy wiekowe uczestników: 10-14 lat i 15-18 lat.
Cena za osobę.
 
Brak dostępnych ofert

Wydrukuj zaznaczone terminy « Powrót
 
 
 Code and design by new4mat.com  Organizator  |  Administrator  

STRONA GŁÓWNA | BIURO PODRÓŻY | AGENCI | DOKUMENTY | KONCESJE | GALERIA | WKRÓTCE | TAPETY | INFO | KONTAKT

 Wyszukiwanie ofert   Strefa dla agenta   Oferty dnia   Oferty First-time   Oferty Last-minute   Opisy krajów   Hotele - wczasy   Hotele - zwiedzanie   Ośrodki studenckie   Ośrodki młodzieżowe   Opisy wycieczek   Konferencje i szkolenia   Wycieczki objazdowe   Wycieczki szkolne   Zielone szkoły   Pielgrzymki   Bilety lotnicze   Plany lotnisk   Bilety autokarowe   Wynajem autokaru   Ubezpieczenia   Warunki ubezpieczenia   Warunki uczestnictwa   Przewodniki   Pogoda na WP   Informacje dla Polaków za granicą