Menu


 Najpopularniejsze

Wczasy sezon zimowy autokar
Włochy Zobacz
Włochy Zobacz
Val Gardena/Vilandres, Włochy Zobacz

Kraje i regiony
Chorwacja Zobacz
Egipt Zobacz
Polska Zobacz
Tunezja Zobacz
Włochy Zobacz

 Polecamy strony
 
OBÓZ PAINTBALLOWO-SURVIVALOWY "MISJA SPECJALNA"
 
 
Informacje podstawowe:
Kraj/Region:Miejscowość:
PolskaMrzeżyno
Opis oferty:

                       Wiek uczestników 10-14 i 14-18 lat

Lokalizacja: Ośrodek Wypoczynkowy "FAMA STA" położony w Mrzeżynie – nadmorskiej miejscowości letniskowej, leżącej 18 km na zachód od Kołobrzegu przy ujściu rzeki Regi do Bałtyku; 5 hektarowy teren ośrodka usytuowany jest 350 m od morza i graniczy z terenami leśnymi, na których przez wiele lat rozmieszczone były jednostki wojskowe, a do dziś pozostały fortyfikacje i umocnienia wykorzystywane do zajęć obozowych. Ośrodek składa się z 3 pawilonów hotelowych leżących na starannie zagospodarowanym, zadrzewionym, oświetlonym i ogrodzonym terenie. Do dyspozycji obozowiczów: jadalnia, kawiarnia z salką internetową, 2 sale dyskotekowe, biblioteka, 7 sal telewizyjnych, siłownia, tenis stołowy, boiska do siatkówki, koszykówki, piłki nożnej, 2 boiska do badmintona, ceglany kort tenisowy, odkryty basen kąpielowy o wymiarach 8 x 16 m., place zabaw, grille i miejsca na ogniska.

Zakwaterowanie:  w pokojach 3, 4 i 5 osobowych z łazienkami (umywalka, natrysk, WC).

Wyżywienie: wyżywienie 4 x dziennie (od kolacji w dniu przyjazdu do śniadania w dniu wyjazdu +suchy prowiant na drogę powrotną).

Program:

paintball: strategiczne zabawy strzeleckie z użyciem broni na żelowe kulki z kolorową farbą; zajęcia z różnymi scenariuszami (odbicie i transport VIP-ów, walka o zrzut z amunicją i apteczką, zdobywanie umocnień wroga, desant z plaży) realizowane będą przez małe zespoły nad wodą, w lesie, budynkach i fortyfikacjach; zajęcia snajperskie; szturmowanie obiektów; część zabaw realizowana będzie nocą; zajęcia paintballowe poprzedzi szkolenie z taktyki i strategii walki; każdy uczestnik dostaje na czas zajęć karabinek paintballowy (replika amerykańskiego karabinu maszynowego M-4 używanego podczas wojny w Wietnamie), mundur, rękawice, kask, maskę oraz kamizelkę ochronną; przez cały obóz uczestnik ma do dyspozycji 500 kul; istnieje możliwość dokupienia dodatkowych zajęć.
survival – nauka przetrwania w trudnych warunkach  i pokonywania przeszkód terenowych: budowa tratw, wiązanie węzłów, budowa obozowisk, rozpalanie ognia różnymi metodami i w różnych warunkach, budowa i nocleg w szałasach, biwaki w lesie i na plaży, pozyskiwanie i uzdatnianie wody do picia, pieczenie podpłomyków w ognisku, samodzielne przygotowywanie posiłków na biwakach, wykonywanie zadań w terenie zagrożonym atakiem chemicznym.
strzelectwo: strzelanie sytuacyjne z krótkiej broni strzeleckiej, strzelanie z elementami stresu, trening strzelecki z użyciem repliki pistoletu WALTER P99; istnieje możliwość dokupienia dodatkowych zajęć.
I pomoc: nauka podstawowych zagadnień dotyczących pierwszej pomocy przedmedycznej, konstruowanie noszy, transport rannego w trudnych warunkach terenowych oraz w wodzie płytkiej i głębokiej, symulacja akcji ratunkowej na wodzie, gra samarytańska sprawdzająca zdobytą przez uczestników wiedzę.
antyterroryzm: sposoby obezwładniania uzbrojonego napastnika – techniki oparte na systemach obronnych jednostek specjalnych, techniki antyterorystyczne, taktyka poruszania się w pomieszczeniach, sztuka walki „bez walki”, odbijanie zakładników, szturmowanie obiektów, konwojowanie osób, ochrona VIP-ów.
orientering: „czytanie mapy”, nauka posługiwania się busolą, „czytanie z gwiazd”, odnajdywanie północnego kierunku, wędrówki na orientację, nocne podchody, zaawansowane gry terenowe, sygnalizacja i komunikowanie się w terenie.
„Misja Specjalna”: dwudniowa terenowa gra strategiczna – podsumowanie obozu, wykorzystanie nabytych umiejętności survivalowych i taktycznych; połączenie gry paintballowej z bytowaniem w lesie (zwiad i rozpoznanie, techniki maskowania, dywersja na zapleczu wroga, sabotaż działań przeciwnika, bezszelestne poruszanie się, współpraca w plutonie, biwakowanie w lesie, odnajdywanie właściwej drogi, odszukiwanie wskazówek, zastawianie zasadzek).
zajęcia sprawnościowe: turnieje sportowe, zaprawy poranne, rozgrywki, musztra, zajęcia na siłowni, biegi sprawnościowe i zajęcia gimnastyczne na plaży.
plażowanie i kąpiele: strzeżone kąpielisko nad morzem i przy odkrytym basenie kąpielowym na terenie ośrodka.

Przez cały czas obozu uczestnicy będą wykonywać wszystkie zadania w kilkuosobowych plutonach rywalizujących ze sobą. Zwycięski pluton zostanie uhonorowany dyplomem i militarną nagrodą.

Wszyscy uczestnicy otrzymają chustę moro i blaszki identyfikacyjne.

Cel obozu: umożliwienie uczestnikom spróbowania swoich sił w paintballu w różnych warunkach terenowych: w lesie, na plaży, mokradłachi w bunkrach, rozwinięcie u młodych ludzi umiejętności radzenia sobie w aranżowanych – trudnych sytuacjach, ciężkich warunkach terenowych oraz doskonalenie technik przezwyciężania własnych słabości. Ponadto uczestnicy będą mogli poznać w formie zabawy podstawowe zasady technik antyterrorystycznych. Wszystko to odbywać się będzie z zachowaniem całkowitego bezpieczeństwa w lasach wydmowych, na plaży bałtyckiej i łąkach nad Jeziorem Resko. Obóz polecamy miłośnikom „mocnych wrażeń”, lubiących przygody, wysiłek fizyczny i rywalizację. Wskazana jest sprawność fizyczna, kondycja i fantazja.

Wymagany ekwipunek: legitymacja szkolna, mały plecak, śpiwór, karimat, ciepły sweter lub polar, dres sportowy, kurtka przeciwdeszczowa, odzież i buty do chodzenia po wodzie, lesie i mokradłach (niedrogie obuwie mogące ulec zniszczeniu), buty turystyczne, latarka z zapasem baterii, letnie nakrycie głowy, scyzoryk, okulary słoneczne, krem ochronny z filtrem UV, strój kąpielowy; mile widziane: odzież moro, buty wojskowe, busole, instrumenty muzyczne i aparaty fotograficzne.

Uwagi: Ze względu na warunki atmosferyczne i stan psychofizyczny uczestników program może ulec zmianie. Wszystkie zajęcia odbywać się będą z zastosowaniem wszelkich niezbędnych elementów zapewniających bezpieczeństwo (uprzęże asekuracyjne, kaski, kamizelki, maski ochronne, mundury, rękawice). Istnieje możliwość dokupienia dodatkowych zajęć paintballowych w cenie 25-35 zł (w zależności od realizowanych scenariuszy) oraz strzeleckich (WALTER P99)
 w cenie 20 zł. Dodatkowo od każdego uczestnika pierwszego dnia pobytu pobierzemy kaucję w wysokości 30 zł na pokrycie ewentualnych strat spowodowanych przez niego w sprzęcie lub w wyposażeniu ośrodka. Jeśli takich strat nie będzie – kaucję w całości oddamy w dniu wyjazdu.

Cena obejmuje: zakwaterowanie: 11 noclegów, wyżywienie: 4 x dziennie (od kolacji w dniu przyjazdu do śniadania w dniu wyjazdu + suchy prowiant na drogę powrotną), opiekę kadry pedagogicznej i instruktorskiej oraz opiekę medyczną, koszt realizacji programu (w tym zajęć specjalistycznych), nagrody i pamiątki, transport: autokarem turystycznym, dojazdy lokalne, ubezpieczenie NNW (5000 zł) Signal Iduna SA.
Kadra: ratownicy GOPR, WOPR, przewodnicy, leśnicy, oficerowie i podoficerowie Wojska Polskiego, trenerzy sztuk walk, instruktorzy poszczególnych form rekreacji i strzelectwa sportowego.

Cena nie obejmuje: przejazdu autokarem: +100 zł/os.

Lista przystanków autobusowych: Białystok, Bydgoszcz, Częstochowa, Gniezno, Katowice, Kielce, Kraków, Kutno, Leszno, Łódź, Opole, Piotrków Trybunalski, Płock, Poznań,  Sosnowiec, Toruń, Warszawa, Włocławek, Wrocław.Terminy wyjazdu
Cena za osobę.

* Podane ceny są cenami informacyjnymi aktualizowanymi co jakiś czas i nie stanowią oferty w sensie handlowym
 
Brak dostępnych ofert

Wydrukuj zaznaczone terminy « Powrót
 
 
 Code and design by new4mat.com  Organizator  |  Administrator  

STRONA GŁÓWNA | BIURO PODRÓŻY | AGENCI | DOKUMENTY | KONCESJE | GALERIA | WKRÓTCE | TAPETY | INFO | KONTAKT

 Wyszukiwanie ofert   Strefa dla agenta   Oferty dnia   Oferty First-time   Oferty Last-minute   Opisy krajów   Hotele - wczasy   Hotele - zwiedzanie   Ośrodki studenckie   Ośrodki młodzieżowe   Opisy wycieczek   Konferencje i szkolenia   Wycieczki objazdowe   Wycieczki szkolne   Zielone szkoły   Pielgrzymki   Bilety lotnicze   Plany lotnisk   Bilety autokarowe   Wynajem autokaru   Ubezpieczenia   Warunki ubezpieczenia   Warunki uczestnictwa   Przewodniki   Pogoda na WP   Informacje dla Polaków za granicą