Menu


 Najpopularniejsze

Wycieczki sezon zimowy samolot
Kuba Zobacz
Kenia Zobacz
Paryż, Francja Zobacz

Kraje i regiony
Chorwacja Zobacz
Egipt Zobacz
Polska Zobacz
Tunezja Zobacz
Włochy Zobacz

 Polecamy strony
 
PENSJONAT obóz konny
 
 
Informacje podstawowe:
Kraj/Region:Miejscowość:
PolskaPolesice
Opis oferty:

                                              Obóz Konny

Wakacje w siodle, czyż to nie brzmi interesująco? Symbioza między człowiekiem, a koniem trwa od pokoleń, ale warto odkrywać wciąż na nowo te niesamowite zwierzęta, potężne i silne, a zarazem tak wrażliwe i płochliwe. Oferujemy możliwość nauki jeździectwa od podstaw, aż po bardziej zaawansowane tajniki tej sztuki. Codzienne zajęcia z instruktorem, co najmniej 15h jazdy w trakcie obozu, wykłady o koniach i jeźdźcach. To wszystko pośród pięknych krajobrazów Jury Krakowsko-Częstochowskiej, jakby wymarzonych do wędrówek na końskim grzbiecie.

ZAKWATEROWANIE: W Podlesicach w samym centrum Jury Krakowsko-Częstochowskiej w pensjonatach: "Zajazd Jurajski", "Gościniec Jurajski" lub "Orle Gniazdo" w Hucisku - w pokojach 3-6 osobowych, w każdym ośrodku dostępny jest pełen węzeł sanitarny (wc, prysznic, umywalki). Na miejscu stołówka, świetlica i miejsca do rekreacji.

WYŻYWIENIE: 4 posiłki dziennie (śniadanie, obiad+podwieczorek, kolacja) przygotowywane w ośrodku. Pierwszy posiłek: obiad pierwszego dnia obozu, ostatni posiłek: obiad ostatniego dnia obozu. Suchy prowiant na drogę powrotną.

TRANSPORT: Autokar klasy turystycznej. Wyjazdy: Bydgoszcz (+110 PLN), Częstochowa (+40 PLN), Gdańsk (+130 PLN), Gorzów (+130 PLN), Katowice (+40 PLN), Kraków (+ 40 PLN), Leszno (+110 PLN), Łódź (+ 110 PLN), Olsztyn (+130 PLN), Opole (+90 PLN), Poznań (+110 PLN), Szczecin (+130 PLN), Toruń (+110 PLN), Warszawa (+120 PLN), Włocławek (+110 PLN), Wrocław (+110 PLN).

W PROGRAMIE: Obchodzenie się z koniem: czyszczenie, kiełznanie, siodłanie, czyli wszystko, co należy uczynić by konia eleganckiego i przygotowanego do jazdy wyprowadzić szczęśliwie ze stajni. Podstawy jazdy:dla początkujących jazda na lonży, nauka stępowania i kłusowania, czyli dwóch pierwszych rodzajów chodu konia, jazda w zastępie oraz łatwe ćwiczenia woltyżerskie dla oswojenia się z koniem. Elementy ujeżdżenia: jazda na padoku, wykonywanie zmian kierunku po zadanych torach, galop ze zmianami nogi, balans ciała, zrównoważenie pomocy. Historia jeździectwa:kilka słów o tym jak to "drzewiej" z końmi i ludźmi bywało, ciekawe historie o kawalerii i prapoczątkach jeździectw
a oraz jaką rolę odgrywają konie w innych kulturach. Rynsztunek konia:uwagi o sprzęcie używanym w jeździectwie, zarówno przez konia jak i jeźdźca, dobre i praktyczne rady co kupować, jak używać i jak przygotowywać się do jazdy. Rasy i psychika konia: czyli co każdy porządny koniarz wiedzieć powinien o tych potężnych, acz niezwykle wrażliwych zwierzętach. Właściwie podejście do konia i zrozumienie jego odruchów pozwala szybciej uzyskać harmo-nijność jazdy, a także uczynić ją bezpieczniejszą i przyjemniejszą. Jazda w terenie: to niezwykła przygoda dosiadać konia w tak urozmaiconym terenie, będziemy przemierzać specjalnie przeznaczone dla turystyki konnej szlaki, poznawać tajniki poruszania się w lesie i pośród pagórków. Uprzedzamy, że jazda w terenie przeznaczona będzie tylko dla osób, które posiądą odpowiedni stopień zaawansowania swoich umiejętności jeździeckich i zostaną dopuszczone do wyprawy przez instruktora.

Poza obcowaniem z końmi będzie także można zapoznać się z walorami turystycznymi okolicy i wziąć udział w innych przygotowanych przez nas atrakcjach i zabawach: Paintball: Paintball to zabawa specjalnymi karabinkami (markerami) zasilanymi dwutlenkiem węgla, z których strzela się pociskami wypełnionymi zmywalną i nieszkodliwą farbą. Strzelać można do celu, lub do siebie nawzajem. Każdy otrzymuje strój ochronny oraz specjalną maskę, której w trakcie gry nie wolno zdejmować. Gra może się toczyć według dziesiątków scenariuszy, które służą ćwiczeniu: maskowania w terenie, komunikacji niewerbalnej, a nade wszystko strategii i współpracy w grupie. Speleologia: jaskinie to wyjątkowo ciekawe formy krasowe, wydrążone przez wodę tunele prowadzące wgłąb skał mogą się ciągnąć od kilku metrów do wielu kilometrów, na szczęście my będziemy eksplorować tylko te mniejsze, pokonując ich ciasne zakamarki. Jaskinia Berkowa, Sucha czy Głęboka pozwolą oswoić się z ciemnym, wilgotnym wnętrzem poziomych korytarzy i pokonać własne lęki. Orienteering: to inaczej Imprezy na Orientację (InO). Uczestnicy przy pomocy mapy i kompasu muszą odnaleźć zaznaczone na mapie punkty kontrolne (PK). Odnalezienie punktu potwierdza się poprzez spisanie dwuliterowego kodu z PK na kartę startową. Imprezy na Orientację dzielą się na biegowe (w których najważniejszy jest czas przebycia trasy) oraz marszowe (w których najważniejsza jest precyzja przy odnajdowaniu punktów). Uczestnictwo w takich imprezach kształtuje wytrwałość i spostrzegawczość. Zajęcia integracyjne: to specjalnie dobrane zadania służące budowaniu zespołu - rzecz bardzo przydatna w pracy z grupą - służy integracji uczestników, uczy skutecznej komunikacji. Każdy obóz przeplatamy takimi zajęciami integracyjnymi, aby wszyscy zdążyli się poznać i dobrze poczuć w nowym środowisku. Dodatkowo zapewnia to wszystkim świetną zabawę. Budowanie tratw: nie trzeba być wielkim śmiałkiem, ani Robinsonem by przeprawić się przez akwen wodny, wystarczy dętka, kilka desek, sznurek i zbiorowa praca, a efekt zadziwi wszystkich. Zajęcia oczywiście pod okiem ratownika. Zwiedzanie ruin warowni: ponieważ teren Jury Krakowsko - Częstochowskiej ma niezaprzeczalne walory obronne, to od czasów Kazimierza Wielkiego umieszczano tu liczne warownie zwane "Orlimi gniazdami", gdyż położone były na niedostępnych skałach. Pozostałe po tych zamkach kamienne ruiny do dziś stanowią symbol Jury i mają swój niepowtarzalny urok. Zajęcia ogólnosportowe: gry zespołowe: piłka nożna, siatkówka, gry i zabawy towarzyskie, podchody i inne szaleństwa w terenie.

CENA OBEJMUJE: Pamiątkową koszulkę, śpiewnik, zakwaterowanie (12 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, bardzo aktywny program, opiekę kadry, instruktorów i lekarza obozowego, ubezpieczenie NNW (10 000 zł), VAT.

DOPŁATY ZA ZAJĘCIA: cetyfikowany kurs pierwszej pomocy BLS +150 PLN, rafting +150 PLN, unoszenie balonem +120 PLN, quady +80 PLN (od 18 lat), zajęcia wspinaczkowo-linowe +100 PLN.

UWAGI:
Co zabrać? Odpowiedni strój i obuwie do jazdy konnej, toczek, mały plecak na wycieczki, wygodne buty do wycieczek pieszych oraz obuwie sportowe (tenisówki, korkotrampki), gorsze spodnie i bluzę do zajęć terenowych, nieprzemakalną kurtkę, ciepły sweter lub polar, strój kąpielowy, krem z filtrem UV, letnie nakrycie głowy (chustka lub czapka), kompas, latarkę z zapasem baterii. Należy także wziąć legitymację szkolną oraz kartę (książeczkę) zdrowia oraz numer PESEL.Terminy wyjazdu
Cena za osobę.
Wiek uczestników: 11 -18 lat.
 
Brak dostępnych ofert

Wydrukuj zaznaczone terminy « Powrót
 
 
 Code and design by new4mat.com  Organizator  |  Administrator  

STRONA GŁÓWNA | BIURO PODRÓŻY | AGENCI | DOKUMENTY | KONCESJE | GALERIA | WKRÓTCE | TAPETY | INFO | KONTAKT

 Wyszukiwanie ofert   Strefa dla agenta   Oferty dnia   Oferty First-time   Oferty Last-minute   Opisy krajów   Hotele - wczasy   Hotele - zwiedzanie   Ośrodki studenckie   Ośrodki młodzieżowe   Opisy wycieczek   Konferencje i szkolenia   Wycieczki objazdowe   Wycieczki szkolne   Zielone szkoły   Pielgrzymki   Bilety lotnicze   Plany lotnisk   Bilety autokarowe   Wynajem autokaru   Ubezpieczenia   Warunki ubezpieczenia   Warunki uczestnictwa   Przewodniki   Pogoda na WP   Informacje dla Polaków za granicą