Menu


 Najpopularniejsze

Wczasy sezon letni dojazd własny
Chorwacja Zobacz
Chorwacja Zobacz
Chorwacja Zobacz

Kraje i regiony
Chorwacja Zobacz
Egipt Zobacz
Polska Zobacz
Tunezja Zobacz
Włochy Zobacz

 Polecamy strony
 
SCHRONISKO "ORZEŁ" kolonia/obóz młodzieżowy
 
 
Informacje podstawowe:
Kraj/Region:Miejscowość:
PolskaGóry Sowie
Opis oferty:

                                 Obóz Przygody w Górach Sowich

POŁOŻENIE: Góry Sowie to pasmo położone w Sudetach Środkowych. Zachwyca wszystkich swoim malowniczym położeniem oraz dużą liczbą szlaków turystycznych. Są to góry tajemnicze i nie do końca odkryte. Na tym terenie znajdowało się kiedyś wiele sztolni oraz poniemiecki kompleks podziemny Olbrzym. Są mekką poszukiwaczy przygód oraz skarbów. Można tu znaleźć wiele minerałów. W tak przyjaznym otoczeniu każdy miło spędzi czas i będzie mógł napawać się bujną zielenią lasów i łąk. 

ZAKWATEROWANIE: w klimatycznym schronisku Orzeł położonym nad miejscowością Rzeczka, w pokojach 2 - 6 osobowych. Pełny węzeł sanitarny dostępny na korytarzach. W budynku znajdują się świetlica oraz sale do zajęć. 

WYŻYWIENIE: 4 razy dziennie (śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja) oraz suchy prowiant na drogę powrotną.

TRANSPORT: Za dopłatą dojazd pociągami z większych miast Polski.

W PROGRAMIE: Zajęcia linowe: Uczestnicy będą m.in. budowali i pokonywali mosty linowe nad przepaściami, spróbują wychodzenia po drabince alpinistycznej, zjadą na linie, wysłuchają opowieści instruktorów o zasadach postępowania w górach, nauczą się podstawowych węzłów.Orienteering: Każdy będzie miał szansę poznać tajniki posługiwania się mapą i kompasem. Uczestnicy nauczą się rozpoznawać znaki topograficzne i terenowe, wyznaczać azymut, oceniać przebytą odległość. Na obozie rozegramy kilka różnego typu gier terenowych. Najodważniejsi będą mieli możliwość spróbowania swoich sił również w nocy!
Górskie wyprawy: Czyli wycieczki po Sudetach. Uczestnicy wejdą na Małą oraz Wielką Sowę. Na szczycie tej ostatniej znajduje się 25-metrowa, trzykondygnacyjna, kamienna wieża widokowa. W pogodny dzień, z zabudowanej galeryjki można napawać się prawdopodobnie najlepszą panoramą, od Śnieżki w Sudetach Zachodnich po Śnieżnik we Wschodnich. Oprócz tego uczestnicy wybiorą się na Sokolicę oraz na przełęcz Sokolą. Podziemny kompleks Rzeczka: Zwiedzanie trasy, która jest pozostałością po jednym z najbardziej tajemniczych przedsięwzięć górniczych i budowlanych, prowadzonych w czasie II wojny światowej przez III Rzeszę w Górach Sowich. W kompleksie można zwiedzić między innymi prawie wykończoną wartownię, w której zgromadzone zostały eksponaty i nieliczne dokumenty związane z wszystkimi kompleksami. Wycieczka do zamku Grodno: Znajdującego się w Zagórzu Śląskim. Zamek kryje w sobie muzeum z wystawą sztuki oblężniczej oraz salą tortur. Niewątpliwą atrakcją jest wieża, z której rozpościera się widok na okolicę. Gra strategiczna w Srebronogórskiej Twierdzy: Obozowicze wezmą udział w grze, która doprowadzi ich do rozwikłania pradawnej tajemnicy. Aby jednak było to możliwe będą musieli posiąśc ogromną wiedzę z szyfroligii, historii oraz znajomości przyrody.Wykrywacze metalu: Góry Sowie są mekką poszukiwaczy skarbów. Pełno tu tajemniczych lochów. Aby poznać tajemnice skarbów, obozowicze muszą nauczyć się posługiwania wykrywaczem metalu. Przekonają się, że to sprytne urządzenie jest w stanie wskazać czy np. nieznany obiekt zakopany pod ziemią jest ze złota czy z innego metalu! Zajęcia łucznicze: Obozowicze będą mogli poczuć się jak Indiana Jones próbując swoich sił strzelając z łuku. Zajęcia polegały będą na strzelaniu z łuków sportowych do tarczy. Zajęcia survivalowe: Na uczestników czekać będzie moc zadań, które pozwolą im nauczyć się radzenia sobie w trudnych i nietypowych sytuacjach. Będzie można poznać tajniki budowania schronień, przyrządzania posiłków traperskich, maskowania się, a nawet pokonywania podmokłych terenów. Meteorologia: W wolnych chwilach uczestnicy wezmą udział w mini pogadankach na temat przewidywania pogody. Na obozie będzie można dowiedzieć się co oznacza wschodni czy zachodni wiatr, spokojna praca mrówek i pająków, nisko latające jaskółki, czy czerwony wschód i zachód słońca. Obozowicze nauczą się odczytywać te i inne znaki oraz przepowiadać pogodę.Zajęcia z pierwszej pomocy: Dzieci wezmą udział w krótkim kursie postępowania w czasie wypadków. Nasz obozowy lekarz opowie im
jak zatamować krwotok, zabandażować rękę, czy nogę, i jak zachować się w przypadku omdlenia. Zajęcia integracyjne: Specjalność działu team buiding przenieśliśmy na obozy dla dzieci. Efekt jest nadzwyczajny. Uczestnicy dzięki zabawą integrują się, poznają, zdobywają do siebie zaufanie.Umiejętnie przeprowadzone podczas obozu zajęcia pozwalają zaowocować przyjaŹniom, które mają szansę przetrwać przez wiele lat. Zajęcia twórcze: Podczas niepogody uczestników obozu z pewnością nie dopadnie nuda. Przygotowaliśmy dla nich szereg zabaw pozwalających rozwijać twórcze myślenie oraz doskonalić warsztat artystyczny.

DOPŁATY ZA ZAJĘCIA: safari samochodami terenowymi + 100 PLN, wycieczka do Skalnego Miasta + 100 PLN.

CENA OBEJMUJE: Pamiątkową koszulkę, śpiewnik, zakwaterowanie w schronisku (9 noclegów), wyżywienie 4x dziennie, bardzo aktywny program, opiekę kadry i instruktorów, ubezpieczenie NNW (10.000 zł), opiekę lekarską (lekarz jest kadrą obozową).

POŁĄCZENIA KOLEJOWE: Bydgoszcz (+ 100 PLN), Gdańsk (+ 120 PLN), Katowice (+ 80 PLN), Kraków (+ 80 PLN), Olsztyn (+ 120 PLN), Opole (+ 80 PLN), Poznań (+ 80 PLN), Szczecin (+ 100 PLN), Toruń (+ 100 PLN), Warszawa (+ 100 PLN), Wrocław (+ 40 PLN), Łódź (+ 100 PLN).

UWAGI: Co zabrać?
Mały plecak na wycieczki, wygodne buty do wycieczek pieszych oraz obuwie sportowe (tenisówki, korkotrampki), gorsze spodnie i bluzę do zajęć terenowych, nieprzemakalną kurtkę, ciepły sweter lub polar, czapkę, szalik, rękawiczki (na wyjście w góry), strój kąpielowy, krem z filtrem UV, letnie nakrycie głowy (chustka lub czapka), kompas, latarkę z zapasem baterii. Należy także wziąć legitymację szkolną oraz kartę (książeczkę) zdrowia oraz numer PESEL, ważny paszport (na wycieczkę do Skalnego Miasta).Terminy wyjazdu
Cena za osobę.
Wiek uczestników:
Klub Urwisów 7 - 12 lat
Przygoda 13 - 18 lat
 
Brak dostępnych ofert

Wydrukuj zaznaczone terminy « Powrót
 
 
 Code and design by new4mat.com  Organizator  |  Administrator  

STRONA GŁÓWNA | BIURO PODRÓŻY | AGENCI | DOKUMENTY | KONCESJE | GALERIA | WKRÓTCE | TAPETY | INFO | KONTAKT

 Wyszukiwanie ofert   Strefa dla agenta   Oferty dnia   Oferty First-time   Oferty Last-minute   Opisy krajów   Hotele - wczasy   Hotele - zwiedzanie   Ośrodki studenckie   Ośrodki młodzieżowe   Opisy wycieczek   Konferencje i szkolenia   Wycieczki objazdowe   Wycieczki szkolne   Zielone szkoły   Pielgrzymki   Bilety lotnicze   Plany lotnisk   Bilety autokarowe   Wynajem autokaru   Ubezpieczenia   Warunki ubezpieczenia   Warunki uczestnictwa   Przewodniki   Pogoda na WP   Informacje dla Polaków za granicą