Menu


 Najpopularniejsze

Wczasy sezon letni dojazd własny
Chorwacja Zobacz
Chorwacja Zobacz
Chorwacja Zobacz

Kraje i regiony
Chorwacja Zobacz
Egipt Zobacz
Polska Zobacz
Tunezja Zobacz
Włochy Zobacz

 Polecamy strony
 
SYCYLIA - WYSPA NIEZWYKŁA 8 DNI
 
 
Informacje podstawowe:
Kraj/Region:Miejscowość:
Włochyobjazd
Opis oferty:Taormina i groźna Etna - Syrakuzy i cytrynowa Riwiera - Wulkaniczne wyspy Liparyjskie - Agrigento Dolina Świątyń - Katania i Palermo

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku przy stanowisku odpraw Rainbow Tours. Wylot samolotem czarterowym do Catanii. Zakwaterowanie w hotelu na pn-wsch wyspy (w okolicy Giardini Naxos, Taorminy, Fondachello itp.).
Dzień 2
Po śniadaniu przejazd na Etnę - największy czynny wulkan w Europie - wjazd na wysokość ok. 2000 m.n.p.m. Spacer po jednym ze starych kraterów oraz możliwość wjazdu specjalnym busem terenowym na wysokość 3000 m.n.p.m, w pobliże głównego krateru (dodatkowa opłata na miejscu, ok.55 EUR - wjazd jedynie przy znacznej liczbie chętnych). Przejazd do malowniczego kanionu rzeki Alcantara. Możliwość spaceru w głąb niezwykłego wąwozu wyrzeźbionego w czarnych bazaltowych skałach przez wartki nurt rzeki. Przejazd do zawieszonej na skałach Taorminy - najsłynniejszego kurortu na wyspie. Spacer po fascynującym starym mieście, wizyta w Teatrze Antycznym - najpiękniejszym starożytnym, greckim teatrze we Włoszech, skąd rozciąga się wspaniała panorama na Etnę i wybrzeże Morza Jońskiego. Powrót do hotelu, nocleg.
Dzień 3
Po śniadaniu wycieczka morska na Wyspy Eolskie/Liparyjskie (Vulcano, Lipari): rejs statkiem na malownicze wysepki pochodzenia wulkanicznego, kąpiele w błotach siarkowych, plażowanie na plaży pokrytej czarnym wulkanicznym piaskiem. Cena wycieczki ok. 40 EUR. Powrót do hotelu, nocleg.
Dzień 4
Po śniadaniu wycieczka do Syrakuz - w czasach starożytnych jednego z najpotężniejszych miast greckich. Zwiedzanie Parku Archeologicznego z największym na Sycylii teatrem, w którym do dziś wystawia się dramaty klasyków greckich, zwiedzanie kamieniołomów wraz ze słynną grotą „Ucho Dionizjusza”. Przejazd na starówkę położoną na wysepce Ortigia, gdzie znajduje się barokowa katedra zbudowana w dawnych murach świątyni greckiej.
Przejazd do Noto - stolicy baroku sycylijskiego. Spacer po niezwykłym miasteczku uznanym przez UNESCO za zabytek klasy światowej. Przejazd od Katanii, największego i najbardziej dynamicznie rozwijającego się miasta na wschodnim wybrzeżu. Oryginalny charakter Katania zawdzięcza użyciu do budowy domów i kościołów kamienia wulkanicznego, który ładnie kontrastuje z białymi dekoracjami. Zwiedzanie katedry św. Agaty. Powrót do hotelu, nocleg.
Dzień 5
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd przez środek wyspy w kierunku zachodniego wybrzeża. Po drodze zwiedzanie Villa del Casale (willi rzymskiej nieopodal Piazza Armerina) - jednego z najbardziej niezwykłych zabytków przyozdobionego przepięknymi mozaikami posadzkowymi.Przejazd do Agrigento i zwiedzanie Doliny Świątyń - wspaniale zachowanego zespołu świątyń greckich.Przejazd do hotelu w okolicy Mazara del Vallo, nocleg.
Dzień 6
Po śniadaniu wycieczka do najciekawszych miejsc w zachodniej Sycylii. W programie: Segesta - malowniczo położona wśród zielonych wzgórz dorycka świątynia i teatr grecki, w którym do dziś odbywają się przedstawienia. Erice - średniowieczne, kamienne miasteczko położone na szczycie góry z piękną panoramą na Wyspy Egadzkie. Przejazd trasą nadmorską wzdłuż bardzo ciekawego odcinka wybrzeża - płytkie wody laguny zdobią tradycyjne, zabytkowe wiatraki, które służą do wypompowywania wody morskiej i pozyskiwania soli. Przejazd przez Marsalę - dawne fenickie miasto, które sławę zawdzięcza produkowanym tu mocnym, deserowym winom o tej samej nazwie. Powrót do hotelu, nocleg.
Dzień 7
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, wyjazd do Palermo i zwiedzanie zaskakującej, pełnej kontrastów stolicy wyspy z Katedrą budowaną przez kilka stuleci. Przejazd od pobliskiego Monreale, zwiedzanie majestatycznej katedry z czasów normandzkich, którą zdobi w środku ponad 6000 m2 przepięknych, złotych mozaik. Przejazd do hotelu na pn-wsch wyspy. Nocleg.
Dzień 8
Przejazd na lotnisko, wylot samolotem czarterowym do Polski.

Zakwaterowanie:
Wszystkie noclegi w hotelach **/*** - razem 7 noclegów. Pokoje 2 i 3-osobowe z łazienkami i WC. Do dyspozycji gości z reguły bar i restauracja. Hotele położone w części pn-wsch. wyspy (4 noce na początku programu + 1 ostatni nocleg) i okolicach Mazara del Vallo (2 noclegi). Wyżywienie: śniadania kontynentalne (pieczywo, masło, dżem, kawa, mleko).

Dopłaty:
- pokój jednoosobowy +470 zł
- obiadokolacje +210 zł/os.

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych), przejazdy klimatyzowanym autokarem, wyżywienie: śniadania (7), opiekę polskiego pilota oraz ubezpieczenie TU Europa SA (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: opłat lotniskowych +250 zł/os., dodatkowych posiłków, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji +3%, miejscowych przewodników oraz innych wydatków osobistych.
Orientacyjny koszt biletów wstępu - ok. 165 EUR


MEGA RABATY ZA WCZESNĄ REZERWACJĘ


Terminy wyjazdu
Cena za osobę.

* Podane ceny są cenami informacyjnymi aktualizowanymi co jakiś czas i nie stanowią oferty w sensie handlowym
 
Brak dostępnych ofert

Wydrukuj zaznaczone terminy « Powrót
 
 
 Code and design by new4mat.com  Organizator  |  Administrator  

STRONA GŁÓWNA | BIURO PODRÓŻY | AGENCI | DOKUMENTY | KONCESJE | GALERIA | WKRÓTCE | TAPETY | INFO | KONTAKT

 Wyszukiwanie ofert   Strefa dla agenta   Oferty dnia   Oferty First-time   Oferty Last-minute   Opisy krajów   Hotele - wczasy   Hotele - zwiedzanie   Ośrodki studenckie   Ośrodki młodzieżowe   Opisy wycieczek   Konferencje i szkolenia   Wycieczki objazdowe   Wycieczki szkolne   Zielone szkoły   Pielgrzymki   Bilety lotnicze   Plany lotnisk   Bilety autokarowe   Wynajem autokaru   Ubezpieczenia   Warunki ubezpieczenia   Warunki uczestnictwa   Przewodniki   Pogoda na WP   Informacje dla Polaków za granicą