Menu


 Najpopularniejsze

Wycieczki sezon zimowy samolot
Kuba Zobacz
Kenia Zobacz
Paryż, Francja Zobacz

Kraje i regiony
Chorwacja Zobacz
Egipt Zobacz
Polska Zobacz
Tunezja Zobacz
Włochy Zobacz

 Polecamy strony
 
SARDYNIA I KORSYKA 8 DNI
 
 
Informacje podstawowe:
Kraj/Region:Miejscowość:
Włochyobjazd
Opis oferty:

Szmaragdowe Wybrzeże i korale - Antyczne Tharros i jaskinia Neptuna - Costa Smeralda-świat luksusu - Dzika kraina-Barbagia - Bastia i malownicze Corte - Ajaccio i kult Napoleona

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw na 2 godz. przed wylotem samolotu. Po przylocie do Olbii, spotkanie z pilotem i transfer do hotelu w okolicach miejscowości Tempio Pausania.
Dzień 2
Po śniadaniu przejazd do portu w Palau i przeprawa promowa na wyspę La Maddalena, która należy do archipelagu wysp o tej samej nazwie. Następnie udamy się na wyspę Caprera, gdzie znajduje się dom-muzeum Giuseppe Garibaldiego i gdzie jest pochowany bohater narodowy Włochów. Uroki wyspy La Magdalena poznamy w czasie objazdu panoramicznego, a miasta La Magdalena, nazywanego w XIX w. „piccola Parigi” w czasie krótkiego spaceru w centrum historycznym. Powrót do Palau. Po południu przejazd do Porto Cervo, stolicy Consorzio Costa Smeralda, założonego w latach sześćdziesiątych XX w. przez Aga Khana, które stało się miejscem wypoczynku księcia i jego bogatych przyjaciół. Zobaczymy tam wspaniałe wille, jachty przycumowane w porcie, ekskluzywne butiki oraz miejsce spotkań śmietanki towarzyskiej- słynną Piazzetta. Wieczorem powrót do hotelu, kolacja i nocleg.
Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Alghero. Po drodze obejrzymy kościół SS. Trinita di Saccargia, który jest wspaniałym przykładem architektury romańsko-pizańskiej, a w nim dwunastowieczne freski. Następnie zwiedzimy Alghero - słynące z wyrobów z korala i imponującej twierdzy-starówki, gdzie uwagę przyciągają przykłady architektury określanej mianem „ gotyku katalońskiego”. Po południu zapraszamy na rejs łodzią do malowniczej Grotta di Netttuno, utworzonej przez naturę w wapiennym klifie ponad 130 milionów lat temu. Powrót do Alghero. Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg.
Dzień 4
Po śniadaniu udamy się do górskiego, tajemniczego i dzikiego regionu Barbagia, znajdującego się w sercu Sardynii. Przejazd do Orgosolo, pięknie położonego miasta, określanego niegdyś jako „stolica bandytów”, a dzisiaj chętnie odwiedzanego przez turystów, słynącego z „murales”, które pojawiły się na ścianach tamtejszych domów w latach siedemdziesiątych XX w. Następnie w okolicach miasta Oliena zobaczymy niezwykle ciekawe źródło krasowe nazywane Su Gologone, a po południu zapraszamy na typowy obiad u sardyńskich pasterzy, który odbędzie się w plenerze. Kolejnym punktem naszego programu będzie wizyta w osadzie nuragijskiej Serra Orrios, jednej z największych i najlepiej zachowanych na wyspie. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 5
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przeprawa promowa z Santa Teresa di Gallura do Bonifacio na Korsyce. Bonifacio - jedno z najczęściej odwiedzanych przez turystów miast na Korsyce, pierwsza twierdza założona przez Republikę Genui na wyspie. Składa się z malowniczo położonej na wysokim klifie, otoczonego murami obronnymi starego miasta oraz z części portowej. Zapraszamy na spacer w centrum historycznym Ville Haute. Czas wolny. Następnie krótka wizyta w Porto Vecchio. Przejazd do hotelu w okolicach Bastii, kolacja, nocleg.
Dzień 6
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Bastii -niegdyś siedziby genueńskiego gubernatora oraz najważniejszego miasta na Korsyce. Spacer zaczniemy od Place St-Nicolas z pomnikiem Napoleona I , odwiedzimy dzielnice : Terra Nuova gdzie zobaczymy Pałac Gubernatora oraz katedrę i Terra Vecchia z przepięknym starym portem i kościołem pod wezwaniem Św. Jana Chrzciciela. Następnie udamy się do wspaniale położonego, otoczonego górami Corte - duchowej stolicy Korsyki. Przejazd przez przepiękną krajobrazowo przełęcz Vizzavona. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicach Ajaccio, zakwaterowanie , kolacja i nocleg.
Dzień 7
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Ajaccio- miasta rodzinnego Napoleona Bonaparte. Zwiedzając miasto poznamy historię Napoleona i jego rodziny. W programie:dom, w którym urodził się Napoleona, Place du Marechal Foch, gdzie znajduje się pomnik Napoleona, katedra, w której został ochrzczony i chciał być pochowany cesarz Francuzów. W drodze powrotnej do Bonifacio zatrzymamy się w słynącym z procesji „Catenacciu” Sartene, które zostało nazwane „najbardziej korsykańskim z korsykańskich miast”. Przyjazd do Bonifacio i przeprawa promowa do Santa Teresa di Gallura na Sardynii. Przyjazd do hotelu w okolicach Tempio Pausania, kolacja i nocleg.
Dzień 8
Rano wykwaterowanie z hotelu a następnie przejazd na lotnisko w Olbii, wylot samolotem czarterowym do Polski.

Zakwaterowanie:
Hotele **/*** położone z reguły poza zwiedzanymi miastami. Na miejscu w hotelu restauracja i bar. Pokoje 2-3 osobowe (przy czym 3-os to z reguły pokój 2-os z dostawką), wszystkie z łazienkami i WC, czasami z telefonem i TV. Nie we wszystkich hotelach klimatyzacja. Śniadania kontynentalne i obiadokolacje serwowane do stołu.

Dopłaty:
- pokój jednoosobowy +770 zł

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Olbii, przejazdy klimatyzowanym autokarem podczas, 7 rozpoczętych dób hotelowych w hotelach j.w., śniadania i obiadokolacje, przeprawę promową na Korsykę, program turystyczny jw., opiekę polskiego pilota podczas objazdu oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępu, rejsów statkiem do groty Neptuna i na La Maddalena, opłat za miejscowych przewodników, opłat lotniskowych +250 zł/os., ubezpieczenie od kosztów rezygnacji +3%, dodatkowych posiłków i napoi do kolacji oraz wydatków osobistych.
Orientacyjny koszt biletów wstępu, napiwków i usług przewodników lokalnych - ok. 150 EUR

MEGA RABATY ZA WCZESNĄ REZERWACJĘTerminy wyjazdu
Cena za osobę.

* Podane ceny są cenami informacyjnymi aktualizowanymi co jakiś czas i nie stanowią oferty w sensie handlowym
 
Brak dostępnych ofert

Wydrukuj zaznaczone terminy « Powrót
 
 
 Code and design by new4mat.com  Organizator  |  Administrator  

STRONA GŁÓWNA | BIURO PODRÓŻY | AGENCI | DOKUMENTY | KONCESJE | GALERIA | WKRÓTCE | TAPETY | INFO | KONTAKT

 Wyszukiwanie ofert   Strefa dla agenta   Oferty dnia   Oferty First-time   Oferty Last-minute   Opisy krajów   Hotele - wczasy   Hotele - zwiedzanie   Ośrodki studenckie   Ośrodki młodzieżowe   Opisy wycieczek   Konferencje i szkolenia   Wycieczki objazdowe   Wycieczki szkolne   Zielone szkoły   Pielgrzymki   Bilety lotnicze   Plany lotnisk   Bilety autokarowe   Wynajem autokaru   Ubezpieczenia   Warunki ubezpieczenia   Warunki uczestnictwa   Przewodniki   Pogoda na WP   Informacje dla Polaków za granicą