Menu


 Najpopularniejsze

Dla młodzieży sezon letni autokar
kategoria kolonia/obóz młodzieżowy Zobacz
Porticcio-Ruppione, Francja/Korsyka; kategoria *** Zobacz
Blanes/Costa Brava, Hiszpania Zobacz

Kraje i regiony
Chorwacja Zobacz
Egipt Zobacz
Polska Zobacz
Tunezja Zobacz
Włochy Zobacz

 Polecamy strony
 Opis Kraju - Francja

Najpopularniejsze wyszukiwania
1.7.15%Chorwacja Zobacz »
2.3.42%Egipt Zobacz »
3.3.39%Polska Zobacz »
4.3.15%Tunezja Zobacz »
5.2.22%Włochy Zobacz »

  Lista regionów
»  Francja  «
Korsyka  »


Zima Zobacz opis letni » 

zobacz oferty>>

Francja

Alpy Francuskie  - nieograniczone możliwości w masywie Mont Blanc


Francja

Francja

Francja

Tu każdy amator zimy znajdzie coś dla siebie. Są oferty dla narciarzy klasycznych i alpejskich, dla początkujących i zaawansowanych alpinistów. Nartostrady we Francji są bardzo dobrze utrzymane, a dzięki ich wysokiej lokalizacji gwarantowane są doskonałe warunki śniegowe.

Informacje dla narciarzy - kliknij poniższy obrazek, aby powiększyć

Przepisy wjazdowe: obywatele polscy mają prawo wjazdu i pobytu we Francji bez wizy przez okres nie przekraczający trzech miesięcy. Służby graniczne mogą zażądać udokumentowania celu i warunków pobytu - potwierdezniem może być rezerwacja hotelu lub udział w wycieczce turystycznej.
 
Przepisy celne: we Francji nie obowiązują restrykcje celne odbiegające od norm obowiązujących na obszarze Unii Europejskiej.
 
Waluta: euro. Wwóz i wywóz waluty krajowej bez ograniczeń.
Euroczeki: przyjmowane są bardzo rzadko.
 
Karty kredytowe: przyjmowane w wielu hotelach i sklepach.
 
Napiwki: w rachunki w restauracjach i barach wliczone jest 15% napiwku. Zwykle jednak zostawia się na stole kilka dodatkowych monet. Napiwki otrzymują również bileterzy, tragarze, boje hotelowi, pracownicy szatni i toalet, fryzjerzy i kosmetyczki. Taksówkarz oczekuje zwykle napiwku w wysokości 10-15%.
 
Prawo jazdy: wystarczy posiadać krajowe prawo jazdy. Warto jest mieć międzynarodową zieloną kartę, aby uniknąć nieprzyjemności przy ewentualnym wypadku.
Autostrady: płatne, cena od 10 centów za kilometr. Litr benzyny kosztuje ponad 0,90 E. Dozwolone szybkości: 50 km/h w terenie zabudowanym, 90 km/h w terenie niezabudowanym, 130 km/h na autostradach.
 
Opłata uzdrowiskowa: pobierana jest w niektórych miejscowościach, a jej wysokość ustala gmina.
 
Kuchnia i napoje: różnorodność i finezja francuskiej kuchni nie mają sobie równych. Warzywa, ser, masło i owoce we francuskich restauracjach są zawsze świeże. Powstaje mnóstwo kafeterii i barów szybkiej obsługi. Proste, delikatne posiłki, które rozsławiły Francję można znaleźć w bistrach i restauracjach. Prawie wszystkie restauracje oferują 2 rodzaje menu: à la carte (duży wybór potraw do każdego dania) - droższe, oraz le menu (dania dnia po ustalonych cenach). Wino należy do najbardziej lubianych napojów we Francji. W każdym regionie można znaleźć wiele jego gatunków. Jeśli wybór jest zbyt trudny zawsze można zdać się na wino proponowane przez kelnera, które zwykle jest dosyć smaczne i stosunkowo niedrogie.
 
Palenie papierosów: w restauracjach i barach są sale dla palących i niepalących. W budynkach użyteczności publicznej palenie jest zabronione.
 
Łóżka: francuskie łóżka podwójne mają zazwyczaj 140 cm szerokości.
 

Ostatnia aktualizacja powyższych informacji: sierpień 2003


Przyroda i środowisko
Francja wraz z 6 innymi krajami europejskimi podpisała konwencję alpejską, zobowiązując się tym samym do ochrony przyrody Alp i rezygnacji z otwierania nowych ośrodków narciarskich na obszarach chronionych oraz lodowcowych. Sygnatariusze zobowiązują się do ograniczenia ruchu kołowego i promowania ekologicznych środków transportu. We Francji wiele dyskutuje się w ostatnim czasie na temat transportu towarów koleją, co w efekcie mogłoby doprowadzić do ograniczenia ruchu samochodów ciężarowych przez tunel Mont Blanc.
Dziś zwraca się większą uwagę na dopasowanie architektury do otoczenia oraz tworzenie stref przeznaczonych wyłącznie dla ruchu pieszego, jak na przykład Avoriaz. 7 parków narodowych i 145 rezerwatów przyrody pozostaje pod zarządem Dyrekcji ds. Natury i Środowiska (DNP). Z inicjatywy Francji w ramach konwencji alpejskiej została stworzona Sieć Alpejskich Obszarów Chronionych, obejmująca obszary Alp niezależnie od granic państwowych i mająca na celu wprowadzenie w życie protokołu o "Ochronie przyrody i pielęgnacji krajobrazu".« Powrót


Francja - SPIS OFERT

Wczasy
1. APARTAMENTY + KARNET NARCIARSKI 
2. APARTAMENTY + KARNET NARCIARSKI 
3. CAMPING "ILES D`OR" 
4. HOTEL BAHIA 
5. HOTEL LA CEDRE (a) 
6. HOTEL LA CEDRE (dw) 
7. HOTEL LE PIED MOUTET (a) +
8. HOTEL LE PIED MOUTET (dw) +
9. REZYDENCJA COULEURS SOLEIL 
10. REZYDENCJA LES RESIDENCES -
11. VILLAGE DE CAMPAGNE 

Wypoczynek i zwiedzanie
1. FRANCJA 6+4  objazd + wypoczynek
2. SYLWESTER W PARYŻU 

Oferta dla młodzieży
1. CAMPING DE MEDITERRANEE 
2. REZYDENCJA CANNES BEACH 

Oferta dla studentów
1. CAMPING "ILES D`OR" 

Wycieczki objazdowe
1. ALPY I LAZUROWE WYBRZEŻE 10 DNI 
2. PARYŻ + DISNEYLAND (5 dni) 
3. PARYŻ - 6 DNI 
4. PARYŻ - RODZINNE PARKI ATRAKCJI 6 DNI 
5. PARYŻ - Wersal - Luwr 
6. PARYŻ 5 DNI 
7. PARYŻ I ZAMKI NAD LOARĄ 
8. PARYŻ, ZAMKI I MT. ST. MICHEL 8 DNI 
9. SYLWESTER NA POLACH ELIZEJSKICH 
10. SYLWESTER NA POLACH ELIZEJSKICH 5 DNI 
11. SYLWESTER W PARYŻU 
12. SYLWESTER W PARYŻU - 5 DNI 
13. SYLWESTER W PARYŻU - 5 DNI 
14. SYLWESTER W PARYŻU 6 DNI 
15. SYLWESTER W PARYŻU 6 DNI 
16. UPOJNY PARYŻ 4 dni 

Dla zakładów pracy - wycieczki objazdowe
1. FRANCUSKA RIWIERA - 7 dni 


 
 Code and design by new4mat.com  Organizator  |  Administrator  

STRONA GŁÓWNA | BIURO PODRÓŻY | AGENCI | DOKUMENTY | KONCESJE | GALERIA | WKRÓTCE | TAPETY | INFO | KONTAKT

 Wyszukiwanie ofert   Strefa dla agenta   Oferty dnia   Oferty First-time   Oferty Last-minute   Opisy krajów   Hotele - wczasy   Hotele - zwiedzanie   Ośrodki studenckie   Ośrodki młodzieżowe   Opisy wycieczek   Konferencje i szkolenia   Wycieczki objazdowe   Wycieczki szkolne   Zielone szkoły   Pielgrzymki   Bilety lotnicze   Plany lotnisk   Bilety autokarowe   Wynajem autokaru   Ubezpieczenia   Warunki ubezpieczenia   Warunki uczestnictwa   Przewodniki   Pogoda na WP   Informacje dla Polaków za granicą