Menu


 Najpopularniejsze

Wycieczki sezon letni samolot
Włochy Zobacz
Włochy Zobacz
Włochy Zobacz

Kraje i regiony
Chorwacja Zobacz
Egipt Zobacz
Polska Zobacz
Tunezja Zobacz
Włochy Zobacz

 Polecamy strony
 Opis Kraju - Izrael

Najpopularniejsze wyszukiwania
1.7.12%Chorwacja Zobacz »
2.3.42%Egipt Zobacz »
3.3.39%Polska Zobacz »
4.3.14%Tunezja Zobacz »
5.2.21%Włochy Zobacz »

  Lista regionów
»  Izrael  «


Lato Zobacz opis zimowy » 
Izrael do tej pory był kojarzony u nas bardzo różnie. Najczęściej jako centrum ciągłych konfliktów izraelsko-palestyńskich, a jeśli już jako destynacja turystyczna to głównie ta religijna, czyli związana głęboko z historią chrześcijaństwa. Tymczasem świat się zmienia, zmienia się też Izrael. Po starych konfliktach nie ma już śladu, a kraj zmienił się na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat w dynamiczne Państwo, mogące zaoferować niemal wszystkie atrakcje wymagającemu turyście z Europy. Mamy tętniący życiem Tel Awiw, nadmorską Netanię, słynne z doskonalych zabiegów Spa kurorty nad Morzem Martwym oraz mamy przede wszystkim Ejlat. Ten polożony nad Morzem Czerwonym nowoczesny kurort ma do zaoferowania znacznie więcej niż pobliski geograficznie (i klimatyczne) egipski Sharm El Sheikh i jardańska Akaba. Znajdziemy tu wspaniale hotele, piaszczyste plaże, szeroki wybór barów, restauracji, pubów, dyskotek, znajdziemy wypożyczalnie samochodów, sprzętu wodnego, rowerów, mamy nurkowanie, wielbłądy, jeep safari i tysiące innych atrakcji. Brak tu w kontaktach z turystami arabskiej nachalności, a otwarte, młode i nowoczesne społeczeństwo nie jest objęte praktycznie żadnymi ograniczeniami (typu brak alkoholu w niektórych restauracjach jak to ma miejsce w Egipcie). Ejlat to także idealne miejsce wyjściowe do wielu arcyciekawych wycieczek typu góra Mojżesz i Klasztor św. Katarzyny w Egipcie, Jordania i Petra, Jerozolima czy Morze Martwe.

Geografia: wyżynno-górzysty kraj, w którym można wyodrębnić cztery regiony: pas wybrzeża, centralny pas wzgórz, Dolinę Jordanu i pustynię Negew (zajmuje ponad 50% powierzchni kraju). Na północy znajdują się Wzgórza Golan. W północnej Galilei znajduje się najwyższy szczyt kraju - Hermon (2224 m n.p.m). Nawschodzie Izraela znajduje się rów tektoniczny, którym płynie rzeka Jordan i wpływa do Morza Martwego (zwierciadło położone jest 396 m p.p.m.-największa despresja Ziemi).

Klimat: w północono-zachodniej części panuje  klimat podzwrotnikowy kontynentalny, w południowej i wschodniej części zwrotnikowy suchy. Lato gorące i suche trwa od kwietnia do października. Temperatura w sierpniu waha się w przedziale 28 st.C -33 st.C. Zima, ciepła ale wilgotna trwa od listopada do marca. Temperatury w styczniu wynoszą 14-16 st.C (w Ejlacie 18-22 st.C), ale w wyższych regionachjest chlodniej.. klimat w Izraelu jest przyjazny turystom - o każdej porze roku umożliwia kąpiele morskie: od kwietnia do października w Morzu Śróddziemnym i Galilejskim a przez caly rok (w szególności zimą) w Morzu Martwym i Czerwonym.

Ustrój polityczny: Izrael jest republiką. Władza ustawodawcza należy do premiera, który stoi na czele rządu. Prezydent wybierany jest na 7-lenią kadencję bez możliwości ponownej elekcji, pełni glównie funkcje reprezentacyjne i formalne. Wladza ustawodawcza należy do jednoizbowego parlamentu-Knessetu, który składa się ze 120 członków, wybieranych na 4-letnią kadencję.

Religia: kolebka trzech największych religii monoteistycznych: chrześcijaństwa (2%), judaizmu (76%) i islanizmu (16%). Pozostałe religie stanowią ponad 5,5%.

Język: urzędowym jest hebrajski i arabski. W codziennym życiu jest również język angielski oraz inne języki europejskie.

Informacje praktyczne:
- waluta:
nowy szekel izraelski 1NIS=100 agorot. We wszystkich bankach i kantorach kursy są takie same. Nie ma ograniczenia przepływu pieniędzy. W sklepach zazwyczaj można płacić najbardziej znanymi walutami zagranicznymi, ale wówczas przeliczniki są niekorzystne.
- wiza: polscy obywatele nie potrzebują wiz. Muszą posiadać paszport ważny min. 6 miesięcy od chwili opuszczenia granic Izraela.
- godziny pracy: banki czynne od niedzieli do czwartku w godz. 8.30-13.00, poczta w godz. 8.00-12.30 i 15.30-18.00- codziennie prócz sobót i świąt.
- poczta: zwykłe listy docierają do Europy w przeciągu 5-9 dni, ekspresowe od 3-5 dni.
- czas: różnica czasu wynosi + 1 godzina
- elektryczność: 230V/ 50 HZ
- ryzyko chorób: nie ma zagrożenia zarażenia się chorobami zakźnymi. Należy jednak pamiętać o tym, że słońce jest bardzo intensywne i stosować wszelkie możliwe sposoby ochrony.
- telefony: z Polski 00972+numer kierunkowy miasta (bez zera) + numer abonenta, do Polski (prefiks)0048+ numer kierunkiowy miasta(bez zera)+numer kierunkowy abonenta.


« Powrót


Izrael - SPIS OFERT

Wczasy
1. HOTEL AGAMIM 
2. HOTEL DAN PANORAMA 
3. HOTEL GOLDEN TULIP +
4. HOTEL KING SALOMON +
5. HOTEL LAGOONA +
6. HOTEL MAGIC PALACE 
7. HOTEL ROYAL TULIP 

Wypoczynek i zwiedzanie
1. IZRAEL - NIE TYLKO DLA PIELGRZYMÓW objazd + wypoczynek
2. IZRAEL I JORDANIA objazd + wypoczynek


 
 Code and design by new4mat.com  Organizator  |  Administrator  

STRONA GŁÓWNA | BIURO PODRÓŻY | AGENCI | DOKUMENTY | KONCESJE | GALERIA | WKRÓTCE | TAPETY | INFO | KONTAKT

 Wyszukiwanie ofert   Strefa dla agenta   Oferty dnia   Oferty First-time   Oferty Last-minute   Opisy krajów   Hotele - wczasy   Hotele - zwiedzanie   Ośrodki studenckie   Ośrodki młodzieżowe   Opisy wycieczek   Konferencje i szkolenia   Wycieczki objazdowe   Wycieczki szkolne   Zielone szkoły   Pielgrzymki   Bilety lotnicze   Plany lotnisk   Bilety autokarowe   Wynajem autokaru   Ubezpieczenia   Warunki ubezpieczenia   Warunki uczestnictwa   Przewodniki   Pogoda na WP   Informacje dla Polaków za granicą