Menu


 Najpopularniejsze

Zwiedzanie i wypoczynek sezon letni samolot
Hiszpania Zobacz
Portugalia Zobacz
Kuba Zobacz

Kraje i regiony
Chorwacja Zobacz
Egipt Zobacz
Polska Zobacz
Tunezja Zobacz
Włochy Zobacz

 Polecamy strony
 Opis Kraju - Francja

Najpopularniejsze wyszukiwania
1.7.12%Chorwacja Zobacz »
2.3.42%Egipt Zobacz »
3.3.39%Polska Zobacz »
4.3.14%Tunezja Zobacz »
5.2.21%Włochy Zobacz »

  Lista regionów
»  Francja  «
Korsyka  »


Lato Zobacz opis zimowy » 

zobacz oferty>>

Francja

Korsyka - tajemnicza piękność

Francja

Francja

Francja

Francja

Francja

Francja

Francja

Kalliste - najpiękniejsza -
nazywali niegdyś greccy żeglarze tę malowniczą wyspę na Morzu Śródziemnym. Korsyka jest jedną z 3 największych wysp Morza Śródziemnego, leży w odległości ok. 170 km od francuskiego wybrzeża. Szczyty gór na Korsyce sięgają wysokości 2700 m n.p.m., a linia brzegowa ciągnie się na długości ponad tysiąca kilometrów. Tereny leśne i dzikie macchia zajmują prawie połowę wyspy.

Lazurowe Wybrzeże  ;  Langwedocja ;  Camargue - słoneczne południe Francji
Family
Specjalny program dla dzieci, życzliwa niemieckojęzyczna obsługa - wszystko, by dzieci wróciły zadowolone z wakacji. Rodziców zaś na pewno ucieszą znaczne zniżki dla ich pociech.
Flair
Jeśli szukają Państwo wyjątkowego stylu, mamy dla Was odpowiednie hotele. Ciekawa architektura, stylowe wnętrza wyposażone z zamiłowaniem do szczegółów oraz niezwykła atmosfera pozwolą Wam spędzić romantyczne chwile.

Przyroda i środowisko
Wybrzeże Morza Śródziemnego to prawdziwe wyzwanie dla francuskiego ruchu ochrony przyrody: w regionie tym skupiony jest przemysł, silnie rozwija się budownictwo, a nasilony ruch turystyczny jest dużym obciążeniem dla ekosystemu. Mimo to ekologia znajduje coraz więcej zwolenników, a od roku 1986 istnieją uregulowania prawne dotyczące ochrony wybrzeży Francji. Narodowe i międzynarodowe organizacje (np. WWF lub Conservatoire de l'Espace littoral et des Rivages lacustres), angażują się w działania na rzecz ochrony środowiska. Państwowy Urząd ds. Ochrony Wybrzeża wykupuje wymagające największej troski strefy wybrzeża. W 2002 roku 77 plaż oraz 18 przystani Lazurowego Wybrzeża zostało wyróżnionych Błękitną Flagą. Niezwykłą przygodę na łonie natury gwarantuje nam pierwotny krajobraz rzeczny w dolinie Var, w głębi kraju za Niceą. Park narodowy Mercantour - górski region oddalony tylko o kilka kilometrów od wybrzeża, jest bogaty w bagna, sadzawki, odnogi rzeczne i pełni funkcję rezerwuaru wody pitnej dla Lazurowego Wybrzeża. Żółw lądowy występujący we Francji był gatunkiem zagrożonym całkowitym wyginięciem, obecnie jest symbolem świata zwierząt na Lazurowym Wybrzeżu.

Apartamenty i domy wakacyjne - drobne niedogodności, z którymi trzeba się liczyć
Wyposażenie kwater odpowiada francuskiemu stylowi życia. W sypialniach znajdują się często francuskie łóżka podwójne (o szerokości ok. 140 cm). Kuchnie lub aneksy kuchenne wyposażone są w kuchenkę i lodówkę. W części kwater zamrażarki i ekspres do kawy. We wszystkich domach ogrzewanie. Prawie wszystkie domki znajdują się na terenie ogrodów lub działek, często bez ogrodzenia. Najważniejsze jest, aby zaakceptować drobne niedociągnięcia kraju, w którym się wypoczywa. Jeśli np. żarówka nie ma klosza, to przecież i tak spełnia ona swoje zadanie. Również we Francji zdarzają się drobne potknięcia, na które trzeba przymknąć oko.

Depayser to francuskie określenie na relaks poza domem. Tu człowiek może odnaleźć siebie samego. Od Saint Tropez zaczyna się ciąg plaż kojarzony z Lazurowym Wybrzeżem. Z nazwą tą kojarzy się urokliwy krajobraz, słońce, morze, bujna roślinność, beztroski styl życia. Lazurowe Wybrzeże ma niezwykle urozmaiconą linię brzegową: brzeg skalisty lub z długimi, piaszczystymi lub żwirowymi plażami, samotne zatoki i mnóstwo miejscowości wypoczynkowych: od idyllicznych wiosek aż po luksusowe kurorty.

Langwedocja-Roussillon
Historyczna kraina pomiędzy deltą Rodanu a Pirenejami, na zachód od Prowansji, dopiero od niedawna zdobywa uznanie jako region turystyczny. Wzdłuż wspaniałych, piaszczystych plaż, na długim, w większości płaskim wybrzeżu stoją nowoczesne rezydencje wypoczynkowe, wybudowane w różnorodnych stylach architektonicznych. Historyczne miasta w głębi kraju (Montpellier, Perpignan i Narbonne) kontrastują z nowoczesnym wybrzeżem.
Rezydent TUI W Langwedocji-Roussillon mogą się Państwo w razie potrzeby zwrócić do niemieckojęzycznego rezydenta.

Camargue
Dolina Rodanu jest jednym z najbardziej znaczących terenów podmokłych w Europie. Niezliczone cieki wodne przepływają przez podlegający ciągłym zmianom obszar, który tworzą słone stepy, jeziora i wydmy. Rezerwat przyrody Camargue obejmuje obszar na południe od Arles, pomiędzy dwoma ramionami Rodanu a morzem. Są one celem wędrówek ponad 300 gatunków ptaków oraz miejscem wylęgu bardzo rzadkich gatunków, np. flamingów.« Powrót


Francja - SPIS OFERT

Wczasy
1. APARTAMENTY + KARNET NARCIARSKI 
2. APARTAMENTY + KARNET NARCIARSKI 
3. CAMPING "ILES D`OR" 
4. HOTEL BAHIA 
5. HOTEL LA CEDRE (a) 
6. HOTEL LA CEDRE (dw) 
7. HOTEL LE PIED MOUTET (a) +
8. HOTEL LE PIED MOUTET (dw) +
9. REZYDENCJA COULEURS SOLEIL 
10. REZYDENCJA LES RESIDENCES -
11. VILLAGE DE CAMPAGNE 

Wypoczynek i zwiedzanie
1. FRANCJA 6+4  objazd + wypoczynek
2. SYLWESTER W PARYŻU 

Oferta dla młodzieży
1. CAMPING DE MEDITERRANEE 
2. REZYDENCJA CANNES BEACH 

Oferta dla studentów
1. CAMPING "ILES D`OR" 

Wycieczki objazdowe
1. ALPY I LAZUROWE WYBRZEŻE 10 DNI 
2. PARYŻ + DISNEYLAND (5 dni) 
3. PARYŻ - 6 DNI 
4. PARYŻ - RODZINNE PARKI ATRAKCJI 6 DNI 
5. PARYŻ - Wersal - Luwr 
6. PARYŻ 5 DNI 
7. PARYŻ I ZAMKI NAD LOARĄ 
8. PARYŻ, ZAMKI I MT. ST. MICHEL 8 DNI 
9. SYLWESTER NA POLACH ELIZEJSKICH 
10. SYLWESTER NA POLACH ELIZEJSKICH 5 DNI 
11. SYLWESTER W PARYŻU 
12. SYLWESTER W PARYŻU - 5 DNI 
13. SYLWESTER W PARYŻU - 5 DNI 
14. SYLWESTER W PARYŻU 6 DNI 
15. SYLWESTER W PARYŻU 6 DNI 
16. UPOJNY PARYŻ 4 dni 

Dla zakładów pracy - wycieczki objazdowe
1. FRANCUSKA RIWIERA - 7 dni 


 
 Code and design by new4mat.com  Organizator  |  Administrator  

STRONA GŁÓWNA | BIURO PODRÓŻY | AGENCI | DOKUMENTY | KONCESJE | GALERIA | WKRÓTCE | TAPETY | INFO | KONTAKT

 Wyszukiwanie ofert   Strefa dla agenta   Oferty dnia   Oferty First-time   Oferty Last-minute   Opisy krajów   Hotele - wczasy   Hotele - zwiedzanie   Ośrodki studenckie   Ośrodki młodzieżowe   Opisy wycieczek   Konferencje i szkolenia   Wycieczki objazdowe   Wycieczki szkolne   Zielone szkoły   Pielgrzymki   Bilety lotnicze   Plany lotnisk   Bilety autokarowe   Wynajem autokaru   Ubezpieczenia   Warunki ubezpieczenia   Warunki uczestnictwa   Przewodniki   Pogoda na WP   Informacje dla Polaków za granicą