Menu


 Najpopularniejsze

Wczasy sezon letni samolot
Złote Piaski, Bułgaria Zobacz
Grecja/Kreta Zobacz
Tunezja Zobacz

Kraje i regiony
Chorwacja Zobacz
Egipt Zobacz
Polska Zobacz
Tunezja Zobacz
Włochy Zobacz

 Polecamy strony
 Opis Kraju - Dania

Najpopularniejsze wyszukiwania
1.7.13%Chorwacja Zobacz »
2.3.42%Egipt Zobacz »
3.3.39%Polska Zobacz »
4.3.14%Tunezja Zobacz »
5.2.21%Włochy Zobacz »

  Lista regionów
»  Dania  «


Lato Zobacz opis zimowy » 

Dania

Dania

Dania

Królestwo Danii - państwo w północnej części kontynentu europejskiego, na Półwyspie Jutlandzkim, pomiędzy Morzem Bałtyckim i Morzem Północnym. W skład Danii wchodzi ponadto 405 wysp na obszarze Cieśnin Duńskich (w tym 82 zamieszkane). Największe i najważniejsze wyspy to Zelandia (na której znajduje się stolica kraju, Kopenhaga), Fionia , Amager, Lolland oraz Bornholm.

Oficjalnym językiem Królestwa Danii jest język duński, który występuje w wielu regionalnych dialektach. Języki mniejszości to turecki oraz niemiecki. Na terytoriach zależnych Danii używane są też języki farerski i grenlandzki. Najpowszechniej znanymi językami obcymi są angielski i niemiecki.

Bornholm jest czwartą co do wielkości wyspą Danii. Wyspa ma kształt równoległoboku, którego najdłuższa odległość między północnym i południowym rogiem wynosi 40 km. Wyspa, której podłoże stanowi skała granitowa, położona jest na Bałtyku w odległości w linii prostej 40 km od Szwecji, ok. 145 km od Kopenhaga i ok. 85 km od Polski (Kołobrzeg).
Kąpiele słoneczne i morskie możliwe są na wielu mniejszch i wiekszych plażach i kąpieliskach, z których największą i najlepszą jest ciąg piaszczystej, czyściutkiej plaży od Balka do Duodde, uważanej za najlepszą plażę nad Bałtykiem. Znajdujący się tam piasek jest tak drobny, że w dawnych czasach używano go w zegarach-klepsydrach, a samo wejście do wody jest bardzo łagodne i przyjazne dzieciom.

Zelandia - największa i najgęściej zaludniona wyspa Danii. Znajduje się tu stolica Danii - Kopenhaga.  W północnej Zelandii jest wiele potężnych zamków i zabytkowych miast, do których można dojechać nawet w ciągu godziny. Łatwo dostępne są również długie piaszczyste plaże.

Kopenhaga jest najbardziej dynamiczną stolicą Skandynawii. Stanowiąc główny ośrodek życia politycznego, gospodarczego i kulturalnego kraju. Jest to miasto o charakterystycznej niskiej zabudowie, przyjemne do zwiedzania ze względu na to, że większość ulic wyłączona jest z ruchu drogowego. Najbardziej popularnym w Kopenhadze środkiem transportu jest rower, w związku z czym sieć tras rowerowych jest dobrze rozbudowana.« Powrót


Dania - SPIS OFERT

Dla zakładów pracy - wycieczki objazdowe
1. DANIA-NIEMCY - 3 dni 


 
 Code and design by new4mat.com  Organizator  |  Administrator  

STRONA GŁÓWNA | BIURO PODRÓŻY | AGENCI | DOKUMENTY | KONCESJE | GALERIA | WKRÓTCE | TAPETY | INFO | KONTAKT

 Wyszukiwanie ofert   Strefa dla agenta   Oferty dnia   Oferty First-time   Oferty Last-minute   Opisy krajów   Hotele - wczasy   Hotele - zwiedzanie   Ośrodki studenckie   Ośrodki młodzieżowe   Opisy wycieczek   Konferencje i szkolenia   Wycieczki objazdowe   Wycieczki szkolne   Zielone szkoły   Pielgrzymki   Bilety lotnicze   Plany lotnisk   Bilety autokarowe   Wynajem autokaru   Ubezpieczenia   Warunki ubezpieczenia   Warunki uczestnictwa   Przewodniki   Pogoda na WP   Informacje dla Polaków za granicą