Menu


 Najpopularniejsze

Zwiedzanie i wypoczynek sezon letni dojazd własny
Chorwacja Zobacz
Chorwacja; Pomiędzy 9.08.10 i 18.08.10 Zobacz
Chorwacja; Pomiędzy 1.07.10 i 15.07.10 Zobacz

Kraje i regiony
Chorwacja Zobacz
Egipt Zobacz
Polska Zobacz
Tunezja Zobacz
Włochy Zobacz

 Polecamy strony
 Opis Kraju - Austria

Najpopularniejsze wyszukiwania
1.7.12%Chorwacja Zobacz »
2.3.42%Egipt Zobacz »
3.3.39%Polska Zobacz »
4.3.14%Tunezja Zobacz »
5.2.21%Włochy Zobacz »

  Lista regionów
»  Austria  «


Lato Zobacz opis zimowy » 

 

Austria
leży w Europie środkowej. Graniczy od zachodu ze Szwajcarią  i Liechtensteinem, Włochami i Słowenia od południa, Węgrami i Słowacją od wschodu i Niemcami oraz Czechami od północy.

Powierzchnia Austrii jest górzysta; ok. 60% pow. zajmują Alpy Wsch., ciągnące się równoleżnikowo przez środkową i południową część Austrii

Austria jest krajem o bogatej kulturze. Przede wszystkim od II poł. XVIII wieku i przez cały XIX wiek jej stolica - Wiedeń stanowiła centrum kulturalne Europy. Hojny mecenat Habsburgów przyciągał nad Dunaj kompozytorów tej miary, co Beethoven, Brahms, Gluck, Haydn, Mahler, Mozart, Schubert, Schönberg i Straussowie. Wiedeń pod rządami Habsburgów stał się nowoczesną metropolią. Jego rozbudowa oraz wiele zabytków, również z tego okresu sprawiły, że stał się on wspaniałym "miastem - muzeum".

W Austrii można odwiedzić wiele dzieł architektury kilku epok: najbardziej reprezentatywną budowlę gotycką - katedrę św. Stefana, fantastyczne budynki niedawno zmarłego Friedensreicha Hundertwassera (pochodzące z epoki neoabsolutyzmu), barokowy gmach Biblioteki Narodowej w Wiedniu, rokokowy z cechami klasycystycznymi pałac Schönbrunn, a także barokowe stare miasto w Salzburgu.

Kuchnia austriacka przypomina kuchnię niemiecką. Sznycel cielęcy lub wieprzowy jest sztandarową potrawą mięsną. Spożywa się również dużo cielęciny (Kalbsfleich) i wieprzowiny (Schweinefleich) oraz kiełbaski (Wurst). Frittatensuppe jest popularną zupą z kawałkami naleśnika. Spożywa się znaczne ilości produktów mlecznych np. twarde sery (Käse). Austriacy lubią także w kapuście kiszonej. Do najpopularniejszych deserów Austrii należy wiedeński torcik Sachera, Linzer Torte oraz Apfelstrudel.

Austriacy, podobnie jak ich niemieccy i czescy sąsiedzi, są piwoszami. Z lokalnych gatunków piwa do najlepszych zalicza się Zipfera, Stiegla i Gössera. W Austrii produkuje się, a także spożywa, stosunkowo dużo wina (np. Klosterneuburger, Gumpoldskirchen czy młody Heurigen spod Wiednia). Stolica kraju słynie jako miasto kawy i mieszkańcy miasta oraz turyści chętnie wpadają na małą czarną i ciastko do licznych tu kawiarni.

Wiedeń jest stolicą Austrii, jej największym miastem oraz kulturalnym i politycznym centrum kraju. Położony jest nad Dunajem, na krańcu Lasu Wiedeńskiego.

Wiedeń to europejskie centrum kulturalno-historyczne, z licznymi zabytkami, jak np.: Muzeum Leopolda, Muzeum sztuki nowoczesnej Fundacja Ludwiga czy Muzeum Historii Sztuki.

Wiedeńskie festiwale muzyczne są okazją do zapoznania się z twórczością kompozytorów współczesnych jak i dźwiękami z dawnych epok.

Już od połowy listopada w Wiedniu daje się odczuć nastrój nadchodzących świąt Bożego Narodzenia: podczas festiwalu Czar Adwentu plac przed Ratuszem zmienia się w bajkowy świat z 140 świątecznie udekorowanymi i oświetlonymi budkami i atrakcjami dla dzieci. Podczas nocy sylwestrowej gwarantujewspaniałą atmosferę i doskonałą zabawę na Wiedeńskiej Starówce: jest to największa impreza sylwestrowa pod gołym niebem w Europie: muzyka na żywo zamienia ulice i place w parkiet do tańca pod gwiazdami.

Turyści, którzy przybywają do Ziemi Salzburskiej (Salzburger Land), są zauroczeni i nie mogą wyjść z podziwu, przyglądając się malowniczym krajobrazom. Na miłośników zabytków i niepowtarzalnej atmosfery starych miast czeka, położony pośród wzgórz i szczytów, Salzburg - stolica prowincji ustępująca popularnością jedynie Wiedniowi. Na wschodzie, pośród bajkowej scenerii lasów i jezior, rozpościera się Salz-kammergut, tłumnie odwiedzany przez amatorów pieszych wędrówek. Na południu, nad wioskami narciarskimi, kurortami i wodospadami, rozpościerają się potężne łańcuchy górskie. W obrębie kraju związkowego leży także ogromna część Parku Narodowego Wysokich Taurów (Hohe Tauern).

Salzburg, miasto w północno-zachodniej Austrii, stolica kraju związkowego Salzburg. Położone w pobliżu granicy z Niemcami w Alpach, nad rzeką Salzach, na wysokości 425 m n. p. m.

Salzburg jest ważnym centrum turystycznym oraz centrum sportów zimowych; należy do jednego z najczęściej odwiedzanych przez turystów miejscowości w Austrii. Stare miasto Salzburga o dużych walorach historycznych zostało wpisane w roku 1996 na Listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Na terenie Karyntii znajduje się wyjątkowo piękny obszar, a mianowicie Park Narodowy Hohe Tauern. Karyntia słynie przede wszystkim ze swych licznych jezior, w sumie jest ich tu 1270, a przy prawie 1OO znajdują się kąpieliska i wypożyczalnie sprzętu wodnego. Najsłynniejsze jest Worther See, którego wody odgrzewane są tutejszymi cieplicami. Wiele jezior ma wręcz idealne warunki do wędkowania, biura informacji turystycznej udzielają informacji na temat zezwoleń (które mogą być drogie) i przepisów dotyczących sezonów wędkarskich. Ze względu na możliwość uprawiania sportów wodnych, głównym sezonem w Karyntii (która uważa samą siebie za najbardziej słoneczny region Austrii) jest pora letnia.


« Powrót


Austria - SPIS OFERT

Wczasy
1. APARTAMENTY TRUSKALLER (a) -
2. APARTAMENTY UNTERBERGER (a) 
3. APARTAMETY ZENTRAL (a) -
4. APARTEMENTY "RIEPEL AM SEE" 
5. AUSTROTEL INNSBRUCK 
6. Best Western Hotel Neue Post 
7. DOMY ALMDORF GRASSLER +
8. HOTEL ALPINPARK 
9. HOTEL ALTPRADL 
10. HOTEL BODNER 
11. HOTEL BON ALPINA-IGLS -
12. Hotel Burgstaller 
13. HOTEL CENTRAL 
14. HOTEL CHARLOTTE 
15. HOTEL CHRISTOPH (a) 
16. HOTEL CHRISTOPH (dw) 
17. HOTEL CORDIAL GOLF & WELLNESS 
18. HOTEL CORDIAL RODZINNY I SPORTOWY 
19. HOTEL CORDIAL SANOTEL 
20. HOTEL DORFLWIRT 
21. HOTEL FARBERWIRT 
22. HOTEL FUGENERHOF 
23. HOTEL FUSCH (a) 
24. HOTEL GARBERWIRT 
25. HOTEL GARNI OBERREITER 
26. HOTEL GASTHOF DOLLINGER 
27. HOTEL GOLDENE KRONE 
28. HOTEL GRAUER BÄR 
29. HOTEL INNSBRUCK 
30. HOTEL LUKASHANSL 
31. HOTEL LUKASMAYR 
32. HOTEL MOZART 
33. HOTEL OLIMPIA (a) 
34. HOTEL OSWALD (a) 
35. HOTEL PACHER 
36. HOTEL POST (a) 
37. HOTEL POST (DW) 
38. HOTEL POST (dw) 
39. HOTEL POST ( A) 
40. HOTEL SCHONACHHOF 
41. HOTEL SCHWARZER ADLER 
42. HOTEL SONNSCHEIN 
43. HOTEL STANDLHOF (a) 
44. HOTEL TIPOTSCH (a) +
45. HOTEL TRATTNIG 
46. HOTEL ZACH  
47. HOTEL ZUR POST 
48. NARCIARSKI SYLWESTER W AUSTRII /
49. PENSJONAT BöHMERWALD 
50. PENSJONAT HUBERTUS (a) 
51. PENSJONAT JULIA 
52. PENSJONATY I GASTHOFY W EUROPA SPORTREGION (a) /
53. SPORTHOTEL PENZ 
54. Sylwester / APARTAMENTY UNTERBERGER (a) 
55. Sylwester / GASTHOF POST (a) 
56. Sylwester / LANDGASTHOF ST. LEONHARD (a) 
57. Sylwester / PENSJONAT GASSNER (a) 
58. Sylwester / PENSJONAT PINZGAUERHOF (a) 
59. WIOSKA URLOPOWA NATURERLEBNISDORF ROSENTAL +

Oferta dla młodzieży
1. GASTHOF KRAMER (12-18 lat) obóz narciarski
2. GASTHOF KRAMER (12-18 lat) obóz snowboardowy
3. HOTEL FARBERWIRT *** (12-19lat) obóz snowboardowy
4. HOTEL FARBERWIRT *** (12-19lat) obóz narciarski
5. HOTEL MOLLTALERHOF *** obóz narciarski
6. HOTEL MOLLTALERHOF *** obóz snowboardowy

Wycieczki objazdowe
1. CESARSKI SYLWESTER - WIEDEŃ 6 DNI 
2. CESARSKI WIEDEŃ I DOLINA WACHAU 5 DNI 
3. NAD BRZEGIEM DUNAJU (4 dni) 
4. SYLWESTER W WIEDNIU - 5 DNI 
5. SYLWESTER W WIEDNIU 4 DNI - Hotel Oekotel 
6. WIEDEŃ - SYLWESTER EXPRESS 
7. WIEDEŃ I BUDAPESZT - PERŁY DUNAJU 

Dla zakładów pracy - wycieczki objazdowe
1. WIEDEŃ - 3 dni 


 
 Code and design by new4mat.com  Organizator  |  Administrator  

STRONA GŁÓWNA | BIURO PODRÓŻY | AGENCI | DOKUMENTY | KONCESJE | GALERIA | WKRÓTCE | TAPETY | INFO | KONTAKT

 Wyszukiwanie ofert   Strefa dla agenta   Oferty dnia   Oferty First-time   Oferty Last-minute   Opisy krajów   Hotele - wczasy   Hotele - zwiedzanie   Ośrodki studenckie   Ośrodki młodzieżowe   Opisy wycieczek   Konferencje i szkolenia   Wycieczki objazdowe   Wycieczki szkolne   Zielone szkoły   Pielgrzymki   Bilety lotnicze   Plany lotnisk   Bilety autokarowe   Wynajem autokaru   Ubezpieczenia   Warunki ubezpieczenia   Warunki uczestnictwa   Przewodniki   Pogoda na WP   Informacje dla Polaków za granicą