Menu


 Najpopularniejsze

Dla studentów sezon letni autokar
Leptokaria, Grecja; kategoria obóz studencki Zobacz
Grecja Zobacz
Kraljevica, Chorwacja; kategoria obóz studencki Zobacz

Kraje i regiony
Chorwacja Zobacz
Egipt Zobacz
Polska Zobacz
Tunezja Zobacz
Włochy Zobacz

 Polecamy strony
 Opis Kraju - Chorwacja - Dalmacja

Najpopularniejsze wyszukiwania
1.7.26%Chorwacja Zobacz »
2.3.44%Egipt Zobacz »
3.3.41%Polska Zobacz »
4.3.16%Tunezja Zobacz »
5.2.26%Włochy Zobacz »

  Lista regionów
Chorwacja    
Ciekawostki  »
»  Dalmacja  «
Dalmacja Północna  »
Dalmacja Południowa  »
Dalmacja Środkowa  »
Istria  »
Kvarner  »
Parki Narodowe  »
Sport i Rekreacja  »
Wycieczki fakultatywne  »
Zobacz jak dojechać  »


Lato Zobacz opis zimowy » 

Dalmacja:
kraina rozciągająca się od Zadaru po Dubrownik. Stanowi większość wybrzeża chorwackiego, z dość dobrze rozwiniętą bazą turystyczną i ciepłym klimatem od lat przyciągająca rzesze turystów. Dalmacja jest tym, co najczęściej kojarzy się z Chorwacją - to ciepły, śródziemnomorski klimat, południowe miasteczka i czyste morze. Jest przy tym ciągle dość dzika i egzotyczna. Mieszkańcy Dalmacji różnią się od Chorwatów z północy. W Dalmacji najważniejsza jest dobra zabawa, radość życia. Nawet mieszkańcy innych regionów Chorwacji, którzy też cenią sobie te wartości, zauważają wyjątkową spontaniczność u mieszkańców Dalmacji. Ciężko z drugiej strony się dziwić - dobry klimat, piękne widoki, bogate tradycje kultury śródziemnomorskiej sprzyjają takiemu zachowaniu.

Dalmacja aż kipi z dostatku dóbr kulturalnych - same zabytki architektoniczne występują tu w częstotliwości ustępującej niewielu regionom na świecie. Wszak Dalmacja to właściwie wąski paseczek wzdłuż morza - a jeszcze dokładniej samo wybrzeże - bo wszelkie ośrodki znajdują się między górami a Adriatykiem. Najsłynniejszy jest Dubrownik, ale także inne miasta ze Splitem, Zadarem, Trogirem na czele mają wiele do zaoferowania pod tym względem.

Charakterystyczne dla Dalmacji jest rozdzielenie jej na dwie części przez port Neum - dar marszałka Tito dla Bośni i Hercegowiny. Obecnie, choć w przejeździe nie ma utrudnień, wytworzyła się dość specyficzna sytuacja konieczności przejazdu "korytarzem" przez inne państwo.

W Dalmacji znajdują się dziesiątki miejscowości turystycznych, te należące do Riwiery Makarskiej oraz Vodice są chyba najbardziej znane. Do Dalmacji należy też większość z chorwackich wysp, jednak ze względu na ich odmienność opisane zostały osobno.

Największym miastem Dalmacji jest Split, inne duże miasta to Zadar, Dubrownik i Sibenik. Wszystkie oczywiście są miastami portowymi.« Powrót


Chorwacja/Dalmacja - SPIS OFERT

Tymczasowo brak ofert 
 Code and design by new4mat.com  Organizator  |  Administrator  

STRONA GŁÓWNA | BIURO PODRÓŻY | AGENCI | DOKUMENTY | KONCESJE | GALERIA | WKRÓTCE | TAPETY | INFO | KONTAKT

 Wyszukiwanie ofert   Strefa dla agenta   Oferty dnia   Oferty First-time   Oferty Last-minute   Opisy krajów   Hotele - wczasy   Hotele - zwiedzanie   Ośrodki studenckie   Ośrodki młodzieżowe   Opisy wycieczek   Konferencje i szkolenia   Wycieczki objazdowe   Wycieczki szkolne   Zielone szkoły   Pielgrzymki   Bilety lotnicze   Plany lotnisk   Bilety autokarowe   Wynajem autokaru   Ubezpieczenia   Warunki ubezpieczenia   Warunki uczestnictwa   Przewodniki   Pogoda na WP   Informacje dla Polaków za granicą