Menu


 Najpopularniejsze

Dla studentów sezon letni autokar
Leptokaria, Grecja; kategoria obóz studencki Zobacz
Grecja Zobacz
Kraljevica, Chorwacja; kategoria obóz studencki Zobacz

Kraje i regiony
Chorwacja Zobacz
Egipt Zobacz
Polska Zobacz
Tunezja Zobacz
Włochy Zobacz

 Polecamy strony
 Opis Kraju - Tunezja - Djerba

Najpopularniejsze wyszukiwania
1.7.26%Chorwacja Zobacz »
2.3.44%Egipt Zobacz »
3.3.41%Polska Zobacz »
4.3.16%Tunezja Zobacz »
5.2.26%Włochy Zobacz »

  Lista regionów
Tunezja    
»  Djerba  «


Lato Zobacz opis zimowy » 

DJERBA

Djerba - Wyspa Marzycieli usytuowana jest u wschodnich wybrzeży Tunezji. Leży na ciepłych, płytkich wodach Zatoki Gabes i ma bardzo suchy klimat. Powierzchnię ok. 500 km2 zamieszkuje 90 tysięcy osób.
Mieszkańcy Djerby charakteryzują się pracowitością, gościnnością i otwartością. Dzięki temu turyści czują się tu wspaniale. Doświadczył tego już w starożytności Odyseusz, kiedy w czasie swojej wędrówki przybył na Djerbę, najpierw wysyłając swoich posłańców. Mieszkańcy wyspy, zwani Lotofagami, ugościli ich słodkimi owocami lotosu, które sprawiły, że o wszystkim zapomnieli i nie chcieli stąd wypłynąć. Odyseusz z wielkim trudem ściągnął ich z powrotem na pokład i musiał ich przykuć łańcuchami, tak wielki był czar wyspy.
Większość mieszkańców to charydżyci, zwolennicy konserwatywnej orientacji w islamie. Tu wciąż mówi się dialektem berberyjskim, nie popadły też w zapomnienie dawne zwyczaje.
Djerba jest płaską, zieloną wyspą, na której rośnie ponad milion palm daktylowych, a niektóre drzewa oliwne o przedziwnie poskręcanych pniach stoją tu od czasów rzymskich. Wyspa słynie ze swoich szerokich piaszczystych plaż, błękitnego morza, łagodnego klimatu i słońca.
Dysponuje własnym międzynarodowym lotniskiem znajdującym się w północno-zachodniej części wyspy (Mellita). Strefa turystyczna obejmuje jej północno-wschodni kraniec. Z lądu można się dostać promem lub drogą z czasów rzymskich liczącą 6 km, która do tej pory łączy wyspę z kontynentem.
Za panowania Fenicjan i Rzymian wyspa była centrum handlowym dla karawan przybywających z południowej Sahary. Następnie o wyspę walczyli Wandalowie, Arabowie i Normanowie. Była również bazą operacyjną wielkich piratów tureckich: Draguta i Barbarossy (XVI w.).
Głównym miastem jest Houmt Souk liczące 25 tysięcy obywateli. Znajduje się tu port, sklepy i restauracje. Dwa razy w tygodniu odbywa się targ. Niezwykle kręte uliczki wypełnia gwarny tłum. Właściciele sklepików prześcigają się w nawoływaniu klientów. Warto tu zobaczyć Muzeum Sztuki i Tradycji Ludowej z mauzoleum Sidi Zajida oraz twierdzę Fort Espagnol (Bordj el Kebir) z XIII w.
Drugim co do wielkości miastem wyspy jest Midoun słynące z wyrobu dobrego gatunku oliwy z oliwek. Ta malownicza miejscowość z Mediną i meczetami jest dziś całkowicie nastawiona na turystów. W Midoun rosną słynne drzewa oliwne - jedno ponoć pochodzi z czasów fenickiej uzdrowicielki Finikijji. Niewątpliwą atrakcją Midoun jest piątkowy targ, na którym zawsze jest gwarno i kolorowo.« Powrót


Tunezja/Djerba - SPIS OFERT

Wczasy
1. HOTEL ABIR 
2. HOTEL DJERBA PALACE 
3. HOTEL HOLIDAY BEACH 
4. HOTEL MELIA DJERBA MENZEL  
5. HOTEL SIDI SLIM 
6. HOTEL SUN CLUB 


 
 Code and design by new4mat.com  Organizator  |  Administrator  

STRONA GŁÓWNA | BIURO PODRÓŻY | AGENCI | DOKUMENTY | KONCESJE | GALERIA | WKRÓTCE | TAPETY | INFO | KONTAKT

 Wyszukiwanie ofert   Strefa dla agenta   Oferty dnia   Oferty First-time   Oferty Last-minute   Opisy krajów   Hotele - wczasy   Hotele - zwiedzanie   Ośrodki studenckie   Ośrodki młodzieżowe   Opisy wycieczek   Konferencje i szkolenia   Wycieczki objazdowe   Wycieczki szkolne   Zielone szkoły   Pielgrzymki   Bilety lotnicze   Plany lotnisk   Bilety autokarowe   Wynajem autokaru   Ubezpieczenia   Warunki ubezpieczenia   Warunki uczestnictwa   Przewodniki   Pogoda na WP   Informacje dla Polaków za granicą