Menu


 Najpopularniejsze

Wczasy sezon letni autokar
Chorwacja Zobacz
Chorwacja Zobacz
Chorwacja Zobacz

Kraje i regiony
Chorwacja Zobacz
Egipt Zobacz
Polska Zobacz
Tunezja Zobacz
Włochy Zobacz

 Polecamy strony
 Opis Kraju - Egipt - Dahab

Najpopularniejsze wyszukiwania
1.7.26%Chorwacja Zobacz »
2.3.44%Egipt Zobacz »
3.3.41%Polska Zobacz »
4.3.16%Tunezja Zobacz »
5.2.26%Włochy Zobacz »

  Lista regionów
Egipt    
»  Dahab  «
Hurghada  »
Sharm el Sheikh  »
Taba  »
Warto zobaczyć  »


Lato Zobacz opis zimowy » 
Południowe wybrzeże Synaju, a zwłaszcza egzotyczne miasteczko Dahab jest ostatnio coraz częściej odwiedzane przez turystów z całego świata.
Dahab, w języku arabskim oznacza złoto. Jako miejsce turystyczne został odkryty na szczęście przez zwykłych podróżników, hippies i backpackerów, toteż zaczął się rozwijać pod ich zapotrzebowania i ma zupełnie inny charakter niż olbrzymie bezosobowe ośrodki turystyczne jak np. Sharm el Sheikh czy Hurghada . Dahab, pierwotnie beduińska wioska, zachował nadal swój egzotyczny charakter: piaszczyste wybrzeże zatoki, z powyginanymi palmami, na tle czerwonych gór. Pomiędzy palmami przykucnęły niskie białe budynki hotelików, barwne sklepiki czy restauracje. Na plaży rozpościerają się arabskie restauracje w "leżącym stylu", wyścielone dywanami i poduszkami. Tu można spędzić wolny czas relaksując się cały dzień lub po całodziennym nurkowaniu odpoczywać wygodnie w gronie przyjaciół przy kieliszku i fajce wodnej. Typowy arabski charakter miasteczka dopełniają beduini oraz ich wielbłądy i kozy.
Wybrzeże Zatoki Akabskiej oferuje świetne warunki do nurkowania i właśnie w okolicach Dahabu znajdują się takie znane miejsca nurkowe jak Blue Hole, Canyon czy Islands. Stąd również wyruszają nurkowe ekspedycje na wielbłądach na trudno dostępne i niezniszczone miejsca nurkowe jak Ras Abu Gallum czy Gabr el Bint.
Dahab jest położony na wschodnim
wybrzeżu Półwyspu Synajskiego 85 km od lotniska w Sharm el Sheikh, 150 km od Eilatu (lotnisko) a 600 km od Kairu (cca 7 godzin podróży klimatyzowanym autobusem). W turystycznej dzielnicy Dahabu, zwanej Masbet, jest wszędzie blisko, w zasięgu do 500 metrów od hoteli znajdziecie pocztę, kantory, mnóstwo sklepików z pamiątkami, odzieżowe i spożywcze, restauracje różnych stylów i jakości, biura podróży, internetcafé, międzynarodowe telefony, po prostu wszystko to, czego dzisiejszy turysta potrzebuje. A naturalnie i kilkanaście baz nurkowych. W nowym centrum Dahab, zwanym Medina czyli miasto, oddalonym około 3 km znajdują się urzędy, bank i poczta.
A co oprócz nurkowania?
Naturalnie, że oprócz nurkowania czy leniuchowania na plaży, można tu znaleźć i wiele innych
atrakcji. Są tu świetne warunki do windsurfingu, istnieje możliwość jeżdżenia na nartach wodnych lub wędkarstwa. Niezapomniane przeżycia dają nam konne przejażdżki po wybrzeżu lub wyprawy z beduinami na wielbłądach do malowniczych wadi pomiędzy pustynnymi górami. Niedaleko Dahabu znajduje się biblijna Mojżeszowa góra (Mt. Sinai, 2 285 m n.p.m.) z historycznym klasztorem św. Katarzyny u podnóży. W pobliskiej Nuweibie można sobie popływać w morzu z oswojonym przez beduinów delfinem lub parę kilometrów dalej zwiedzić wysepkę z krzyżackim zamkiem.« Powrót


Egipt/Dahab - SPIS OFERT

Tymczasowo brak ofert 
 Code and design by new4mat.com  Organizator  |  Administrator  

STRONA GŁÓWNA | BIURO PODRÓŻY | AGENCI | DOKUMENTY | KONCESJE | GALERIA | WKRÓTCE | TAPETY | INFO | KONTAKT

 Wyszukiwanie ofert   Strefa dla agenta   Oferty dnia   Oferty First-time   Oferty Last-minute   Opisy krajów   Hotele - wczasy   Hotele - zwiedzanie   Ośrodki studenckie   Ośrodki młodzieżowe   Opisy wycieczek   Konferencje i szkolenia   Wycieczki objazdowe   Wycieczki szkolne   Zielone szkoły   Pielgrzymki   Bilety lotnicze   Plany lotnisk   Bilety autokarowe   Wynajem autokaru   Ubezpieczenia   Warunki ubezpieczenia   Warunki uczestnictwa   Przewodniki   Pogoda na WP   Informacje dla Polaków za granicą