Menu


 Najpopularniejsze

Wycieczki sezon zimowy samolot
Kuba Zobacz
Kenia Zobacz
Paryż, Francja Zobacz

Kraje i regiony
Chorwacja Zobacz
Egipt Zobacz
Polska Zobacz
Tunezja Zobacz
Włochy Zobacz

 Polecamy strony
 Opis Kraju - Chorwacja - Wycieczki Fakultatywne

Najpopularniejsze wyszukiwania
1.7.26%Chorwacja Zobacz »
2.3.44%Egipt Zobacz »
3.3.41%Polska Zobacz »
4.3.16%Tunezja Zobacz »
5.2.26%Włochy Zobacz »

  Lista regionów
Chorwacja    
Ciekawostki  »
Dalmacja  »
Dalmacja Północna  »
Dalmacja Południowa  »
Dalmacja Środkowa  »
Istria  »
Kvarner  »
Parki Narodowe  »
Sport i Rekreacja  »
»  Wycieczki fakultatywne  «
Zobacz jak dojechać  »


Lato Zobacz opis zimowy » 

Wycieczki fakultatywne organizowane w okolicy Trogiru

SPLIT + TROGIR
Split to miasto żyjące wolniejszym rytmem, do którego szybko można się przyzwyczaić. Place, restauracje i kafejki zawsze są wypełnione po brzegi nie tylko turystami, ale również miejscową społecznością. W czasie wycieczki poznacie Państwo historię powstania i rozwoju miasta, zwiedzicie wpisany na listę UNESCO pałac cesarza Dioklecjana, bramy rzymskie prowadzące do miasta, katedrę oraz malowniczy port. Trogir to miasto leżące w środkowej Dalmacji, w pobliżu Splitu, często nazywane Małą Wenecją. Trogir usytuowany jest na małej wyspie, stąd wygląda jak zamek na wodzie. W Trogirze fascynuje całość zabudowy, z wąskimi uliczkami, nastrojowymi kawiarenkami i zabytkami, które są przykładem kunsztu kamieniarskiego i architektonicznego. Całe miasto znajduje się pod ochroną UNESCO. W czasie zwiedzania poznacie owo „muzeum pod gołym niebem”, a Kairos być może da Wam porcję szczęścia…

DUBROWNIK
Znakomicie zachowane Stare Miasto Dubrownika jest unikalne ze względu na wykładane jasnym marmurem place, strome brukowane uliczki, wysokie domy, klasztory, kościoły, pałace, fontanny i muzea. Stare mury miejskie odgradzają miasto od ruchu ulicznego. W wąskich uliczkach znajduje się wiele przytulnych kafejek i restauracji.

MEDJUGORJE + MOSTAR
Medjugorje to niewielkie miasteczko w Bośni , skryte wśród szczytów gór. To miejsce, w którym w 1981 r. sześciorgu dzieciom objawiła się Matka Boża – Królowa Pokoju. Obecnie to największe Sanktuarium Maryjne na Bałkanach. Mostar to kolejne bajeczne miasto Bośni łączące wiele kultur i religii. Wizyta w nim z pewnością pozostawi niezapomniane wrażenia

PARK NARODOWY KRKA
KRKA jest najcudowniejszą i najpiękniejszą rzeką krasową w Chorwacji. Rozciąga się na odcinku o długości 72 km. Przebijając się głębokim kanionem ku morzu tworzy po drodze liczne jeziora, wodospady i kaskady. Podczas zwiedzania parku będziecie mieli okazję zażyć kąpieli w rozlewie największego z wodospadów oraz zwiedzić skansen, w którym poznacie rytm życia Chorwackiej wsi sprzed wieków.

FISH PICNICK
Zapraszamy na rejs po zatokach i wyspach Chorwacji. W czasie rejsu będziecie mieli okazję spróbować regionalnej kuchni oraz trunków. Poza tym Fish Picnick to raj dla tych, którzy kochają naturę: piękne widoki, kąpiele morskie i słoneczne.

RAFTING
Zapraszamy na pełen emocji, kilkukilometrowy spływ pontonami w dół górskiej rzeki Cetiny w okolicach miasta Omiš. W czasie spływu będziecie mieli okazję, aby zażyć kąpieli pod wodospadami a odważni mogą skakać z wysokich skał. Podczas kilkugodzinnego wyjazdu będziecie pod opieką wykwalifikowanego instruktora. Po pełnym wrażeń spływie możecie nabyć płytę ze zdjęciami spływu ze swoim udziałem.

WIECZÓR DALMATYŃSKI
Zapraszamy Państwa na niezapomniany Wieczór Dalmatyński do małej i niezwykle urokliwej wioski Vrsine, położonej u podnóża gór. Podczas wizyty w tejże wiosce gospodarze restauracji ugoszczą Państwa regionalnymi specjałami kuchni dalmatyńskiej, a w czasie posiłku uroku doda zespół serwujący regionalną muzykę na żywo i zapraszający do wspólnej, niezapomnianej zabawy.


Wycieczki fakultatywne organizowane w okolicy Zadaru

PARK NARODOWY WYSP KORNATI
Kornati to najbardziej zagęszczony archipelag wysp w całym basenie Morza Śródziemnego. Jest podzielony na dwie grupy - Dolne i Górne Kornaty. Ze względu na swoją wapienną budowę znajduje się tu wiele jaskiń, wąwozów i kotłów krasowych, a cały park jest miejscem wielbicieli nurkowania. Całe wyspy są bezludne, goszczą tu jedynie zwiedzający park turyści, miłośnicy przyrody i niepowtarzalnych widoków. Na wyspach brak jest bujnej roślinności i w związku z tym występuje tu mało zwierząt lądowych. Za to bardzo bogaty jest tu świat ptaków. Całodzienna wycieczka statkiem w godzinach od 8:30 do 18:00. Na statku podawane jest śniadanie, obiad z grilla (mięso i ryba) oraz napoje: sok, wino i rakija.

WODOSPADY RZEKI KRKA
Znany jest ze swych siedmiu wodospadów. Największy z nich ma łącznie aż 45 m wysokości. W centrum parku na wysepce Viscovac leży klasztor Franciszkanów. Park Wodospadów Rzeki Krka jest fenomenem przyrody. Posiada w dużej mierze niezmienione ekosystemy. To rozległy obszar dający schronienie wielu gatunkom roślin i zwierząt. Na terenie parku wycieczka statkiem po rzece Krka do wodospadu Skradinski buk, możliwość kąpieli, piesza przechadzka.

JEZIORA PLITWICKIE
Jest to zespół jezior znajdujących się różnej wysokości. Woda spada z jeziora Proscansko do rzeki Korana poprzez system kaskad, strumyczków i innych jezior. Największy wodospad liczy 72m wysokości. Jeziora mienią się kolorami od zielonego do niebieskiego, tworząc wraz z otaczającą zielenią niezapomniane widoki. Zwiedzanie odbywa się poprzez spacer drewnianymi kładkami nad wodą. Po jeziorze Proscinsko kursują elektryczne statki wycieczkowe. Na terenie parku przechadzka po jeziorach, przejazd statkiem.

SPLIT + TROGIR
Bez wątpienia największą atrakcją turystyczną Splitu są pozostałości gigantycznego pałacu rzymskiego cesarza Dioklecjana. Niektórzy docierając na stare miasto zastanawiają się jednak, gdzie jest ten pałac. Rezydencja byłego cesarza jest tak duża, że zajmuje całą starówkę. Większość murów jest niewidoczna, gdyż zabudowana została przez wiele innych budynków. Split słynie z pięknych zachodów słońca; ta wspaniała gra kolorów na niebie spowodowana jest usytuowaniem miasta - od południa znajduje się morze, a od północy wysokie góry. Nie można tu przepuść okazji przespacerowania się cudownymi plażami i promenadami. Trogir uchodzi za wzór średniowiecznego układu urbanistycznego. Było to jednym z powodów, dla którego jego starówka została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. W mieście znajduje się wiele zabytkowych świątyń. Najważniejszą z nich, a zarazem najokazalszą i najbardziej znaną jest katedra św. Wawrzyńca. To bez wątpienia najistotniejszy zabytek Trogiru. Wycieczka autobusem, pilot, wstęp do katedry, zwiedzanie miasta Trogir.

WYSPA PAG
Ostatnia z wysp pasma wewnętrznego Archipelagu Kvarnerskiego o długości 60 km. Większość powierzchni jednak tworzą gołe skały. Nie ma tutaj żadnych wód powierzchownych, potoków, tylko kilka źródeł. Wyspa ma śródziemnomorski klimat. Na wyspie można znaleźć spokojne zatoki w okolicy miasta Pag i Novalja. Wyspa nigdy nie była przepełniona turystami. Połączenie na wyspę zapewnia prom z Prižny do Žigljenu na północno-wschodnim wybrzeżu wyspy. Wyspa na południowym wschodzie jest połączona z lądem również mostem. Miejscowe wino oraz owczy ser są bardzo cennymi specjalnościami kuchni chorwackiej. Wycieczka autokarem od 8:30 do 15:00, zwiedzanie solany (miejsca gdzie pozyskuje sól morska), centrum miasta, degustacja sera, szklanka wina.

RAFTING NA RZECE ZRMANJA I KRUPA
Zapraszamy na pełen emocji, kilkukilometrowy spływ pontonami w dół górskich rzek Zrmanja i Krupa. Podczas kilkugodzinnego wyjazdu będziecie pod opieką wykwalifikowanego instruktora. Wycieczka całodzienna ze sprzętem i ubezpieczeniem.« Powrót


Chorwacja/Wycieczki fakultatywne - SPIS OFERT

Tymczasowo brak ofert 
 Code and design by new4mat.com  Organizator  |  Administrator  

STRONA GŁÓWNA | BIURO PODRÓŻY | AGENCI | DOKUMENTY | KONCESJE | GALERIA | WKRÓTCE | TAPETY | INFO | KONTAKT

 Wyszukiwanie ofert   Strefa dla agenta   Oferty dnia   Oferty First-time   Oferty Last-minute   Opisy krajów   Hotele - wczasy   Hotele - zwiedzanie   Ośrodki studenckie   Ośrodki młodzieżowe   Opisy wycieczek   Konferencje i szkolenia   Wycieczki objazdowe   Wycieczki szkolne   Zielone szkoły   Pielgrzymki   Bilety lotnicze   Plany lotnisk   Bilety autokarowe   Wynajem autokaru   Ubezpieczenia   Warunki ubezpieczenia   Warunki uczestnictwa   Przewodniki   Pogoda na WP   Informacje dla Polaków za granicą