Menu


 Najpopularniejsze

Wczasy sezon letni dojazd własny
Chorwacja Zobacz
Chorwacja Zobacz
Chorwacja Zobacz

Kraje i regiony
Chorwacja Zobacz
Egipt Zobacz
Polska Zobacz
Tunezja Zobacz
Włochy Zobacz

 Polecamy strony
 Opis Kraju - Chorwacja - Kvarner

Najpopularniejsze wyszukiwania
1.7.19%Chorwacja Zobacz »
2.3.43%Egipt Zobacz »
3.3.4%Polska Zobacz »
4.3.16%Tunezja Zobacz »
5.2.24%Włochy Zobacz »

  Lista regionów
Chorwacja    
Ciekawostki  »
Dalmacja  »
Dalmacja Północna  »
Dalmacja Południowa  »
Dalmacja Środkowa  »
Istria  »
»  Kvarner  «
Parki Narodowe  »
Sport i Rekreacja  »
Wycieczki fakultatywne  »
Zobacz jak dojechać  »


Lato Zobacz opis zimowy » 

Zatoka Kwarnerska
z zachodniej strony graniczy z Istrią. Tutaj wysokie góry schodzą wprost do morza. Miejscowości turystyczne mieszczą się najczęściej w zatokach. Crikvenica oraz Novi Vinodolski to najpopularniejsze z kwarnerskich miasteczek turystycznych. Największym miastem Kwarneru jest natomiast Rijeka, znaczący port i jedno z największych miast Chorwacji, leżąca w głębi zatoki.

Crikvenica - miejscowość nadmorska położona w Zatoce Kwarnerskiej, kilkadziesiąt kilometrów na południowy wschód od Rijeki. Jest bardzo popularna wśród polskich biur podróży, ale wśród setek innych miejscowości letniskowych nie wyróżnia się niczym szczególnym. Chorwaci znają Crikvenicę przede wszystkim ze względu na znajdujące się tam sanatoria lecznicze i przyjeżdżają tam nie w lecie, lecz w zimie.
 
Opatija - serce riwiery kwarnerskiej, miasto leżące kilkanaście kilometrów na południowy zachód od Rijeki, na wschodnim wybrzeżu Istrii. Riwierę tworzy wraz z miejscowościami Lovran, Ičici, Mošćenička Draga i innymi. Warte zobaczenia są przede wszystkim hotele i wille z przełomu XIX i XX stulecia, tworzące atmosferę kurortu dla bogatych państwa z Wiednia i innych miast Austro-Węgier. Niestety, na odpoczynek nie jest to najlepsze miejsce - plaże znajdują się tuż przy drodze.
 
Novi Vinodolski jest atrakcyjnym turystycznym miasteczkiem Kwarneru, położonym na głównej nadbrzeżnej drodze 9 km na południe od Crikvenicy w kierunku Zadaru. Znany z dużej piaszczystej plaży w zatoce Lišanj otoczonej gęstym lasem sosnowym i promenady z willami, Novi Vinodolski jest bardzo atrakcyjną miejscowsością na wypoczynek rodzinny. Tutaj będą na Was czekały plaże urządzone według najwyższych standardów, łatwo dostępne również dla najmłodszych członków rodziny, czyste morze, bujna śródziemnomorska roślinność, bogate dziedzictwo kulturalne, różnorodne programy rozrywkowe i ciekawe atrakcje sportowe. Malownicze miasteczko z kamiennymi uliczkami, secesyjnymi willami i piękną promenadą, w licznych gospodach zwanych konobami i restauracjach oferuje tradycyjne potrawy nadmorskiej kuchni oraz specjalności śródziemnomorskie, a jako centrum Międzynarodowego Letniego Karnawału w sierpniu przygotowywuje wesołe programy na ulicach. Osiedle turystyczne Zagori w otoczeniu sosnowego lasu oferuje mnóstwo atrakcji rekreacyjnych, otwarte i kryte baseny z wodą morską, a pobliska zatoka Povile zachwyca dzieci przepiękną piaszczystą plażą.
 
Karlobag to mała miejcowość położona u podnóży masywu grórskiego Velebit. Piękne stoki gór schodzą bezpośrednio do morza, powodując że Adriatyk w tej części wybrzeża ma wyjątkowo wysoką przejrzystość. Idealne miejsce dla wypoczynku i oderwania się od codziennego gwaru miast. Łączące się w tym regionie klimaty górski ze śródziemnomorskim sprawiły, iż panujący tu klimat stwarza walory lecznicze górnych dróg oddechowych.
 


« Powrót


Chorwacja/Kvarner - SPIS OFERT

Tymczasowo brak ofert 
 Code and design by new4mat.com  Organizator  |  Administrator  

STRONA GŁÓWNA | BIURO PODRÓŻY | AGENCI | DOKUMENTY | KONCESJE | GALERIA | WKRÓTCE | TAPETY | INFO | KONTAKT

 Wyszukiwanie ofert   Strefa dla agenta   Oferty dnia   Oferty First-time   Oferty Last-minute   Opisy krajów   Hotele - wczasy   Hotele - zwiedzanie   Ośrodki studenckie   Ośrodki młodzieżowe   Opisy wycieczek   Konferencje i szkolenia   Wycieczki objazdowe   Wycieczki szkolne   Zielone szkoły   Pielgrzymki   Bilety lotnicze   Plany lotnisk   Bilety autokarowe   Wynajem autokaru   Ubezpieczenia   Warunki ubezpieczenia   Warunki uczestnictwa   Przewodniki   Pogoda na WP   Informacje dla Polaków za granicą