Menu


 Najpopularniejsze

Wycieczki sezon letni samolot
Włochy Zobacz
Włochy Zobacz
Włochy Zobacz

Kraje i regiony
Chorwacja Zobacz
Egipt Zobacz
Polska Zobacz
Tunezja Zobacz
Włochy Zobacz

 Polecamy strony
 Opis Kraju - Czechy

Najpopularniejsze wyszukiwania
1.7.05%Chorwacja Zobacz »
2.3.44%Egipt Zobacz »
3.3.37%Polska Zobacz »
4.3.13%Tunezja Zobacz »
5.2.18%Włochy Zobacz »

  Lista regionów
»  Czechy  «


Lato Zobacz opis zimowy » 

 

Republika Czeska
jest państwem w środkowej Europie, bez dostępu do morza. Graniczy z Niemcami, Austrią, Słowacją i Polską.

Większość terytorium Republiki Czeskiej to tereny górskie Masywu Czeskiego, który jest on otoczony: Sudetami (Śnieżka 1602 m n.p.m.), Rudawami (Klinovec 1244 m n.p.m.), Lasem Czeskim (1042 m n.p.m.), Lasem Bawarskim oraz Szumawą.

Dziedzictwo przyrodnicze Republiki Czeskiej tworzą 4 parki narodowe, 23 rezerwaty przyrody i niezliczona ilość terenów objętych ochroną oraz pomniki przyrody.

Od 1998 roku w Republice Czeskiej istnieje łącznie 37 682 km znakowanych szlaków pieszych i 130,5 km tras narciarskich. Natomiast czeskie i morawskie rzeki doskonale nadają się do uprawiania turystyki wodnej. Są wśród nich zarówno romantyczne rzeczki wijące się wśród malowniczego krajobrazu, nad którymi nie znajdziemy żywej duszy jak i znane i często odwiedzane rzeki z dobrze rozbudowaną bazą turystyczną, campingami, przystaniami, restauracjami, jak np. Wełtawa, Lužnice, Berounka, Sázava czy Ohře.

W Republice Czeskiej, istotną rolę w dziedzinie turystyki odgrywają centra uzdrowiskowe.
Czechy dzięki wysokiej jakości naturalnych źródeł leczniczych zyskały niezwykły rozgłos i zaczęły odgrywać ważną rolę w Europie. Czechy stały się europejską potęgą w lecznictwie sanatoryjnym. A położenie w sercu Europy sprawia, iż dojazd do czeskich uzdrowisk jest niezwykle łatwy.

Pilzno jest znanym miejscem produkcji „złotego napoju”, którego smak stara się skopiować cały świat. Pilsów, pilsnerów czy pilsenerów są setki. Pierwszym i uznanym na całym świecie jest oczywiście Pilsner Urquell. Dlatego Mekką dla miłośników piwa z całego świata jest Pilzno. Ale równie ważnym regionem piwowarstwa są Czechy Południowe, nazywane także gościnnymi. Najbardziej znanym browarem w regionie jest Budějovický Budvar w Českých Budějovicach.

Stolicą Czech jest Praga. Jest to jedno z najbardziej atrakcyjnych turystycznie miast Europy. Znajduje sie tu wiele atrakcji oraz zabytków jak np.: Stare Miasto, Ratusz Staromiejski (XIV wiek) ze słynnym zegarem astronomicznym, Hradčany -"królewska" dzielnica na wschodnim, wysokim brzegu Wełtawy  (w jej skład wchodzi zamek królewski, podgrodzie (m.in. słynna Złota Uliczka), ogrody królewskie oraz, budowana przez 6 stuleci, katedra św. Wita - Zamek jest od 1918 roku siedzibą prezydenta republiki, Most Karola - jedna z najsłynniejszych i najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych miasta, Galeria Narodowa Sztuki Europejskiej, Zamek Wyszechradzki, wieża telewizyjna z platformą widokową, w dzielnicy Žižkov.
Warto, także udać się na zwiedzanie Pragi nocą, które warto zakończyć pięknym spektaklem widowiskowym - Tańczące Fontanny (Kriźikowa Fontana), będące artystycznym połączeniem, muzyki z grą świateł i strumieni wody unoszących się w rytm klasycznych dźwięków.

Brno - miasto na Morawach, położone w południowo-wschodniej części kraju. Drugie co do wielkości miasto Republiki Czeskiej. Przebywając w Brnie warto zobaczyć wille Tugendhata, zbudowaną według projektu znanego architekta L. Miesa van der Rohe w latach 1928-1930. W roku 2002 willa Tugendhata została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Znajude się tam także breneńska twierdza Spielberg, w której w XIX wieku mieściło się austriackie więzienie polityczne.

Szpindlerowy Młyn  - w miesiącach letnich jest wyjątkowym miejscem dla miłośników turystyki wysokogórskiej,  rowerowej oraz wielu innych dyscyplin, które stanowią atrakcję tej prawdziwie wczasowej górskiej miejscowości. Znajdziecie więc Państwo atrakcje, które pozwolą uwolnić nieco adrenaliny np. paragliding, wspinaczkę po skałach, wycieczki na czterokołowcach czy też całosezonowo czynną trasa bobslejową. Są też do dyspozycji korty tenisowe, squash, bowling oraz basen ze ślizgawką.Całe miasto należy do Karkonoskiego Parku Narodowego i tak samo jak i całe Karkonosze oferuje dużo szlaków turystycznych, które pokazują piękno przyrody tych stron.« Powrót


Czechy - SPIS OFERT

Wczasy
1. APARTAMENTY ADOS 
2. HOLIDAY CENTER -
3. HOTEL ADELKA 
4. HOTEL AQUAPARK SPINDL 
5. HOTEL BABYLON 
6. HOTEL EDEN 
7. HOTEL EMERICH 
8. HOTEL ENERGETIK 
9. HOTEL GARNI GRYF 
10. HOTEL GRAND -
11. HOTEL LIŚĆ I FARMA 
12. HOTEL LUCNI DUM 
13. HOTEL PROM 
14. HOTEL SNEZKA 
15. HOTEL VLADIMIR 
16. PENSJONAT CALIMERO 
17. PENSJONAT FONTANA -
18. PENSJONAT SANCE - SYLWESTER -
19. SPORTHOTEL RYZOVISTE +
20. SYLWESTER W CZECHACH -
21. UZDROWISKO *** 

Wycieczki objazdowe
1. CZESKIE IMPRESJE  
2. CZESKIE IMPRESJE 5 DNI 
3. Kutna Hora - Karlowe Wary - Praga 4 DNI 
4. PRAGA - SYLWESTER EXPRESS  
5. SYLWESTER W PRADZE 
6. SYLWESTER W PRADZE - 5 DNI 
7. SYLWESTER W PRADZE 4 DNI - Hotel Janousek*** 
8. SYLWESTER W PRADZE 4 DNI - Hotel Volha** 
9. SYLWESTER W PRADZE 6 DNI - Hotel Sport*** 

Dla zakładów pracy - wycieczki objazdowe
1. PRAGA - 3 dni 

Dla szkół - wycieczki szkolne
1. ZOO SAFARII - 1 dzień 


 
 Code and design by new4mat.com  Organizator  |  Administrator  

STRONA GŁÓWNA | BIURO PODRÓŻY | AGENCI | DOKUMENTY | KONCESJE | GALERIA | WKRÓTCE | TAPETY | INFO | KONTAKT

 Wyszukiwanie ofert   Strefa dla agenta   Oferty dnia   Oferty First-time   Oferty Last-minute   Opisy krajów   Hotele - wczasy   Hotele - zwiedzanie   Ośrodki studenckie   Ośrodki młodzieżowe   Opisy wycieczek   Konferencje i szkolenia   Wycieczki objazdowe   Wycieczki szkolne   Zielone szkoły   Pielgrzymki   Bilety lotnicze   Plany lotnisk   Bilety autokarowe   Wynajem autokaru   Ubezpieczenia   Warunki ubezpieczenia   Warunki uczestnictwa   Przewodniki   Pogoda na WP   Informacje dla Polaków za granicą